Школу №33, що на Порика, почали утеплювати влітку 2017-го. Тоді, за словами керівниці закладу Наталії Сидоренко, будівельники замінили покрівлю.У цьому закладі навчається 763 учні, а з 1 вересня буде на кілька десятків дітей більше — додають ще два перших класи.
— З новим дахом ми перезимували та цілком задоволені. Діти себе комфортно відчували та не мерзли. У нашому спортзалі вони раніше тепло вдягнуті ходили, а цієї зими — у футболках бігали, — розказала пані Наталія.
Зараз у планах будівельників з приватної компанії «Арка-ПТФ» повне утеплення зовнішніх стін та опорядження фасаду, утеплення цоколя, заміна дерев’яних вікон і дверей на пластикові. Усі роботи, вартість яких 10 мільйонів гривень, підрядник має завершити до 15 серпня.
Цим міські чиновники були задоволені. Тому перемикнули свою увагу на спортивний майданчик. Нині — це звичайне поле, поблизу якого є дитячий майданчик.
— Є приблизні обриси, як має виглядати проект нового майданчику. Він буде пристосований для військово-патріотичного виховання, — розказував начальник департаменту капітального будівництва Ігор Кравець. — На розробку проекту було виділено 300 тисяч гривень.
За словами міського голови Сергія Моргунова, на цій місцині мають бути ще й бігові доріжки. До речі, саме цю школу закінчував мер Вінниці.
— Раніше тут не було ні дитячих майданчиків, ні тренажерів. Інші часи були. Але прогрес йде, тому маємо зробити спортивний майданчик не гіршим, ніж в інших школах. Головне — щоб робота була виконана якісно, — сказав міський голова.
Ще він зауважив, що роботи з будівництва спортивного ядра школи №33 розпочнуться у 2019 році.
Ще один об’єкт, які оглянули міські чиновники, став дитсадок №4 на вулиці Стельмаха.
Тут створені умови для навчання 12 груп, у яких загалом 360 дітей. Минулого року у цьому садочку був ремонт харчоблоку, що коштувало бюджету міста 139 тисяч гривень та поточний ремонт інженерних мереж — за 43 тисячі гривень.
Але найбільший проект, який втілюють з жовтня 2017 року: повна термомодернізація закладу. Утеплення зовнішніх стін, заміна вікон і дверей на пластикові, утеплення покрівлі. З цього робітники приватної фірми «Руслана» вже утеплили дах, замінили вікна та на 60% утеплили цоколь будівлі.
— Цей заклад зайняв друге місце серед дитсадків Вінниці за економією енергії цієї зими, — сказав керівник департаменту капітального будівництва Ігор Кравець. — Якщо порівнювати втрати тепла до утеплення та після, то зафіксували скорочення цих втрат на 55%.
Керівниця закладу Світлана Березова подякувала Моргунову за утеплення, на що міський голова відповів, що «дякувати потрібно не мені, а депутатам, які проголосували за це рішення».
— Головне, щоб роботи були виконані якісно та генпідрядник виконав свої гарантійні зобов’язання, — сказав мер Вінниці.
— Авжеж. Як за договором — 10 років гарантії, — сказав представник компанії, що виконує утеплення дитсадка.
Керівниця департаменту освіти Оксана Яценко розказала, що крім утеплення в планах мерії є оновлення харчоблоків всіх освітніх закладів.
— Минулого року коштом міського бюджету та освітньої субвенції кожна школа у Вінниці отримала комп'ютерний клас та мультимедійне обладнання. Також це обладнання отримали дитсадки міста. За кошти міста закуплено в 2017 році 13 параконвектоматів, які облаштували в школах та дитсадках. Наша мета — до 2020 року в кожному дитсадку має бути новий харчоблок.
Питаємо, скільки закладів зараз утеплено і як батьки можуть посприяти, аби їх школу/дитсадок оновили за кошти міста.
— Із 53 дитсадків утеплено дев'ять: сім з них пройшли термомодернізацію, два — нові об'єкти, які були здані в 2017-му році (ДНЗ №15,20). З 36 шкіл, на даний момент, утеплено шість: чотири коштом міського бюджету, школа №15 — коштом інвестора, й 16-та — завдяки грантовому проекту, — відповіла Яценко. — Кожний освітній заклад пройшов енергоаудит. На цей процес впливають тільки тепловтрати шкіл: якщо у закладі холодно та є багато втрат тепла, то цей заклад буде першочергово проходити утеплення. Згодом усі школи та дитсадки будуть утеплені — але це справа не одного року.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 13 від 26 березня 2025
Читати номер
Людмила Голованчук
Anonymous
Олексій reply Anonymous
Олексій