Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили

- Викрили корупційну схему розкрадання понад п'яти мільйонів гривень, призначених для ремонту гідроелектростанції.
- Учасниками схеми були керівник об’єкта критичної інфраструктури та його підлеглі, які укладали договори з підставними компаніями. Замість ремонту гроші виводили готівкою та ділили між собою. У фігурантів вилучили документи, чорнову бухгалтерію та понад 26 мільйонів гривень.
На Вінниччині Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань викрили організовану злочинну групу, яка привласнила понад п'ять мільйонів гривень, виділених з державного бюджету на ремонт та реконструкцію гідроелектростанції.
До схеми розкрадання коштів були причетні керівник одного з об'єктів критичної інфраструктури та двоє його підлеглих, відповідальних за організацію публічних закупівель. Вони організували механізм привласнення бюджетних коштів, призначених для забезпечення безперебійної та безпечної роботи електростанції.
— Оборудка полягала у тому, що тендери на ремонтні роботи вигравали «свої підприємці». Як свідчать матеріали провадження, посадовці ГЕС уклали ряд договорів за завідомо завищеними цінами з афілійованими компаніями на загальну суму понад 150 мільйонів гривень. Після перерахування суми на баланс підприємців учасники схеми обготівковували їх та ділили між собою, — йдеться у повідомленні.
Ініційовані СБУ експертизи підтвердили нанесення збитків державі в результаті завищення вартості товарів на загальну суму 5,3 мільйона гривень.
Під час обшуків за місцем роботи і проживання фігурантів виявили:
- банківські документи, чорнові записи та документацію, які використовували в оборудці;
- грошові кошти одержані протиправним шляхом в сумі близько 26 мільйонів гривень в гривневому еквіваленті;
- мобільні телефони та інші докази незаконної діяльності.
Наразі всім трьом організаторам «схеми» повідомлено про підозру за частиною п'ятою статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою).
— За інкримінований злочин передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, — розповіли у Вінницькій обласній прокуратурі.
Читайте також:
У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ
Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику
На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Олег ШевчукЗабули,як мародерів прив'язували з голою дупою?
-
Александр СавчукДержавних грошей нема це гроши платників податків в держави копійкі нема