За емоціями та інтонацією: провідні ІТ-компанії світу оцінили додаток, який розробили вінничани

За емоціями та інтонацією: провідні ІТ-компанії світу оцінили додаток, який розробили вінничани
Ярослава Марущак - одна з розробниць інноваційного додатку "Remo app"
  • Вінничани взяли участь у міжнародному хакатоні Developer Week Global, який відбувся влітку 2020 року.
  • Там вони презентували додаток «Remo app», який розпізнає емоції за виразом обличчя та інтонацією користувача. Ним можна користуватися у сфері послуг.
  • Ми дізналися у розробниці Ярослави Марущак деталі цього проєкту та про досвід участі у міжнародному конкурсі.

Ідея створення такого додатку у вінничан Ярослави Марущак та Ярослава Яхимовича виникла ще два роки тому. Тоді вони брали участь у конкурсі стартапів «Sikorsky Challenge» з додатком, який був розрахований лише на заклади харчування. Завдяки цьому доробку вони пройшли у фінал конкурсу.

Ярослава Марущак вже понад шість років працює в айті-компанії. Нині вона керівниця відділу тестування програмного забезпечення. А Ярослав Яхимович працює на посаді Senior IOS Developer і розробляє додатки для цієї операційної системи.

А от запрезентувати щось нове та інноваційне на міжнародному хакатоні вони вирішили саме під час березневого карантину, коли всі сиділи вдома і не мали чим зайнятися. Ярослава розповідає, що через пандемію хакатон відбувався у режимі онлайн на спеціальній платформі – серед членів журі були представники з різних топових ІТ-компаній.

Відео дня

— Навесні ми вичитали всі вимоги, обов’язкові до виконання. Переробили попередній проєкт, змінили концепцію, назву та інтерфейс, логіку та дизайн. До того ж підготували рекламу – вона зайняла багато часу, ми обрали формат мультиплікації, готували дизайн екранів. Оскільки завдання хакатону було пов’язане зі змінами міста на краще, ми вирішили, що наш додаток можна прив’язати до вінницьких прозорих офісів, — розповідає Ярослава Марущак.

На підготовку нового додатку для хакатону пішов місяць з урахуванням, що айтішники вже повністю розбиралися у технології, яка зчитує обличчя.

— Тобто, на вивчення цієї технології два роки тому пішло 3-4 місяці. Рекламний ролик у вигляді мультфільму в нас теж зайняв чимало часу. Там ми повністю описали додаток і показали кожен екран з повним функціоналом. Ми зробили його англійською мовою, — зазначає Ярослава Марущак. – Хакатон відбувався лайф-трансляцією на їхньому порталі. Всі учасники надіслали свої проєкти і в режимі онлайн розповідали про свої напрацювання. Серед членів журі були представники топових компаній – Microsoft, Amazon, Facebook. І вони або писали коментарі, або просто озвучували свої думки щодо нашої роботи. Загалом, їм сподобалася наш інноваційний додаток, вони зазначили, що він корисний і його можна використовувати в різних сферах. Але оскільки тоді актуальним був коронавірус, переможцями стали китайці, які розробили відповідний проєкт.

Учасників на форумі розробників було багато, 250 проєктів з різних куточків світу -  з США, Індії, Китаю, Європи. А от з України, Ярослава зазначає, що не побачила жодних знайомих прізвищ у переліку конкурсантів.

Ярослав Яхимович - один з розробників додатку
Ярослав Яхимович - один з розробників додатку 

Щоб залишити відгук, потрібно …

— Камера транслюється в додатку. Там є така шкала, за якою зчитується інформація. Наприклад, ви можете посміхнутися чи скривитися і визначиться рівень задоволеності чи невдоволення. Зелена стрічка показує рівень позитивних емоцій, а червона – протилежні почуття. До того ж додаток розуміє й інтонацію. Можна записати відео, де ви скажете «Сьогодні я був тут, отримав таку послугу і мені сподобалося оце, але не сподобалося інше». Додаток налаштований так, що зчитує інформацію з кутиків вуст та очей, мімічних зморшок, а також аналізує тембр голосу. І визначає середній бал за всіма критеріями, отриманими від користувача.

Про проєкт

Ярослава Марущак наголошує, що додаток не є комерційним проєктом. Хоча його можна застосовувати у різних сферах обслуговування. Він розрахований  на операційну систему ІОS – користуватися ним можна за допомогою смартфону або планшету марки Apple. А коли додаток вийде на ринок, ним можна буде скористатися з IPhone чи IPad, але під останній ще доведеться робити окрему версію.

— Зазвичай айтішники напрацьовують комерційні проєкти, передають замовникам і ті їх реалізовують. Особливість нашого додатку в тому, що такі новітні технології мало де використовують. Я бачила щось схоже лише в Ізраїлі – там в аеропорті стоять спеціальні бокси, які зчитують обличчя. Але та програма не визначає емоції, а просто фотографує лице.

Поки що додатком не користуються, він саме проходить тестування. Для того, щоб запустити його на ринок, розробники мають оплатити ліцензію за використання технологій.

— Якщо в нас будуть спонсори, готові до співпраці, ми зможемо вийти на ринок. Справа в тому, що ліцензія на використання американських технологій достатньо висока, тому ми поки що наш додаток покращуємо і беремо участь в різних конкурсах, щоб зацікавити представників з інших країн у нашому проєкті. Можливо, вже скоро його вдасться запустити, — каже Ярослава Марущак. — Додаток був розроблений англійською, але змінити мову – не проблема. Там є спеціальний файл, де збережені всі фрази, що використовуються  в додатку і за допомогою мовної бібліотеки можна обрати необхідну для користувача мову.

Ярослава також розповіла, що для співпраці з якоюсь організацією потрібне офіційне оформлення та згода на обробку чужих даних.

— Для того, щоб співпрацювати з Прозорим офісом і не порушувати питання кібербезпеки, нам потрібні офіційні дозволи на доступ до бази даних і тоді додаток запрацює. Він може допомогти фахівцям в аналітиці, яку вони роблять вручну. Наприклад, підрахування кількості надання допомоги в тих чи інших послугах, а не лише в залишенні відгуків.

Нагадаємо, що відгуки про послуги компаній ви можете залишати і на нашому сайті top20.ua. Детальніше можна дізнатися тут.

Фото надала Ярослава Марущак.

Читайте також:

Чемпіонка світу з візажу: історія вінничанки, яка покинула роботу бухгалтера і здійснила мрію

«Спрацювало сарафанне радіо». Історія вінничанок про відкриття власної справи на карантині
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ирина Сорочинська
    Молодчинка!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up