На Вінниччині за останні два роки п’ятеро людей офіційно визнані постраждалими від торгівлі людьми

На Вінниччині за останні два роки п’ятеро людей офіційно визнані постраждалими від торгівлі людьми
У Вінниці сьогодні, 24 листопада, відбулось засідання Координаційної ради з питань протидії торгівлі людьми в рамках проекту, суть якого полягає в об’єднанні та взаємодії державних та громадських установ, які запобігають торгівлі людьми в Україні.

Координаційна рада обговорила досвід державних установ Вінниччини у наданні допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми  та заходи з покращення спроможності суб’єктів виявляти постраждалих від торгівлі людьми осіб, надавати їм допомогу та підтримку відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» в умовах розвитку державного Національного механізму взаємодії суб’єктів.

Протягом 2012-2014 років п’ять жителів Вінницької області отримали від держави статус осіб, що постраждали від торгівлі людьми. Серед них – чоловіки, жінки і діти. Дві особи звернулись через трудову експлуатацію, ще дві особи постраждали від сексуальної експлуатації, продаж дитини, жебракування два випадки.

- Стереотипно вважається, що торгівля людьми обов’язково пов’язана з сексуальною експлуатацією. Насправді проституція на ринку торгівлі складає менше 20%. Решта – трудова експлуатація, важкі роботи, змушення до жебрацтва. До речі, примушення до участі в збройних конфліктах – одна з форм торгівлі людьми, - говорить голова ГО «Прогресивні жінки» Наталя Козлова, - Одній жительці нашої області знайомий по сезонній роботі запропонував підробити барменом в Харкові. Та довго вагалась, та зваживши на матеріальні проблеми вирішила їхати. Втім, доїхали вони до кордону з Росією, де він умовляв жінку його перетнути. На чужині жінка вісім місяців змушена була жебракувати, ходити з папірцем з фотографією якоїсь дитини і збирати гроші. За непослух – побої. Через них жінка ледь не втратила зір. Згодом, зваживши на бунтарський характер жінки, її погодились відпустити. Але за це захотіли викуп – 10 тисяч гривень. Гроші збирали усім селом. Коли приїхала, в міліції відкрили кримінальну справу, хоч докази було зібрати нелегко. Після цього їй почали дзвонити з погрозами. До таких людей потрібно змінити ставлення в громаді, щоб якнайшвидше допомогти їм повернутись до нормального життя, а не ставити клеймо «проститутка».

Відео дня

Тому важливо звертатись за допомогою таким особам, аби їм надали комплексну допомогу. Постраждалим особам надається соціальний супровід, психологічна допомога, разова матеріальна виплата, медична допомога, підтримка центрів зайнятості і органів місцевого самоврядування.

- Якщо людина, яка звернулась за допомогою, не отримає статусу постраждалого від торгівлі людьми, вона все рівно отримає необхідну допомогу, - говорить Координатор проектів ОБСЄ в Україні Олександр Кириленко, - звертатись потрібно до місцевих державних адміністрацій із заявою про надання відповідного статусу.

Проект реалізується координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністрерства соціальної політики України та за фінансової підтримки Уряду Канади.

Виконавчим партнером Проекту у вінницькій області є громадська організація «Прогресивні жінки». Крім вінниці проект діє в 11 регіонах України.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:04 На Донеччині загинув Юрій Іванина з Іллінців 20:18 Вінничан запрошують на відкриття фотовиставки Максима Кривцова на псевдо «Далі» 19:35 У першому кварталі понад 320 переселенців знайшли роботу на Вінниччині. На яких підприємствах? 19:12 До Міжнародного дня сім'ї у Вінниці проведуть захід «Сильні, вільні та спортивні» Від читача 13:38 На Вінниччині відкрили набір на безоплатний курс із вивчення правил дорожнього руху — як долучитися? 18:44 Після десятків років занепаду легендарний «Шоколадний будинок» відреставрували. Ми побували всередині play_circle_filled 18:23 До п'яти років за ґратами засудили бухгалтерку за привласнення бюджетних коштів 18:05 У Вінниці складно врятувати безпритульну тварину? Історія загибелі кота оголила великі проблеми photo_camera 17:19 Нічний дебош у Вінниці: п'яні хулігани розбили вікно та шуміли у під'їзді photo_camera 17:08 Кому належить недобудова на Соборній? І ще про історію її «вічного ремонту» photo_camera 16:19 Минулої доби у двох ДТП травмувалися троє дітей та троє дорослих photo_camera 15:25 На війні загинув легендарний боєць «Азова» 21-річний вінничанин Назарій «Грінка» Гринцевич play_circle_filled photo_camera 14:22 Захисник з Вінниччини Василь Грабійчук отримав нагороду від Головкома ЗСУ photo_camera 14:20 Від шпаклівки до декору: Як «ВінЄвроБуд» вчить дітей креативності та майстерності (новини компаній) 13:21 У восьми криницях Вінниці виявили неякісну воду. Адреси 12:23 З початку травня на навчальних автівках змінилося маркування 11:51 Запустили масштабний волонтерський проєкт «Подільські дрони». Мета — збирати по тисячі FPV щомісяця photo_camera 11:25 Де смачно пообідати у Центрі Вінниці: огляд бізнес-ланчів і не тільки (партнерський проєкт) 11:21 Небайдужі вінничани повідомили патрульним про п'яного водія photo_camera 10:23 Без води та світла. Де у Вінниці 7 травня відключатимуть послуги
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up