Робили все без дозволів: через будівництво у селі Прибузьке затоплює ліс

Робили все без дозволів: через будівництво у селі Прибузьке затоплює ліс
 • У селі Прибузьке незаконне будівництво призвело до затоплення лісу.
 • Екологічна інспекція, оцінивши ситуацію, розповіла про наслідки цього порушення.

 

Нещодавно до редакції «20 хвилин» зателефонувала місцева мешканка Валентина Бевз. Вона розповіла, що поряд з її будинком почало затоплювати 60-річну лісосмугу.

Причиною цього стало будівництво нових сусідів, які спочатку зрізали дерева на ділянці, а потім і розкопали струмок, що протікав поруч. Це, як припускають люди, мала бути дамба, але вода не потекла до Бугу, як очікувалося. Натомість вона змінила русло і почала затоплювати ліс.

Щоб хоч якось виправити ситуацію, як розповіла пані Валентина, протягом двох місяців вони возили глину та каміння, щоб домурувати дамбу, яка мала би зупинити воду.

Відео дня

Місцеві жителі обурені діями нових сусідів, які призвели до екологічної катастрофи. Тому вони вимагають справедливого покарання винних та, звичайно ж, виправлення ситуації.

Грубе порушення законодавства

Як тільки покращилася погода, представники Державної екологічної інспекції у Вінницькій області виїхали на місце події. Адже, як розповіла Валентина, підійти туди в дощ було неможливо.

— В першу чергу слід наголосити, що все має робитися по закону та за правилами. За наявною у нас інформацією, ніяких документів для будівництва даного об'єкта немає, — каже Юрій Дубовий, начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. — Це самовільно збудована гідроспоруда, яка фактично створила такий маленький ставочок. Ця гідроспоруда площею десь 38 м². Вона перекриває природний рух струмка і в результаті утворює водойму.

Також Юрій Дубовий зауважив, що, найімовірніше, штучно створений ставок наповнюється водами з мулових майданчиків водоканалу, які знаходяться трохи вище цієї місцини, вони й формують струмок.

— Таким чином, використання цього водного об'єкта за призначенням може бути небезпечним для здоров'я. Тому ми будемо брати проби, щоб подивитися, яка там якість води, — зазначив керівник.

Щодо зрізаних дерев, то до кінця встановити, скільки їх зрізали, важко. Ділянка затоплена, тож підрахунок наразі провести не можуть.

Демонтуватимуть?

Яке майбутнє цього незаконно збудованого ставка? В інспекції вважають, що скоріше за все — демонтаж.

— Ця річ збудована незаконно і вона повинна бути демонтована та повернута до природного стану, — говорить Юрій.

Як пояснили, збудовану дамбу навряд чи вдасться розібрати, але сам водний об’єкт ліквідують.

Крім того, до поліції направили заяву про встановлення винних осіб. Речниця поліцейського главку Заріна Маєвська підтвердила редакції «20 хвилин», що заяву зареєстрували, і зараз проводиться спільна з екологічною службою перевірка.

Також звернення направлять до сільської ради, адже саме до їхніх повноважень належить контроль за приведенням ставка до природного вигляду.

У Державній екологічній інспекції Вінницької області наголосили, що важливо дотримуватися законодавства: якщо ви бажаєте проводити якісь роботи, то обов'язково звертайтеся до експертів, консультуйтеся та беріть дозволи.


Читайте також:

Чому тут трапляються ДТП? Розібрали з експертом перехрестя Вінниці з найбільшою кількістю аварій

Мільйони, бізнеси та енергетика: декларації членів медкомісій розкривають несподівані зв'язки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
 • AK

  Занесуть $ куди треба і все в них буде добре. А ти йди воюй за цих чортів які на твоїй могилі win-win договорняки роблять.
 • Олег

  😰
 • Валентина

  як в лісі може бути власна ділянка?? я теж хочу собі таку ділянку. а ще, якщо мокшанською '' перекресток, чтоб поработать для души''. і такі ділянки не одна захапана в навколишніх лісах.
 • Валентина

  а до цього, що ніхто не бачив?? це ж не за один день таке там набудували!? а березовий гай, який там знищили, хто поверне?
  якби не затоплення, то ніхто не побачив і не прозрів?? одним можна все, іншим дуля

keyboard_arrow_up