У Вінниці складно врятувати безпритульну тварину? Історія загибелі кота оголила великі проблеми

У Вінниці складно врятувати безпритульну тварину? Історія загибелі кота оголила великі проблеми
Цього котика намагалися врятувати Катя та Ігор. Врешті він помер у лікарні
 • Двоє небайдужих мешканців Вінниці намагалися врятувати безпритульного котика.
 • Проте на їхньому шляху виникли перешкоди: людська жорстокість, відсутність клінік, які б надали допомогу у вечірній час, та захмарні ціни на лікування.
 • Що сталося з тваринкою та які проблеми існують у нашому місті з порятунком безпритульних котів та собак? 

Мережею поширився пост, в якому чоловік на ім'я Ігор розповів наступне:

«Два дні ми годували та поїли кота, у якого було щось із щелепою. Сьогодні, 06.05.2024, разом із дружиною ми вирішили дати йому ліки та знайти клініку, де за адекватну ціну могли б допомогти коту… — пише чоловік. — Ніхто з них не захотів допомагати бездомному коту, який вже помирав. А тепер про бабусю. Вона побачила, що ми допомагаємо коту, і почала його забирати (на відео видно, як вона забирала кота, коли той був уже при смерті). Вона кричала на мене, хапала цеглу, намагалася вдарити мене палицею. Я показав їй документи військовослужбовця та все, що міг, але ця неадекватна жінка не віддавала кота, доки не вийшла інша бабуся, яка нібито піклується про нього і не дала згоду на його порятунок. В загальному, котик в поганому стані».

Відео дня

Це не могло не привернути увагу, тому зв'язалися з Катериною Павленко, дружиною Ігоря, яка детальніше розповіла усю історію.

Супротив людей

Дівчина розповіла, що помітила котика ще два дні тому. Він виглядав хворим, і вона подумала, що його отруїли.

— Я йому купила сорбент, думала дати, щоб стало легше. А вчора йшов мій чоловік зі служби і зателефонував мені, сказав, що котик сидить. Думала, дамо йому сорбент і все буде добре, але не так то було, — розповідає Катя. — В нього немає нижньої щелепи. Ми хотіли завезти його в лікарню, щоб, можливо, зашили. Але в результаті до нас підійшла бабуся. Я її не звинувачую, тому що це бабуся. Хоч вона кричала, кидалась палками, але це старість.

Як далі зрозуміли Катерина та Ігор, старша жінка не давала допомогти тваринці, тому що у тої ніби був опікун. За допомогою інших місцевих пара знайшла жінку, яка раніше лікувала цього котика.

Немає куди звернутися і дуже дорого

Вона не заперечила діям пари, тож Катя почала обдзвонювати вінницькі притулки, лікарні та волонтерів. Єдиним місцем, де у вечірню годину приймали тварин, виявився Vet House. Проте, як зазначила Катерина, лікування там було дуже дорогим. Лише на момент нашої розмови за всі процедури, ліки та утримання їм вже довелося сплатити близько п'яти тисяч гривень.

Ця історія продемонструвала, що у нашому місті дійсно складно допомогти хворій безпритульній тваринці. Майже усі ветеринарні лікарні приватні і зазвичай закриваються о 18.00. Ціни на лікування та операції високі, а опікунів у тварин часто немає. Натомість деякі люди й зовсім ставлять палиці в колеса тим, хто намагається допомогти.

До обіду котик ще мав перебувати у приватній клініці, а потім дівчина домовилася про його перевезення до київського притулку. Проте, на жаль, доля безпритульного котика виявилася трагічною.

Котик помер…

О 12.00 дівчина написала про смерть чотирилапого. Як з'ясувалося, у тваринки була хронічна хвороба нирок, яка призвела до смерті.

Стан котика був вкрай важким: його серце зупинялося тричі, і, на жаль, останнього разу реанімувати його не вдалося.

Перед смертю котик вже не міг ходити, страждав від анорексії та блював кров'ю.

— Його скоріше за все, морили голодом, довели до стану смерті, а потім викинули на вулицю… Важко…, — написала дівчина.

Це справді серйозна проблема

Ця історія оголила низку проблем у нашій системі допомоги тваринам. Про ці недоліки нещодавно говорили й зооволонтери, звертаючись до міської влади.

Спочатку редакція планувала створити інформативний матеріал з контактами та адресами притулків, лікарень та волонтерів. Проте реальність виявилася набагато складнішою, ніж ми уявляли.

У Вінниці дійсно існують три притулки для тварин: муніципальний, притулок «Планета» та притулок «Острівець».

Однак всі вони переповнені, а муніципальний притулок може запропонувати лише безкоштовну стерилізацію та вакцинацію. На інші послуги кошти не виділяються, тому людей з хворими тваринами часто відправляють до платних клінік.

— У нас лише стерилізаційний центр, — сказали в притулку.

Подзвонили до притулку «Планета». Тут утримують наразі собак. Волонтерка Наталія Віхтярук розповіла, що притулок на самозабезпеченні, а також зазначила, що окрім приватних клінік, особливої допомоги ніде отримати не можна.

— Ми так само викликаємо клініку, оплачуємо всі операції і маніпуляції, — каже жінка. — Є багато волонтерів, але вони, як і я, як і притулок, звертаються до приватних ветлікарень, а ціни ви знаєте які. Операції можуть бути й за сім, і за десять, і за 20 тисяч гривень. Елементарно вирвати зуб коту коштує: 350 гривень прийому, плюс 500, 800 або тисячу гривень видалення зуба.

Подібне розповідає і власниця притулку «Острівець».

— Колись я зверталася до Муніципального відділу по захисту тварин, то на мене подивились, як на дурну. Тому все своїми силами: стерилізація, лікування, утримання, — говорить Інна Тарановська.

Єдине, жінка розповіла, що в деяких приватних клініках все ж роблять знижки, якщо привозять безпритульну тваринку.


Читайте також:

Робили все без дозволів: через будівництво у селі Прибузьке затоплює ліс

Мільйони, бізнеси та енергетика: декларації членів медкомісій розкривають несподівані зв'язки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (12)
 • Олена Афанасіївна

  Це велика проблема, яку необхідно вирішувати
 • Лела Жоржолиани

  В стране не работают законы!Тотальная жестокость вокруг!

  Бездомные котики и собачки,которые становятся бездомными благодаря человеку,никому не нужны,кроме волонтёров!
 • Євгенія Дорофєєва

  Скорочення фінансування  в багатьох містах України. Це треба вирішувати законодавчо. Це показник гуманності суспільства.
 • Victor Shulz

  Майже більшість ветклінік по всій країні шлак,  а ветеринари просто г...ди, з деяким виключенням..

keyboard_arrow_up