Хірурги-ортопеди Вінницької дитячої лікарні успішно вилікували вроджену ваду ноги в дитини

Хірурги-ортопеди Вінницької дитячої лікарні успішно вилікували вроджену ваду ноги в дитини
 • У процесі росту дитини можуть відбуватися певні патологічні зміни у ніжках: укорочення та/або деформація однієї із кінцівок або деформації обох кінцівок, які є частою підставою для звернення до дитячого ортопеда-травматолога.
 • До травматологічного відділення Вінницької обласної дитячої лікарні госпіталізували дитину зі скаргами на порушення ходи.
 • Лікарі успішно провели складну операцію, після якої дитина зможе нормально ходити.

Після обстеження у дитини діагностували вроджену ваду розвитку правої нижньої кінцівки — вальгусну деформацію правої стегнової кістки та подовження правої нижньої кінцівки на 3 см.

Для корекції росту кісток хірурги виконали складну операцію. Команда лікарів травматологічного відділення, анестезіологів відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вінницької обласної дитячої лікарні разом з фахівцями «Інституту травматології та ортопедії НАМН України» виконали епіфізіодез (тимчасове блокування зон росту) дистального відділу правої стегнової кістки та проксимальної ділянки правої великогомілкової кістки за допомогою восьмиподібних пластин і гвинтів.

Відео дня

Операція пройшла малотравматично, без рухових обмежень для дитини. Вже через два тижні після операції дитина повернулася до нормального життя.

Завдяки фіксаторам відбувається вирівнювання кінцівок. Важливим фактором для успішного лікування цим методом є вік дитини та етап формування кісток. Зони росту повинні бути відкритими та ріст дитини ще не завершеним.

Дитину виписали з лікарні на третій день після операції. Упродовж 14-ти місяців проходить поступове зменшення деформації, після чого блокуючі конструкції видаляються.

 

Читайте також:

Вінницька обласна лікарня отримала новий апарат УЗД для кращої реабілітації пацієнтів

У терцентрі відновили заняття з психології: навчаються долати стрес у воєнний час

Кліщі повилазять разом з теплом: як уберегтися в парках і садах

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (10)
 • Elena Khaborska

  Це лікарі за покликом серця!  Велика подяка вам, дорогі.
 • Наталя Моісеєнко

  Наша сім'я щиро вдячна всім турботливим професіоналам, лікарям від Бога за допомогу нашій доньці.❤️
 • Вікторія

  Велика подяка таким лікарям. Уявляю яка радість для рідних які розуміють що їхня дитина буде жити повноцінним життям...
 • Oleg

  Це в лікарні ВОДКЛ була операція

keyboard_arrow_up