В редакцію 20minut.ua зателефонував друг родини Дмитро та повідомив, що сім'ю з трьома неповнолітніми дітьми виселяють із квартири за кредитну заборгованість перед "Приватбанком" - 10 тисяч доларів.
Біля вхідних дверей журналіст зустрів друга родини та сестру власника квартири. Сам він їхав в той час в поїзді з роботи. Державна виконавча служба виселяла його жінку Руслану з трьома дітьми: 17-річним та двома шестирічними.
В той же час на поверх почали підніматись люди, біля 10 осіб. Один із чоловіків назвався Олександром. Представився працівником "виконавчої служби Приватбанку", хамив та видирав з рук журналіста фотоапарат і вимагав не знімати відео. Далі сталась штурханина, і фотоапарат відібрав один із цих незнайомих осіб. Через п'ять хвилин техніку повернули без карти пам'яті.
Як стало відомо згодом, "ПриватБанк" не має власної колекторської служби. Та має заключений договір з колекторською фірмою "Кредит Колекшн".
- Руслана, не смій виходити з квартири, дочекайся чоловіка, і нічого не підписуй, діти, скажіть їй, - кричали жінці друг сімї та сестра чоловіка. Така поведінка збурила "представників виконавчої служби Приватбанку" виштовхати людей зі сходів.
Коли Руслана все-таки вийшла з квартири, то розповіла, що таких "гостей" не чекала. Бо ще вчора усно домовилась з працівником банку, що сьогодні оплатить частину грошей.
- Прийшов ключник і почав ламати замок. Мені ніяких документів не показали, чоловік у відрядженні, адвокат приїхати не зміг, нас виселили незаконно, вже три рази з ними судились, перший суд виграли, два інші - програли, - каже жінка.
В банку прокоментували, що виселення відбувалось на законних обставинах, а з позичальником і зараз готові до діалогу.
- У 2007 року вінничанин взяв у ПриватБанку іпотечний кредит у сумі 53000 доларів під заставу 3-кімнатної квартири по вул. Свердлова у Вінниці. З 2012 року позичальник перестав платити по кредиту, і банк був змушений звернутись до суду про захист своїх інтересів, - каже прес-секретар "ПриватБанку" Ірина Ярошинська. - Суд виніс рішення про вилучення майна, а у 2014 році було окреме судове впровадження стосовно виселення. Впродовж року у родини була можливість піти на контакт з банком щодо оформлення рестурктуризації боргу. Однак родина цього не зробила. І через рік, у серпні 2015 року Державна виконавча служба отримала документи на проведення виселення. 21 вересня 2015 року позичальник вніс 3000 доларів, пообіцявши, що протягом місяця буде вносити ще кошти на погашення заборгованності, аби уникнути виселення. Однак до вказаного періоду більше проплат не було, тому Державна виконавча служба діяла в рамках примусового виселення.
За фактами перешкоджання журналістській роботі та грабежу, репортер написав заяву у міліцію.
- Керівництво ПриватБанку проводить внутрішнє розслідування індциденту аби відновити події і з’ясувати, хто саме був причетний до ситуації із втратою флешки . Якщо результати розслідування вкажуть на причетніть нашого співробітника до інциденту, він буде покараний, - прокоментували в банку.
Редакція 20minut.ua слідкуватиме за розвитком подій навколо інциденту.
Читайте також:
Міліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістки «20 хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Щоб з вами такого не сталось, прочитайте цю статтю https://shepetivka.com.ua/statti/rekla/statti/2477-shcho-soboiu-iavliaiut-mikrokredyty.html в ній багато інформації про кредити