Поки по всій країні об'явлено локдаун, зачинено ряд закладів і в магазинах на промтовари розвішано обмежувальні стрічки, республіка Буковель продовжує жити своїм насиченим життям.
Ще з 7 січня, за день до посилення карантину, автомобільні затори до гірськолижного курорту стояли кілометрові.
Здавалося, всі українці водночас захотіли покататися на штучно засніжених вершинах, і навіть Президент.
Тисячі туристів, які полинули в Карпати там перечекати карантин, розповідають у соцмережах, що в Буковелі локдауну немає, там ніхто не носить маски і не дотримується дистанції.
Менеджери готелів кажуть, що за здоров'я відпочивальників відповідальності не несуть, туристи самі мають подбати про себе.
— Всі тут знаходяться на свіжому повітрі, між будиночками є дистанція, — говорить менеджер готелю Оксана Калита. — В місцях скупчення, на рецепції, просимо людей одягати маски і користуватися антисептиками.
За відсутності заборон курорт перетворився у яскравий натовп лижників і сноубордистів. Біля пунктів прокату та біля підйомників тиснява. Актриса Ольга Сумська, яка зараз там відпочиває з родиною, в інстаграмі поділилася відео, де стоїть у величезній черзі до підйомника.
Курортам, таким як Буковель, Драгобрат, Мигове та Славське, під час посиленого карантину працювати дозволили, але з певними обмеженнями. Ресторани з 8 по 24 січня мали закрити для відвідування, та чомусь не закрили.
Розважальні та заклади громадського харчування працюють на повну, — розповідають туристи з Вінниці.
— В Буковелі локдауну немає, — говорить вінничанка Віталіна Кузьменко. — Перед початком карантину заявили, що кав'ярні і ресторани буде зачинено, але все так і працює.
Що стосується чанів, бань і басейнів, а також улюбленого VODA клубу, — вони теж приймають усіх бажаючих.
Високий попит на туристичні послуги викликав різке зростання цін. Так, вартість кави на гірськолижному курорті в середньому коштує 100 гривень.
— Найпростіший обід, гречка з м'ясною підливою і салатом плюс стакан компоту коштують 250 гривень, — ділиться блогер Євген Хаустов. — Вартість продуктів в магазинах в середньому в два, місцями втричі рази вище, ніж у не курортних містах.
Також блогер в історіях інстаграм порахував, скільки в середньому обходиться перебування на курорті в Буковелі на добу. Найдорожчим днем для відпочинку виявилося Різдво, коли вартість обладнання та комплектуючих, а також проживання в хостелі на одну людину обійшлася в 1500 гривень.
Зараз мінімальна вартість ночі в хостелі в Буковелі стартує від 400 гривень з людини. За номер доведеться віддати як мінімум 900 гривень. Середня вартість номера на добу з 13 січня обійдеться від 1400 гривень. Вже за 2400 гривень можна буде переночувати, поснідати та скористатися послугами спа-центру в готелі.
— Через аншлаг у готелях ціни в Буковелі піднялися на 30-40% — розповідає менеджер турагенції Вікторія Колодій. — Ажіотаж величезний. Готелі біля підйомників зайняті на 95%.
Поціновувачів гірськолижного відпочинку також запрошують засніжені схили Туреччини та Болгарії. Але туди потрібно їхати з тестами, та й суворих карантинних норм доведеться дотримуватися. Наш турист в епоху карантину обирає не дешевий відпочинок, зате без обмежень, тобто в Україні.
Читайте також:
Зимова ностальгія. Якими були новорічна Вінниця і вінничани у минулому столітті?
У родинному колі та на прогулянках. Як відомі вінничани зустрічали Новий рік
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер