Як студенти педагогічного складають сесію і чому себе називають «грачами»?

Як студенти педагогічного складають сесію і чому себе називають «грачами»?

Вінницькі студенти-історики з першого курсу перед здачею іспитів труть дзьоба грачу. Такий ритуал майбутні педагоги виконують уже третій рік. 

Історія грачів почалась ще з 2014 року. Тоді ж троє вінницьких студентів, блукаючи вулицями Львова, придбали на останні гроші статуетку грача. Такий подарунок хлопці вирішили зробити своєму одногрупнику Сашку, який любив цього птаха й складав про нього вірші. Однак, як виявилось згодом, грач став не просто дарунком для друга, а тотемом  всієї групи студентів-істориків ВДПУ ім. М. Коцюбинського.

Тотемізм є однією з найдавніших форм релігійних уявлень. Словники говорять, що  «тотем»  – це тварина, дух якого нерозлучний зі своїм «хазяїном». Він допомагає, підказує правильні рішення і оберігає від бід і негараздів.  Студенти факультету історії, етнології і права шанують і вірять у можливості  свого грача. Перед здачею іспиту студенти проводять особливий обряд з тотемом: торкаються й розмовляють з ним, просять про допомогу, комусь статуетка допомагає обрати щасливий білет, але обов’язково кожен із групи має потерти дзьоба грачу. Птах не пропустив жодного екзамену, жодного заліку, проте одного разу йому це майже вдалося.

— Як і більшість студентів я трохи проспала. У той день був екзамен, тому я швидко зібралась й побігла в універ. Хтось з одногрупників мене запитав: «А де грач?». І тут я зрозуміла, що забула про головне, я забула тотем. На щастя, проживаю в гуртожитку, тому грач швидко зайняв своє місце поруч з білетами. Без нього іспит не почався. Можливо, це самонавіювання, але ми віримо в те, що він приносить нам удачу, - розповіла староста групи Марія Будківська.

Відео дня

Окрім сесій, грач також проводить зі студентами всі свята й практики. А проживає він в першому гуртожитку, разом із старостою. Причаївшись на полиці, птах чекає свого часу, аби знову допомагати історикам отримувати позитивні оцінки. Це єдина група на факультеті історії, етнології і права, яка має тотем. Студенти у соцмережах, на коридорах так і називають себе «Грачі».

Викладачі педагогічного університету позитивно ставляться до такої особливості групи. Більшість схвалює й навіть пропонує створити на базі факультету музей з різними студентськими речами. А дехто не вірить у здібності тотема й стверджує: «Якщо студент не вивчив, то йому і живий грак не допоможе». Самі ж студенти-історики після закінчення навчання планують віддати грача на кафедру чи в деканат.

Довідка 

Зазвичай, тотемом є тварина (рідше явище природи чи рослина). Вважається, що він є родоначальником, охоронцем роду (племені) та культовим об’єктом.

Кожна людина має свій тотем, який визначається за датою народження. В Інтернеті є безліч безкоштовних систем, які допоможуть вам дізнатись, хто ж є вашим охоронцем, вашим тотемом

Марина МУЗИКА

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Грабовий Олександр

    якість кадрів залежить від ціни , соррі, оплати.

    Це як у популярному жарті з інтернету : "За таку платню треба не тільки нічого не робити, а ще й трохи шкодити. "
  • Анонім

    А що таке "грач"? Може, грак?

    І ці люди, які не знають навіть назв птахів, будуть вчити дітей, стануть класними керівниками? Яка ганьба... В якій країні ви таке бачили, щоби вчителі (!!) і журналісти (!!) не знали мови?

    До речі, навіть якщо їхати з Харкова в сторону Куп'янська, є таке селище Гракове. Так що граками цих птахів називають і на східній Україні...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up