До сервісного центру на Ботанічній величезні черги. Чому і як це пов’язано з мобілізацією?

До сервісного центру на Ботанічній величезні черги. Чому і як це пов’язано з мобілізацією?
 • Вінничани вишиковуються в черги до сервісного центру МВС. 
 • Співробітники центру кажуть, що це люди стоять за талонами на перереєстрацію авто, і додають, що так в них зазвичай щоранку.
 • А от в головному офісі відмітили, що всі сервісні центри у квітні на 42% більше зробили перереєстрацій, ніж у березні.
 • Це, ймовірно, є наслідком змін до законодавства про мобілізацію, де ваш автомобіль можуть забрати на потреби Сил оборони.

Зранку 23 квітня помітили біля сервісного центру МВС, що на Ботанічній, 24 величезні черги. Люди стояли до адміністраторів не тільки у самому приміщенні, а й на вулиці, за кілька десятків метрів від входу.

Звернулися до Вінницького СЦ як звичайний автовласник, який планує перереєстрацію авто. І там автору матеріалу сказали, що «такі черги в них ледь не щоранку».

— Це черги на отримання талона. І вони у нас відбуваються ледь не кожного робочого дня, — пояснив оператор сервісного центру МВС.

Відео дня

Натомість уже в головному сайті українських сервісних центрів відмічають, що попит на перереєстрацію автомобілів за три тижні квітня зріс аж на 42%.

«Найбільше спостерігається попит на перереєстрацію по договору купівлі-продажу та дарування. З початку квітня було оформлено 110 тисяч 997 за договорами купівлі-продажу, а за аналогічний період березня – 74 тисяч 389, — йдеться в повідомленні. — Також впродовж останнього часу значно збільшилась кількість перереєстрацій транспортних засобів за договором дарування. За перші три тижні квітня було здійснено 2 тисячі 564 таких операцій, а за аналогічний період березня – 444».

То з чим пов’язаний такий попит на перереєстрацію авто? 

Забиратимуть авто на потреби ЗСУ

Співрозмовниця журналіста, на ім'я Ольга, в колі спілкування якої є багато автомобілістів, натякає на те, що це пов’язано з законом про мобілізацію, який президент України підписав 16 квітня.

— За цим законом службовці з ТЦК, СБУ або ГУР можуть вилучати автомобілі в громадян на потреби військових. Але авто не забиратимуть, якщо воно одне в людини. Так от в мене п’ять знайомих в моєму колі спілкування пішли перереєстровувати свої інші автомобілі на родичів та близьких людей, — розповіла Ольга.

Це також підтверджується змінами до закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». За новою статтею 6 цього закону запровадили «Військово-транспортний обов’язок».

За ним, на потреби Сил оборони, можуть безоплатно залучати, вилучати та примусово відчужувати транспорт, який належить установам та організаціям усіх форм власності; і в тому числі транспорт громадян – власників транспортних засобів.

Після демобілізації, протягом 30 днів, транспорт мають повернути законному власнику. Якщо ж це неможливо, то людині / організації мають компенсувати вартість транспортного засобу. Але порядок дії цього ще має розробити Кабмін, окремим своїм актом.

Водночас військово-транспортний обов’язкок торкнеться тільки тих українців, у кого є більше одного транспортного засобу. Тобто, якщо у людини є тільки один автомобіль, його не вилучатимуть.

Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський раніше пояснив, які автомобілі в пріоритеті для ЗСУ:

«Йдеться про вантажні автомобілі, які підходять для перевезення боєприпасів, особового складу, про спеціальну техніку, яка може працювати в умовах бездоріжжя. Тобто, звичайний легковий автомобіль Силам оборони не буде потрібен, – розповів чиновник.

Але як воно буде на правді — побачимо після того, як зміни до законодавства набудуть чинності: оновлене законодавство про мобілізацію почне діяти з 18 травня 2024 року.

Як перереєструвати авто в сервісному центрі

Перед відвідуванням сервісного центру МВС, необхідно отримати талон на отримання послуги. На порталі сервісного центру повідомляють, що ця послуга доступна онлайн — на офіційному вебсайті в розділі Е-запис, а також у терміналі, що розташований у приміщенні сервісного центру МВС.

Під час оформлення договору купівлі-продажу в сервісному центрі МВС, необхідно підготувати такі документи:

 • паспорт громадянина України або посвідка на тимчасове чи постійне проживання;
 • реєстраційний номер облікової картки;
 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; 
 • довіреність на іншу особу (за потреби). 

Якщо ви вирішили подарувати транспортний засіб, договір дарування можливо оформити у сервісному центрі МВС. Також цей документ можливо зробити в нотаріуса та додати до загального пакета документів для здійснення перереєстрації. Відповідно до Податкового кодексу України, за перший і другий ступені спорідненості податки не сплачуються. 

Вартість перереєстрації легкового авто орієнтовно 755 грн без видачі номерного знака. Сюди входить адміністративна послуга та бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. 

Перед візитом до сервісного центру МВС, можливо онлайн забронювати бажану комбінацію цифр або літер номерного знака в Кабінеті водія у розділі Електронні послуги. Для того, аби знати, на яку суму розраховувати, на сайті Головного сервісного центру МВС розміщений «Калькулятор орієнтовної вартості реєстрації транспортних засобів».

 

Читайте також:

Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію?

Скільки грошей держава виплачує Героям України та лицарям орденів за мужність

Втекли з частини зі зброєю та вбили патрульного: деталі та версії злочину в Гайсинському районі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (24)
 • Serik⚡️ISP

  а чом  норм  можна  покосити   ухилянтів ..)
 • Cergey

  Можливо,але не на довго
 • Cergey

  Під мрео стоять рішали,вони все роблять без черги.+страхування!!!

  Ihor reply Cergey

  Золотое время для них.
 • Наталия

  Чого там? На сайті є талони. Тільки не поспати

keyboard_arrow_up