«Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС

- Саме в цей день, 26 квітня 1968 року було закладено фундамент для Ладижинської ТЕС. Розповідаємо про історію станції, випробування війною.
За темпами будівництва Ладижинська ТЕС є унікальною — вся електростанція була побудована за рік. Максимально скорочувався час на будівництво і монтаж устаткування, адже споруджувалася вона як дослідна.
26 квітня 1968 року було закладено фундамент для Ладижинської ТЕС. Про це розповідають на сторінці електростанції. Завдяки невтомній праці інженерів та будівельників, вже у 1970 році перші енергоблоки були введені в експлуатацію, а повне завершення будівництва відбулося у 1972 році. Станція вийшла на проектну потужність 1800 МВт. Щорічна потужність Ладижинської енергостанції склала 27 мільйонів кіловат-годин.
Випробування пожежею і війною
З часу свого заснування Ладижинська ТЕС пережила багато випробувань. Дванадцять років тому, 28 квітня 2012 року,в результаті аварії на Ладижинській ТЕС, в більше ніж в одинадцяти районах Вінниччини та у сусідніх областях зникло світло. Причиною стала пожежа на трансформаторній підстанції на території станції. Після пожежі на Ладижинській ТЕС запланували реконструкцію на більш ніж 400 млн. гривень.
Але повномасштабна війна стала найскладнішим періодом у її історії.
11 жовтня 2022 року, внаслідок обстрілу російськими дронами-камікадзе на Ладижинській ТЕС було пошкоджене енергетичне обладнання. Трохи згодом російські військові завдали повторного удару, коли на станції працювали рятувальники для ліквідації наслідків першої атаки.
Навесні цього року ворог завдав нового удару по теплоелектростанції. Внаслідок російського ракетного обстрілу, який відбувся 22 березня,постраждали всі блоки Ладижинської ТЕС, було втрачено 50% потужностей.
«Найголовніше — людські життя»

Незважаючи на всі труднощі, співробітники станції продовжують триматися та підтримувати один одного, долаючи виклики сьогодення.
Віталій Головашич — старший машиніст енергоблоків. Він працює на Ладижинській ТЕС вже 30 років. Його завдання — забезпечувати безперебійну роботу блоків. Це одна з найвідповідальніших посад на станції. Особливо, під час війни.
Останній ворожий обстріл старший машиніст енергоблоків застав на робочому місці.
— Персонал, який не був критично необхідний саме тоді, відправили в укриття, — розповідає Віталій. — А я, машиніст турбіни, машиніст котла і обхідники — залишилися. Ми не можемо покинути обладнання без нагляду, інакше наслідки можуть бути катастрофічними для всієї енергосистеми. Після одного з прильотів ми аварійно відключили енергоблок, який тоді ще працював. Вибухи були все ближче та ближче. Дочекавшись, коли стане трохи спокійніше, ми пішли в бомбосховище перевіряти, чи всі працівники там і чи неушкоджені вони. Найголовніше у такій ситуації — людські життя».
Після відбою Головашич разом з колегами рятував обладнання від пошкоджень та ліквідовував наслідки ворожих прильотів на рідному підприємстві. Чоловік з гордістю розповідає про своїх колег, що були разом з ним під час тих страшних подій.
— Ми тут кожен знаємо та робимо гідно свою роботу, зазначає старший машиніст енергоблоків. —Працівники не постраждали — значить, ми все зробили правильно. Маємо триматися разом, працювати, вірити у Перемогу і тоді ніякий ворог нас не подолає.
Читайте також:
На Вінниччині підприємствам ввели обмеження використання електрики
Була піна та мертва риба. Екоінспекція перевірила воду в озері «Миру»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Найкращі вітання та побажання
Многії Многії літа
Вінниця Політех