Мінімалка 4100 грн. Чи вплине це на життя вінничан, якщо відбудеться?

Мінімалка 4100 грн. Чи вплине це на життя вінничан, якщо відбудеться?
  • Президент Порошенко запропонував підвищити мінімальну зарплату з 3200 до 4100 гривень. У той же час конкретної дати підвищення він не вказав.
  • Експерти розказали, що це може стане додатковим тягарем для бізнесу та бюджету. Але на населення особливо не вплине

За місяць до кінця 2017 року Президент України Петро Порошенко заявив про чергове підвищення мінімальної зарплати. Президент запропонував встановити мінімалку на рівні 4100 гривень для наступного року.

Проте конкретної дати не назвав. І додав, що підставою є «поліпшення інвестиційного клімату та надходжень до бюджету». Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко підтримав ініціативу голови держави. І він переконаний, що є всі шанси «досягнути мінімальної зарплати 4100 грн у неінфляційний спосіб» у 2018-ому.

У той же час, прем’єр-міністр Володимир Гройсман залишив думку президента без коментарів. Але пообіцяв збільшити середню зарплату «до рівня 10 000 гривень у 2018 році».

Відео дня

Теперішній проект Держбюджету на 2018 рік передбачає збільшення мінімалки з 1 січня до 3723 гривень. А згідно з планами Кабміну на 2018-2020 роки, з 2019 року мінімальна зарплата мала б зрости до 4173 гривні. Тобто, до того рівня, який озвучив голова України.

Експерти, яких опитав журналіст, сходяться на думці, що адміністративне підвищення зарплат не є позитивним. Це стане додатковим тягарем для бізнесу та може призвести до падіння темпів зростання економіки України. Проте нова мінімалка не сильно вплине на фінансове становище населення.

HR-експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна вважає, що таке підвищення не буде занадто критичним.

— Роботодавці дійсно могли б платити більше, проте вони відкладають ці гроші «про запас». Вони не знають, що відбуватиметься наступного року, які будуть закони, обмеження тощо. Якби була ясність на найближчі 3-5 років, бізнес міг би краще планувати, які кошти і куди можна направити, — сказала пані Тетяна. — Крім того, поки що немає жодної державної ініціативи, яка б стимулювала чи надавала пільги тим, хто піднімає рівень оплати праці. Наприклад, можна було б одночасно зробити більш прозорими витрати з оподаткування. Так, бізнес розумів би, заради чого піднімає зарплатню і куди йдуть податки.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса вбачає в мінімалці 4100 гривень як популізм, так і боротьбу з зарплатами «в конвертах»

— З одного боку, такі вислови перед виборами мають популістський характер. А з іншого боку, це боротьба із зарплатами в «конвертах». Минулого разу, коли піднімали мінімальну зарплату з 1600 до 3200 гривень, бізнесу знизили єдиний соціальний податок вдвічі. Очікували, що приватні підприємці вийдуть «з тіні». А бізнес цього не зробив, — сказав пан Сергій. — Проте 4100 гривень мінімалки з 1 січня не приймуть. Це, можливо, буде влітку або восени. Ближче до виборів. І як це вплине на економіку та населення, погано або добре, однозначної відповіді зараз немає.

А головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Білан розмірковує, що з наближенням виборів будуть й інші «обіцянки».

— Будуть спроби та ініціативи підвищити пенсії, соціальні стандарти та виплати. Для економіки невиправдане підвищення соцвидатків створює додаткові ризики. Адже виникають питання, як зможе їх витримувати держбюджет, — сказала пані Олена. — Будь-яке підвищення мінімальної зарплати повинне відбуватися паралельно з підвищенням продуктивності праці. Швидке підвищення мінімальної зарплатні створює додатковий тягар для підприємств, особливо для невеликих підприємств в регіонах. Для них це збільшує витрати на виробництво. І ці витрати вони намагаються перекласти на споживачів, що сприяє інфляції.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (42)
  • Олексій

    У депутата та апарату ЗП 20.000, у бютжетника Івана  до 3000, середня  зп у них ~11.000.

    Живемо по-новому. Як вони дістали вже...
  • Евген М

    Що тут сказати???У Польщі, через наплив дешевої робочої сили зараз зарплати впали капітально, та і поляки почали ставитись до українців припаскудно, якщо хочеш дійсно заробити то тоді в Чехію, або в Німечину, особливо Чехія, на від міну від поляків, чехи ставляться до українців як до братів, як до бажаних гостей, та і чеська мова легка та зрозуміла. Я би радив Чехію якщо хочеш заробити. а поляки, ну їх нах.................
  • Жора

    ссылка   на работу  в Польше. Много полезной инфы.  Нах*я тут работать за такие деньги ? Идут они нах*й пусть сами работают

    https://www.facebook.com/pg/polrabagency/posts/?ref=page_internal



    ps/ можно читать без регистрации на фейсбук.

    Евген М reply Жора

    У Польщі, через наплив дешевої робочої сили зараз зарплати впали капітально, та  і поляки почали ставитись до українців припаскудно, якщо хочеш дійсно заробити то тоді  в Чехію, або  в Німечину, особливо Чехія, на від міну від поляків, чехи ставляться до українців як до братів, як до бажаних  гостей, та і чеська мова легка та зрозуміла. Я би радив Чехію якщо хочеш заробити. а поляки, ну їх нах...

    Жора reply Жора

    Сколько стоят основные продукты питания Польше? Прежде чем выехать на работу в Польшу, стоит подумать о том, сколько вы будете платить в магазинах за еду. Валюта в Польше – это польский злотый (PLN).

    Среди проанализированных нами самых больших супермаркетов, Auchan, Biedronka i Carrefour оказались магазинами с наиболее низкими ценами.

    Цены на продовольственные товары в Польше, как правило, примерно на 40% выше, чем на Украине. Мы создали список наиболее популярных, на наш взгляд, пищевых продуктов (это средняя цена, которая, конечно же, может отличаться в зависимости от определенного пункта, города или магазина):

    хлеб (штука) 2,70 PLN

    булка (штука) 0,29 PLN

    масло (200 г) 4,00 PLN

    твёрдый сыр (1 кг) 19,00 PLN

    яйца (10 штук) 4,50 PLN

    ветчина (1 кг) 23,00 PLN

    помидоры (1 кг) 4,50 PLN

    огурцы (1 кг) 4.00 PLN

    кетчуп (500 мл) 4.00 PLN

    молоко (1 л) 2.40 PLN

    фруктовый йогурт (150 мл) 1,60 PLN

    картофель (1кг) 1.10 PLN

    рис (400 г) 3 PLN

    макароны (400 г) 3 PLN

    куриное филе (1 кг) 16,00 PLN

    фарш (1 кг) 12,00 PLN

    масло (1 л) 5,00 PLN

    минеральная вода (1,5 л) 1,70 PLN

    сосa-cola (2л) 4,8 PLN

    сок (1л) 3 PLN

    кофе (250 г) 8,00 PLN

    чай (20 пакетиков) 3,50 PLN

    сахар (1 кг) 2,70 PLN

    пиво (0,5л) 2,70 PLN

    водка (0,5л) 23 PLN

    сигареты (пакет) 13,5 PLN

    чипсы (большой пакет) 4,00 PLN

    шоколад (штука) 3,00 PLN

    Благодаря Вашим комментариям мы сделали вывод, что во многих городах Польши и во многих магазинах цены ещё ниже чем те, которые мы подали в посте.

    На счастье, бытовая химия в Польше стоит столько же или даже дешевле по сравнению с украинскими ценами. Например, 1л жидкости для мытья посуды стоит около 4,5 PLN, тюбик зубной пасты около 6,5 PLN, брусок мыла 3 PLN, шампунь около 5 PLN, туалетная бумага (8 рулонов) около 5 PLN.

    Жора reply Жора

    1 злотый - 7 грн 60 коп

    Жора reply Жора

    цены на продукты в Польше. Цифры в польских злотых. Читаем  интересуемся,  кто желает заработать деньги решает, а кто  согласен работать как раб, то кто ему доктор ....

    инфа с ссылки  которую я дал на фейсбук.
  • Жора

    При Яныке когда бакс был 8 грн , то зарплата 1600 грн это была зарплата уборщицы и нищего. А это было по курсу 200 баксов. Что они предлагают 4100 грн  150 баксов по курсу 27 грн. А  не пошли бы они нах*й.

    Кстати посмотрите на карту , В Украине самая низкая зарплата в Европе. Да и по всему миру мы в конце.... Это бля*ь жить как Порох говорил по новому...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up