Що носити з собою, щоб дати відсіч гопнікам і хуліганам

Що носити з собою, щоб дати відсіч гопнікам і хуліганам
Ми живемо у небезпечний час, страшно ходити по вулицях. Добре, якщо ви володієте навичками самооборони, а якщо ні? Тоді вам допоможуть недорогі, але часто заборонені девайси

У міліціонерів немає чіткої статистики, скільки нападів на вулиці було здійснено на вінничан. Проте станом на серпень 2014 року, у Вінниці сталося 277 пограбувань, до яких потерпілі не були підготовлені та не могли дати гідну відсіч. Нещодавно 37-річного чоловіка побили і пограбували в центрі Вінниці - на Козицького. У нього відібрали 700 гривень та мобільний телефон. Сам потерпілий був госпіталізований у нейрохірургічне відділення лікарні.

Ідеального девайсу, який захистить вас на вулиці, просто не існує, адже дуже часто ми не усвідомлюємо, яку ціль має нападник. На сьогодні вибір предметів для самооборони дуже великий.

Директор магазину зброї «Арсенал» розповіла, що єдиним із загальнодоступних засобів для самооборони є газовий балончик.      

Відео дня

-  Газовий балончик не дорогий та ефективний, але тільки від хуліганів або п'яничок. Якщо скажімо, грабіжник зі стажем, то він знає, як від нього ухилитися, як відвернути голову, - каже Лариса Коцюбська. - Що стосується пневматичної зброї, то віднести її до засобів самооборони взагалі не можливо. Це спортивна зброя. Вона призначена винятково для тренувань. На вулиці ефективним є травматичний пістолет, але на нього потрібний дозвіл. Та й коштує він недешево.

З нею також погодився її колега із сусіднього магазину «Форт» - менеджер Андрій.

- Для вулиці я рекомендую травматичний пістолет, - сказав Андрій. – Трохи дорогий, але ефективний.

“Законодавство майже не регулює особисту самооборону”

Сніжана Чубенко, юрист

 - Грань між жертвою і нападником занадто крихка. Тому,  якщо на вас нападе хуліган, а ви в цілях самозахисту зламаєте йому щось, то на суді жертвою буде виглядати він, а не ви.  Якщо склалася така прикра ситуація, одразу ж потрібно звернутися до правоохоронців, бо коли першим це зробить нападник - довести щось буде складно. Практично кожен девайс у вас можуть забрати правоохоронці. Що вам інкримінуватимуть, залежить від того, у якому стані ви перебували та що міліціонер запише у протокол. Навіть взяти той самий електрошокер, його можуть записати як спецзасіб, а можуть, скажімо, як прилад для відлякування собак.

“Вам знадобиться психологічна готовність кусатися та видавлювати очі”

 Володимир Кучма, інструктор крав-мага (ізраїльська військова система рукопашного бою)

 - Якщо ви потрапили у неприємну ситуацію, спочатку потрібно намагатися вирішити все на словах. Що і як казати, потрібно дивитись відповідно до ситуації. Коли ж слова не допомагають, втеча є найкращим варіантом, але потрібно розуміти, що під втечею розуміється цілеспрямований відступ у безпечне місце (магазини, під’їзди),  а не панічний біг будь-куди.  Він забере тільки сили і час, які вам знадобляться у бійці, якщо її не вдалося уникнути. 

Якщо ж ви хочете захистити себе за допомогою різних засобів,  то існує практично ідеальний засіб самозахисту - телескопічна палиця, вона компактна, легка, доступна, проста в обігу, але вона незаконна. Напевно найкраща річ, яку можна вільно придбати - це тактичні ліхтарі. Зроблені з міцних і легких сплавів, вони в більшості своїй малогабаритні, легкі та  міцні. Вони можуть послужити відмінним ударним елементом, але головна їхня користь, це яскраве світло, яке при великій потужності світлодіода, може засліпити противника на якийсь час навіть удень.

Варто пам’ятати, що перераховані вище предмети, якщо вони не прив'язані до вас,  чи не примотані скотчем, можуть бути відібрані і спрямовані проти вас. Для того щоб це не сталося, я рекомендую використовувати дистанційні засоби захисту (балончик, ліхтарик, травматик) і не зближуватися з противником без необхідності.

Не бійтеся використовувати свою перевагу - біль, вид власної крові або травм і ваша рішучість діяти в більшості випадків відбивають бажання нападників з вами зв’язуватись. Якщо у вас намагаються відібрати вашу зброю, без навичок неспортивної боротьби вам буде дуже складно, тут вам знадобляться або навички звільнення від захоплень, або психологічна готовність кусатися, видавлювати очі і т.д.

Чим можуть захищатися вінничани?

Ніж

У ножів для самооборони відсутня ударна  дія і вони не можуть бути зараховані до холодної зброї, особливо моделі зі складним лезом. Вони можуть тільки наносити порізи.  Згідно з нашим законодавством, довжина лез у ножів, які надходять для самооборони, не повинна перевищувати дев’яти сантиметрів, а ширина – двох з половиною. Крім того, твердість металу, з якого виготовлений прилад,  повинна становити не більше 42 одиниць. Дані характеристики мають бути нанесені на упаковці.  В цілому ніж буде коштувати вам від 200 до 500 гривень. Варто сказати, що юридично ви у цьому плані незахищені, якщо міліціонери затримають вас із ножем то скоріш за все випишуть вам протокол та конфіскують ніж. Свою точку зору на ситуацію  ви доводитимете вже в суді. За носіння ножа правоохоронці можуть відкрити кримінальне провадження, тоді вам загрожує позбавлення волі на строк до трьох років. Все залежить від міліціонерів, що і як вам інкримінують.

 

Газовий балончик                                           

Газові балончики - один з найпоширеніших видів засобів індивідуального захисту. Вони є аерозольні та струйні. Аерозольний розпорошує речовину «хмарою», а струйний  вимагає точного попадання в очі. У балончику може міститися сльозогінний газ, що викликає сльозотечу або подразнююча речовина, яка викликає кашель і спазми в горлі. Якщо ви маєте на меті купити балончик, не пожалійте грошей, та купіть два або три і потренуйтеся, спочатку швидко діставати його, а потім правильно використовувати. Варто пам'ятати, що балончики, які можна використовувати "мирним жителям", володіють запізнілим ефектом, а це означає, що вони можуть лише роздратувати людину, яка посягає на ваше здоров'я. Бризкати аерозолем потрібно в обличчя. Купити його можна без всяких дозволів, він недорогий і простий у використанні.  В цілому, балончик обійдеться вам від 50 до 100 гривень. Однак є спеціальні балончики з позначкою «М», вони відносяться до спецзасобів. Якщо правоохоронці знайдуть у вас балончик, можуть конфіскувати та накласти штраф до 119 гривень.

Електрошокер

Дія шокера спрямована на поразку нападника розрядом струму високої напруги. Розряд електрошоку знешкоджує нападника на час від п’яти до двадцяти хвилин, і при цьому не завдає шкоди організму противника. Електрошокери коштують від 250 гривень. В Україні ними можуть користуватися тільки правоохоронні органи під час охорони громадського порядку. "Простим смертним" купувати електрошокери забороняє законодавство, за шокер можете отримати штраф у розмірі від 68 до119 гривень і конфіскацію приладу. Але можна ризикнути і купити, до того ж шокери дуже часто маскують під мобільні телефони або ліхтарики.

Якщо після застосування шокера справа дійде до суду, то відповідати прийдеться  за всією суворістю закону. Людині можуть висунути звинувачення не тільки в нанесенні тілесних ушкоджень, але й у вбивстві, якщо у нападника виявиться слабке серце.

Кастет

Кастетом можна завдати дуже серйозні травми аж до перелому кісток та пошкодження внутрішніх органів, саме тому вони заборонені.

Використання кастета не вимагає ніяких особливих навичок.  Купити кастет важко, у магазинах він практично не продається, хіба що в Інтернеті. Дуже часто його роблять самостійно з дерева або металу. Від матеріалів також залежатиме і його ціна. В середньому кастет коштуватиме вам від 100 до 200 гривень. Якщо ж міліціонери знайдуть його у вас,  то скоріш за все відкриють кримінальне провадження. За носіння кастету можете попасти за грати на строк до трьох років.

Пневматичний пістолет

Пневматичний пістолет, калібр якого до 4,5 мм і швидкість польоту кульки до 100 метрів за секунду, продається без дозволу. Для користування пістолетами, які перевищують вказані норми, дозвіл обов’язковий.

Достатній удар кулька, випущена з пневматики, забезпечити не може. Проте, вкрай малий діаметр металевої кульки дозволяє їй пробити шкіру людини, якщо вона не захищена одягом. Нападнику скоріш за все  буде боляче, але це навряд чи зупинить його, тим більше, якщо він буде перебувати в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Якщо ж ви снайпер і не дай Бог потрапите в око, то навіть у тому випадку, якщо нападник залишиться живий, ви обов’язково сядете до в’язниці за перевищення меж необхідної оборони. В середньому  пневматичний пістолет обійдеться вам від 900 до 1500 гривень.

Травматичний  пістолет

Отримати травмат в Україні досить складно. Потрібно або мати хороші зв'язки, або відноситися до категорії людей, яка має право користуватися травматичною зброєю. У нас в країні право на носіння гумостріла мають: працівники суду і правоохоронці особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, журналісти, військовослужбовці, крім строковиків, дружинники і держслужбовці з певними рангами.

Сам травматичний пістолет коштує до семи  тисяч  гривень. Але для його носіння вам знадобиться комплект документів.  Як засіб самооборони пістолет має лише зупинити злочинця, тому стріляти потрібно лише по ногах. Якщо ви завдасте зловмиснику серйозні ушкодження, можливі проблеми з законом.

Телескопічна палиця

Компактна і легка в застосуванні. При нападі, діставши з кишені малопомітний предмет, противник не встигне задуматися, як предмет від помаху витягнутої руки в одну мить викладеться на всю довжину. Нападник не чекатиме удару і не встигне відреагувати. Наслідки оборони телескопічною палицею можуть бути настільки неприємними для нападника, що подальша атака буде малоймовірна. Проте є один недолік -  в Україні вона заборонена. Коштує вона від 300 до 500 гривень.

Євгеній ІЛЬЧУК,
(093)0080078

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • VIN
    Якщо заборонено - то значить не можна носити з собою. Чуму тоді назва Що носити з собою, щоб дати відсіч гопнікам і хуліганам
  • VIN
    Якщо заборонено - то значить не можна носити з собою. Чуму тоді назва "Що носити з собою, щоб дати відсіч гопнікам і хуліганам"
  • Торонтуй
    Зверинец! Как хорошо что мне удалось из него вырваться.
    Anonymous reply Торонтуй
    В смысле вырватся? Ты что не в городе, опять на рыбалку свалил? Райончег узнаешь?!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:34 Де у Вінниці 16 травня відключили воду та світло? Перелік адрес 08:45 Сьогодні вітаємо Аркадія та Федора. Історія, заборони та прикмети 16 травня 08:11 Український F-16 зник з радарів під час нічного бою: пілот катапультувався 21:01 Героя сотні людей зустрічали на колінах: зворушливі кадри з Погребищенської громади photo_camera Від читача 13:48 Вінничани можуть вивчати польську мову на безоплатному курсі — деталі 20:07 Уланівська громада втратила Героя: загинув Василь Коваль 19:26 Як карають за коментарі та дописи у соцмережах? Проаналізували судові справи Вінниччини 19:09 На Гайсинщині п'яний водій намагався «відкупитися» за 60 000 гривень 18:08 Син, батько та дід: історія родини рятувальників Дудків з Могилів-Подільського photo_camera 17:12 Без паніки: у Вінницькому районі підриватимуть кар'єр play_circle_filled 17:08 Народжений у вишиванці: богатирчик Артемчик з'явився на світ у Жмеринці photo_camera 16:11 До Дня сім'ї: як три покоління родини Сотнічуків захищають кордон України photo_camera 15:30 Два позови у судах Вінниці, один — у Києві: чому Буша просить допомоги? 15:04 Мотоцикл та велосипед не поділили дорогу в Браїлові. Є травмовані 14:09 Що горіло на Амосова? У Вінниці 15 рятувальників боролися з вогнем play_circle_filled photo_camera 13:13 Від червоного хрестика до «білошви». Пройдіть тест до Дня вишиванки 12:36 В аварії у селі Дяківці постраждали мати з 6-річною дитиною 12:07 Вишивають Перемогу: унікальний рушник Ободівської громади стане символом сили та надії play_circle_filled photo_camera 11:17 Збірна вінницьких важкоатлетів боротиметься за медалі на чемпіонаті України 11:08 Сьогодні — День вишиванки. Народний репортаж із соцмереж вінничан до свята photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up