Підведення підсумків роботи обласної поліції за 9 місяців цього року нагадувало не робочу нараду, а святкування. Начальник управління Юрій Педос перед керівниками СБУ, прокуратури, представниками обласної влади та своїми підлеглими спершу озвучив цифри. Вони кажуть про зменшення злочинів та ріст показників розкриття.
За словами Юрія Педоса, який цього літа став генералом (третього рангу, відповідає званню генерал-майор), на території нашої області більше, ніж на чверть, зменшилась кількість злочинів – на 26%. А результати роботи з розкриття кримінальних порушень стали кращими мало не у половину – на 45,6%.
Озвучив хороші дані і нагадав резонансні розкриття та затримання – й став нагороджувати поліцейських. Дісталися подяки, грамоти, нагрудні знаки і премії десяткам правоохоронців. «За безпеку народу», «Відзнаку в службі», «Кращий працівник МВС України»…
Найбільше відзнак і подяк дісталося бійцям батальйону «Вінниця», а грошових премій – співробітниками Калинівської поліції. Останні вручали від імені обласної влади.
Отримали на поліцейській колегії подяки також працівники СБУ – їх передали через їхнього керівника. За словами Юрія Педоса, співробітники спецслужби допомагали поліцейським розкривати тяжкі та особливо тяжкі злочини, й тепер поліція має 100-відсотковий показник розкриття по вбивствам (34) і побиттям зі смертю (19). Розкриття по інших видах злочинів – нижче у інфографіці.
За співпрацю генерал поліції відзначив також свого керівника управління Служби безпеки України у Вінницькій області Володимира Пахнюка. А той у відповідь – хвалив поліцейських, коли вийшов до трибуни.
Обмінялися словесними «поклонами» і згадали, як в опер штабі «метрів за 100 чи 150 від епіцентру вибухів» працювали під час евакуації людей з Калинівки. За роботу там начальник СБУ нахвалив заступника поліцейського генерала – Сергія Сокирана.
А заступник прокурора області, Руслан Нікітчин, коли говорив своє слово, то звертався поліцейських у залі. Вітав їх, як у професійне свято, бо озвучені результати роботи до того зобов’язують. А серед побажань на майбутнє сказав: пора вийти на новий рівень професійності – від розкриття злочинів до їх попередження.
Поліцейські один за одним вибігали за нагородами. Але не звучала інформація про заслуги. Що кожний із них зробив такого, що не входить обов’язки, аби отримати право вчепити на груди нову відзнаку чи покласти в кишеню зайву тисячу?
Пояснили тільки, за що дали відзнаку Асоціації ветеранів ОВС України «Патріот України» заступнику начальника слідчого відділення козятинської поліції Андрію Лазарчуку. Він віддав знайомому ключі від свого помешкання, щоб туди поселили евакуйованих з Калинівського району людей. Сам в той час був на роботі через «тривогу».
Після звіту генерала і вручень нагород, на які запросили пресу і громадських діячів, правоохоронці залишилися засідати далі. Чи отримав хто «кнут» після «пряника»?
У відділі комунікацій сказали, що керівники силовиків окреслили для особового складу поліції пріоритетні задачі та проблемні напрямки. Що робитимуть далі? Знаємо тільки від представників громадськості, які були на нараді, – вони тепер мають перевірити, чи відповідають дійсності хороші поліцейські показники.
«Не скотися б до "радянської" звiтностi»
Станіслав Нижник-Оскольський, правозахисник: – У стопроцентне розкриття вбивств – вірю. Це достойний показник роботи оперiв головного управління Національної поліції, i про це потрібно розповідати. А що стосується інших злочинів, спаду їх кількості та кращого розкриття, тут є сумніви.
Вал дрібних крадіжок та крадіжок з квартир накриває нашу область. Вважаю, що це можна зупинити тільки у спiвпрацi громад та полiцiї.
Зараз готуємо моніторинг реєстрації заяв про крадіжки, щоб дослідити реальний стан речей. Таке дослідження буде проведене в декількох областях України.
Важливо не скотися до "радянської" звітності. Навіть, якщо дійсно є покращення ситуації, то як, наприклад, оцінити превентивні заходи? Цифрами не можна зміряти співпрацю громадськості з працівниками поліції. Хіба тільки порахувати спільні заходи. А результат?
Читайте також:
Пенсіонери пограбували офіс на Київській. Відволікли увагу і «взяли» касу
Їх шукає поліція. Щоб подати людину в розшук, не треба чекати три доби
Плазма за гривню, «Шевроле» з доставкою і неіснуючі квартири. Схеми шахрайств
Вирок за три удари сокирою. Як покарали вінничанина за спробу вбити сусіда
Серійні шахрайства. Один збирав гроші на авторинку, а другий «підвищував» пенсії
Почали навчання нові «копи», але набір патрульних в поліцію продовжується
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер