У Вінницяобленерго пояснили за яких умов вимикатимуть світло

У Вінницяобленерго пояснили за яких умов вимикатимуть світло
Світло на газу. Як попереджає Вінницяобленерего в області навряд чи вдасться уникнути аварійних відключень електроенергії. Найбільш вірогідні години вимкнення світла – з 9.00 до 11.00 і з 20.00 до 22.00. Аби не допусти цього, радять вмикати опалення і бойлери… вночі

Українців попереджають про можливі відключення електроенергії у оселях, як це вже колись було. Причина – дефіцит газу та вугілля, які необхідні для роботи теплоелектростанцій. Наслідок - якщо та чи інша область перевищить доведені ліміти по споживанню електроенергії, частині її населення доведеться сидіти без світла.

І хоча в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України уже озвучили орієнтовні години можливих відключень, а в ПАТ “Вінницяобленерго" уточнюють – на практиці світло може зникнути навіть вдень.

Енергетична пастка

Відео дня

Фактично, війна на Сході обернулася для України в тому числі і енергетичною пасткою. Через дії бойовиків видобування вугілля в липні тільки в Донецькій області, порівняно з липнем 2013 року,  скоротилося на 23%.  На фоні газової проблеми це обернулося виникненням дефіциту палива для наших теплостанцій. Вони,  в свою чергу, виробляють близько 50% усієї електроенергії.

Звісно, є ще атомна та гідроенергетика,  але...

- Помиляється той, хто думає, що води в наших річках багато.  Якщо запустити усі наші ГЕС, думаю,  протягом тижня у нас просто не стане тих річок як таких, - каже генеральний директор ПАТ «Вінницяобленерго» Юрій Касіч. – Це буде екологічна катастрофа. Атомні ж електростанції, після подій 1986 року, несуть виключно стале навантаження і до добових регулювань потужностей не залучаються. Відтак, піки та провали навантажень покриваються винятково тепловими електростанціями, які працюють на газу та вугіллі.

У зв’язку з ситуацією, 11 серпня «Укренерго» розіслала по обленерго факсограму, якою  вводилися графіки обмеження споживання електричної енергії та потужностей для промислових об'єктів. Ці графіки були введені у зв’язку з виникненням дефіциту палива та гідроресурсів, що призвело до загрози виникнення дисбалансу між виробництвом і споживанням електроенергії та її дефіциту в об’єднаній енергосистемі України. Проте вже 28 серпня це розпорядження скасували, оскільки графіки обмеження  не призвели до очікуваного ефекту.

13 серпня вступило в дію розпорядження Кабміну №764 «Про  вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії».   

Цим документом запроваджується ціла низка заходів - від можливості коригувати тарифи для обленерго до коригування їх інвестиційних програм.

-  У цьому році ми уже мали одне таке коригування. В результаті, нам зменшили інвестпрограму на 20 мільйонів гривень, - каже Юрій Касіч. – При цьому потрібно розуміти, що інвестиційна програма – це, фактично, ті реконструкції мереж, які ми робимо у нашій області.

Крім того, для кожної енергопостачальної компанії встановлюються  ліміти споживання електричної енергії та потужностей, показники споживання яких перевищувати не можна.   

-  Таким чином, 28 серпня ми отримали ще один лист за підписом міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія  Продана, яким  у зв’язку з недостатньо ефективним введенням графіків обмеження споживання електричної енергії та потужностей Міненерговугілля погоджує застосування з 29 серпня графіки аварійних відключень, - продовжує директор компанії.

Відповідно до цього листа, відключати від електроенергії будуть побутових споживачів,  тобто нас з вами.

Як кажуть у Вінницяобленерго, цим рішенням зазначається, що ДП НЕК «Укренерго» виходячи з балансу палива та електричної енергії в об’єднаній енергосистемі України, кожного місяця доводить енергопостачальним компаніям ліміт споживання як по добовій електроенергії, так і по потужностях (в години контролю, максимальні споживання увечері).

На грані відключення

Якщо компанія не виконує доведені ліміти, то вона  вправі  уже навіть без команди згори вводити графіки обмежень споживання  електроенергії та графіки аварійних відключень.

- Обмеження споживання стосуються виключно промислових підприємств, які мають  скоротити своє виробництво на необхідну величину електричної енергії, - пояснює гендиректор компанії. – Населення в цю групу не входять. Але щодо населення, то тут діятимуть графіки аварійних відключень. Фактично, якщо доведені нам ліміти будуть перевищені, ми будемо вимушені без попередження просто вимкнути лінії електропередач 10,04 КВ. На сьогодні, за даними на перше вересня, ми проходимо як по добовому споживанню електричної енергії,  так і по потужностях без перевищення лімітів. Тому застосовувати графіки ми не будемо. Але в подальшому  не виключено, що це все ж таки доведеться зробити.

Більше того, першого вересня область впритул наблизилася до перевищення доведених показників. При ліміті по потужностях споживання в максимальних 442 мегавати, було зафіксовано 439 мегават. Ситуація з обсягами електроенергії дещо краща. Як кажуть у обленерго, при ліміті 9,7 мільйона кіловат годин ми маємо запас на рівні двох мільйонів добових.

- Зрозуміло, що з одного боку – застосування цих лімітів – досить непопулярний крок, але з врахуванням ситуації на Сході, він вимушений. Тому хочу звернутися до усіх споживачів з проханням не перевантажувати мережу, - каже Юрій Касіч. - Щоб не допустити таких централізованих відключень. Прошу не вмикати вранці, вдень та ввечері потужних приладів споживання електроенергії: кондиціонерів, бойлерів тощо. Використовуйте їх у нічний час. Потрібно вже  сьогодні думати про те,  щоб завтра було добре.

Вранці і ввечері

Найбільш вірогідними годинами відключень є ранковий час – з 9.00 до 11.00 та вечірній - з 19.00 до 22.00, коли споживання електроенергії максимальне. При цьому найбільший ризик саме у вечірній час. Втім в обленерго не виключають, що у випадку перевищення доведених лімітів, світло може зникнути і вдень.

- Тривалість відключення залежатиме від погодних умов. Приміром, якщо температура на вулиці буде близько нуля, ми не матимемо права тримати споживача без електроенергії більше двох годин, - пояснює Юрій Касіч. Також додав, що загалом графіки відключень  діляться  на десять черг. Відповідно до цієї черговості і будуть відключатися частково населені пункти Вінницької області. Тобто, мова йде про те, що в той чи інший час, а саме у випадку перевищення лімітів споживання електроенергії, буде відключена від електроенергії, наприклад, частина Вінниці, Вінницького району та інших районів області.

- Ми не можемо взяти область і відключити, наприклад, один Бершадський район, а усі інші не зачепити взагалі, адже виникне дисбаланс в мережі. Тому відключення будуть здійснюватися рівномірно по усій території області.

За його словами, усі графіки обмежень та аварійних вимкнень розробляються ПАТ “Вінницяобленерго” згідно з завданням ДП НЕК ”Укренерго” та Південно-Західної енергосистеми. Погоджуються також з ОДА та Держенергонаглядом віповідно до “Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів”. Даний документ затверджено наказом Мінпаливенерго та зареєстровано Мін’юстом України. В разі невиконання вимог цієї Інструкції як з боку обленерго, так і споживачів,  керівники  можуть притягуватися  до адміністративної та кримінальної  відповідальності.  

P.S. Як кажуть в ПАТ “Вінницяобленерго", в осінній період обсяги споживання електроенергії чітко залежать від погодних умов та початку опалювального сезону. Коли вмикається централізоване опалення, обсяги споживання електроенергії населенням, яке до того часу гріється електроприладами, знижуються.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (26)
  • Анонім

    Аж зло берет,районные центры вырубают токо ночью(восновном),зато села целымы днями сидят без света(по 6 часов)
  • Скичко Николай

    Украина является экспортёром электроэнергии. По данным государственного предприятия внешнеэкономической деятельности «Укринтерэнерго», в 2012 году Украина экспортировала 9.745 млрд кВт·ч электроэнергии. Основными её покупателями являются Венгрия, Польша, Словакия, Румыния и Молдавия.
  • Inform_ua2

    Вроде собираются 10 млрд. кубов газа за год перекачивать реверсом с Словакии по цене 360 у.е. за тыщу кубов. Что все равно не покрывает дефицита, размер которого по разным оценкам колеблется от 4 до 7 млрд. кубов. Атомщики утверждают, что в состоянии производить больше электроэнергии, но не в состоянии это "больше" передавать. А уголь собираются покупать в Южной Африке, вроде как есть уже контракт на поставку 1 млн. тонн.

    Москали должны отвыкать от роли монополиста.

    Anonymous reply Inform_ua2

    Я купил фонарик
  • Олександр

    Офіційний власник 4-х українських енергопостачальних компаній –

    Житомиробленерго (75%), Севастопольенерго (70%), Херсонобленерго (65%), Кіковоградобленерго (51%) – голандська компанія VS Entrgy Internationel знаходиться під контролем так званої «лужниковської» ОПГ (кримінальної групи).

    Контроль здійснює компанія «ЛД Україна» ( очолює Павел Юмашев).

    Координацію московського і київського криміналітету нібито здійснює колишній Голова ВР Медведчук.

    Є відомості, що «лужниковська» група здійснювала активну підтримку Медведчуку при переділі власності на енергопостачальних підприємствах Одесаобленерго і Сумиобленерго…( із «ФСБ РФ Департамент економической безопасности Управление по контрразведывательному обеспечению объектов промышленности - Начальнику департамента контрразведывательной защиты государства СБ Украины», стр.238, «Загадки семьи Ющенко» С.Бурлаченко, Р.Барашев, Еженедельник «2000», Довіра, 2008-455с).

    На теледебатах прозвучало, що причиною збільшення ціни на електроенергію є привласнення Київобленерго Ренатом Ахметовим...

    karter reply Олександр

    Медведчук никогда не был головою ВР. Он возглавлял администрацию президента при Кучме.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Для вінничан на травень приготували 11 екскурсій і турів. РОЗКЛАД 20:02 У Вінниці на благодійному ярмарку зібрали 39 тисяч гривень на потреби ЗСУ 19:39 Шляхом Наталі Добринської. Вінничани борються за путівки на чемпіонат світу з багатоборства 19:00 Втік з частини? Нові деталі мобілізації 21-річного хлопця з Тульчина Від читача 16:40 Кіберполіція запускає проєкт "БРАМА" 18:24 Вінничан попереджають про планове відключення газу на кількох вулицях міста 17:15 Чоловіки за кордоном: як новий закон про мобілізацію в Україні вплине на них? 15:49 Безпека на Великдень: які заходи посилять в регіоні на свято та проводи 15:00 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 14:59 «Невже не пустять на цвинтар?» - Що треба знати про обмеження в’їзду у прикордоння 14:23 Спомини про воїна, який отримав смертельні поранення, прикриваючи тил побратимам 13:21 Пожежа на Замостянській: загинула 71-річна жінка, трьох дітей госпіталізували photo_camera 12:50 Скільки заробляють вінницькі нардепи? Друга частина огляду декларацій за 2023 рік 12:15 Тромбоз: чому виникає і чи можливо його уникнути? (Новини компаній) 12:12 Легковик зіткнувся з потягом: загинув начальник Хмільницького центру зайнятості Юрій Шевченко photo_camera 10:44 Без води та світла. Де у Вінниці 29 квітня відключають послуги 10:27 Оновити салон авто за 5000 грн - не просто, але реально! (Новини компаній) 09:37 На фронті відбулося понад 130 бойових зіткнень, найбільше — на Авдіївському напрямку 09:20 Готові великодні кошики, паски та ковбаски. Де замовити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:31 Сьогодні вітаємо Богдана та Артема. Історія та прикмети 29 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up