ТОП важливих новин на 20minut.ua від 19 по 26 вересня, які ви могли пропустити

- Зібрали ґрунтовні, корисні та цікаві матеріали, які ми написали впродовж минулого тижня.
- Щоб не пропустити найбільш важливе, прогляньте ТОП опублікованого на «20 хвилин» від 19 вересня до сьогодні.
«ТЦ перед Центральним ринком не має бути!». Вінницькі підприємці вийшли на протест
У мерії повідомили про обмеження руху транспорту і пішоходів перед Центральним ринком. Причина — початок будівельних робіт.
Місцеві підприємці пов’язують це рішення з будівництвом ТЦ, просто перед ринком. І рішення про обмеження руху, за їх словами, матиме катастрофічні наслідки для самого Центрального ринку.
І люди 19 вересня вийшли на протест, який, як вони обіцяють, буде далеко не останнім. Читати далі...
Вісім разів запитували: «Де нацики?» Волонтери привезли в Ізюм допомогу, побували на місці поховань
Вони ризикували власною безпекою. В обох випадках — коли їхали до Ізюма і на зворотному шляху. З Вінниці дорога пролягала через Покровське і Барвінкове. На одному з відрізків довелося проїжджати через напівзруйнований міст. Був великий ризик злетіти у воду.
На зворотному шляху змінили маршрут, аби не їхати через міст. Але й тут ризикували. Їхали трасою від Ізюма до Слов’янська і далі на Краматорськ. Там продовжуються обстріли, бо тривають бойові дії. Відрізок шляху приблизно у 40 км — у вирвах від вибухів. Читати далі...
Реконструкція Батозької у Вінниці: чому зупинили й коли відновлять роботи
Щонайменше з червня цього року не відбувається жодних робіт на Батозькій.
Ділянка від Муніципального ринку до Залізничного вокзалу без асфальту, але залишається проїзною — поодинокі автомобілі та навіть невеликі вантажівки скорочують тут собі шлях до проспекту Коцюбинського, так і у зворотному напрямку. Плити під колії використовують вінничани: цей піший шлях є рівним й не збирає на собі багато калюж, на відміну від тротуарів навколо.
Чому ж зупинилася реконструкція та що кажуть про ситуацію з недоробленою Батозькою самі вінничани? Читати далі...
«Я змінився, став мовчазним». Як 60-річний вчитель фізкультури Василь Стахов потрапив на передову
Василя Стахова, вчителя фізкультури 27-го ліцею, мешканці мікрорайону Тяжилів знають всі. Він віддав рідній школі 30 років.
З початком повномасштабної війни 60-річний вінничанин пішов добровольцем в ТрО, далі — на передову.
Що вчитель-військовий розповідає про війну і чи планує повернутися до школи? Читати далі...
Можливо, піду до школи викладати «Захист Вітчизни»... Історія бійця, що більше воювати не зможе
«Воював заради того, аби діти з батьками могли вільно гуляти в мирних українських містах». Так каже захисник Маріуполя, воїн «Азову» з позивним «Пачка», випускник педагогічного.
Розповідаємо історію служби молодого бійця, як він отримав поранення й тепер пересувається на візку та що каже про майбутнє. Читати далі...
Наймолодшого захисника «Азовсталі» Назарія Гринцевича з Вінниці звільнили з полону
Чотири місяці у полоні росіян перебував парамедик з Вінниці Назарій Гринцевич. Він наймолодший із захисників «Азовсталі». Цієї ночі хлопця обміняли.
Разом із ним додому повернулося ще двоє вінничан: Віктор Цебрик та Євгеній Дзись.
Про те, що її сина звільнили з полону, вінничанка Маріанна Колос дізналася вчора ввечері, коли 19-річний військовий зателефонував до неї.
— Дзвінок з невідомого номера і в трубці телефону довгоочікувані слова: «Мамо, це Назар. Я в Україні», — ділиться тремтячим голосом мати азовця. — Я коли його почула, не плакала, я кричала. Віддала телефон чоловіку, він з ним розмовляв, а я плакала. Ми потім трохи ще поговорили, але деталі вже дізнаюся при зустрічі... Не спала всю ніч, але то були сльози радості. Читати далі...
Також додому повернувся 20-річний Костянтин Нікітенко на псевдо «Фокс», який родом із села Тартак Чечельницької громади. Молодий захисник був три місяці у полоні терористів.
Звільнили з полону і захисника «Азовсталі» з Вінниччини, молодшого сержанта 36-ї окремої бригади морської піхоти Андрія Рибачка.
Засуджену за смерть дитини лікарку нарешті затримали. Але чи буде вона сидіти?
Рік у в’язниці, два роки не займатись лікарською діяльністю, мільйон гривень компенсації — такий вирок призначив суд лікарю Олені Нетечинській за професійну недбалість, внаслідок якої помер п’ятирічний Віталік Житник.
Вирок набрав законної сили ще 12 липня. Та на виконання його направили аж 8 вересня, затримали засуджену 19 вересня.
Весь цей час лікарка приймала пацієнтів і писала клопотання про відстрочку виконання вироку через поганий стан здоров’я. Читати далі...
Чому не обговорювали побудову ТЦ перед Центральним ринком? Ми дізнались
Перед Центральним ринком планують будувати 4-поверховий торговельний центр.
Для цього в замовника будівництва є ділянки, на яких нині розміщена стоянка і прохід до базару.
Підприємці з ринку проти новобуду. Мають питання до влади, серед яких: «чому не було громадських обговорень можливості будівництва ТЦ?».
Їхні питання ми оформили у запит та надіслали до мерії. Читати далі...
«Завод вивозили під обстрілами». Як підприємство з Харкова перезапустили у Вінниці
Підприємство «УКпостач» з початку повномасштабної війни потерпало від російських обстрілів. Завод був за шість кілометрів від Харкова, в місті Дергачі.
Аби врятувати персонал та агрегати компанія переїхала до Вінниці. За літо сюди перевезли 600 фур зі станками та готовою продукцією.
Як відновили виробництво у Вінниці, скільки мають співробітників та чи треба ще людей у штат? Читати далі...
Вісім пасажирів госпіталізували. У Якушинцях автобус зіткнувся з військовою вантажівкою
Автопригода сталася близько 18 години 22 вересня у Якушинцях.
— За попередньою інформацією слідства, 43-річний водій автобуса «Богдан», житель Літинської територіальної громади, не дотримався безпечної дистанції та допустив зіткнення з автомобілем «МАЗ» під керуванням 41-річного водія, мешканця Хмельницької області, — зазначають у поліції. — Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водій автобуса та семеро його пасажирів, жителів Вінницького району, з тілесними ушкодженнями доставлені до лікарні. Водій вантажного автомобіля не постраждав. Читати далі...
Троє байкерів загинули: про жахливу аварію неподалік Жмеринки
Про автопригоду редакції «20 хвилин» розповів очевидець події. Сталася ДТП 24 вересня.
До Могилів-Подільського прямувала колона мотоциклістів. 11 байків. Керманичі з різних куточків України.
— Одна машина тормозила, всі прийняли в право, деякі авто зупинилися, а одна — влетіла в середину колони, — цитуємо очевидця. — Три мотоцикли, два з них на землі, один тільки поцапався. Три тіла. Один мотоцикл «Хонда», розтрощений вщент. Там їхало двоє пасажирів з Запоріжжя. Дівчина і хлопець. Другий загиблий теж досвідчений. Мотоцикл цілий, але шолом в місиво. Читати далі...
«У нас є все, щоб обігріти людей». Як в ОСББ готуються до воєнної зими
У «Вінницяміськтеплоенерго» закликають вінничан завчасно готуватись до зими. Людей просять зробити таку собі «енергетичну тривожну валізу» — на випадок аварійних відключень, які можуть бути спричинені ракетним обстрілом росіян, варто запастись свічками, ліхтарями, радіоприймачами, плитками, що можуть працювати на газових балонах тощо.
Як готувались в ОСББ, поділився своїм прикладом голова одного з об’єднань Олег Побірський. Читати далі...
Читайте також:
У вінницькому апеляційному суді розглянули першу в цьому році справу про державну зраду
Руїни, згоріла техніка та залишки боєприпасів. Фоторепортаж зі звільненого Ізюма
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.