«Завод вивозили під обстрілами». Як підприємство з Харкова перезапустили у Вінниці

- Підприємство «УКпостач» з початку повномасштабної війни потерпало від російських обстрілів. Завод був за шість кілометрів від Харкова, в місті Дергачі.
- Аби врятувати персонал та агрегати компанія переїхала до Вінниці. За літо сюди перевезли 600 фур зі станками та готовою продукцією.
- Як відновили виробництво у Вінниці, скільки мають співробітників та чи треба ще людей у штат?
Раніше ми розповідали про досвід релокації харківського підприємства «Сталекс», яке навесні перезапустилося у Вінниці. Але, як виявилося, у нашому місті працює ще один завод з Харківщини.
Це підприємство «УКпостач», що є частиною холдингу UBC Group. Як і вінницький завод Green Cool, тут також випускають холодильне обладнання.
— От тільки ми з’явилися раніше, ніж «Грін Кул». Цей завод у Вінниці побудували, власне, тому, що ми не могли повністю задовольнити попит на ринку холодильного обладнання, — сказав керівник філіалу UBC Ритейл та заводу «УКпостач» у Вінниці Антон Каленюк.
Але у 2022 році, через постійні обстріли з боку рф, «УКпостач» був змушений переїхати якомога далі від лінії фронту.
«Водії фур боялися їхати до нас»
— Наше основне виробництво знаходилося в Дергачах. Це за шість кілометрів від Харкова. Ми могли працювати тільки до 14.00, а далі, як за графіком, регулярні обстріли та прильоти. Бойові дії тривали за 100-150 метрів від нашого заводу, — сказав керівник філії заводу «УКпостач» у Вінниці Антон Каленюк.
Щоб врятувати персонал, виробничі лінії, наприкінці травня у компанії прийняли рішення про переїзд у більш безпечний регіон. Обрали Вінницю, бо вона має гарне географічне розташування і тут вже діє частина UBC Group.
Процес переїзду був дуже важким. Через обстріли росіян до них боялися приїжджати водії фур. Часто вантажівки розвертали українські військові на під’їзді до Дергачів, знову ж таки через небезпеку обстрілів від росіян.

А коли влітку ЗСУ почали тіснити окупанта від Харкова, то процес переїзду пожвавився.
— Загалом, ми перевезли товару та обладнання на 600 фурах, — сказав Каленюк. — Першу продукцію у Вінниці ми випустили 15 серпня. Підготували замовлення для клієнтів з країн Прибалтики. А так ми зараз активно нарощуємо темпи виробництва і плануємо запустити ще одну лінію складання.
Пошкоджені станки на пам’ять від росіян
У Вінниці харків’яни створили філію свого заводу. Підприємство займає чимале приміщення, в якому є й цехи, і склади. Тут втілили повний цикл виробництва холодильного обладнання — пиво охолоджувачів та торгово-холодильного обладнання. Фактично, до заводу привозять тільки рулони металу, які тут ріжуть на заготовки, скріплюють, фарбують та наповнюють необхідним начинням.

Після перевірки, готовий продукт запаковують і накопичують на складі. Звідти сформовану партію відправляють до замовника.

— Деяке наше обладнання отримало ушкодження від атак росіян, — каже Антон Каленюк і вказує на дверцята одного з агрегатів. Вони мають наскрізні отвори, які залишилися від осколків артснарядів.
Питаю, чи планують залишити це пошкодження апарату на згадку від «братнього народу»?
— У нас такої «пам’яті» повно залишилося в Дергачах. Частину агрегатів нам ще не вдалося вивезти, — говорить керівник філії заводу.

Проходимо повз високої металевої «коробки», яка схожа на бункер. Антон Каленюк із гордістю каже, що це їхня лабораторія, в якій штучно відтворюють температуру і вологість різних кліматичних зон.
— Ми продаємо холодильне обладнання до країн Європи, у Південну Америку, Північну Америку, країни Прибалтики, СНД. Кожному з цих регіонів притаманний певний клімат. І такий апарат нам потрібен, щоб протестувати чи буде справно працювати наше холодильне обладнання в необхідних умовах. Така лабораторія, на всю Україну чи навіть на всі країни ЄС, є тільки в нас, — говорить керівник філії «УКпостач»
— Ви назвали чимало країн, де є у вас клієнти. А чи продаєте свою продукцію на росію чи білорусь?
— З росією не співпрацюємо з 2014 року. З республікою білорусь розірвали усі контракти після 24 лютого 2022 року, — коротко відповів директор заводу Антон Каленюк.
Вінничани швидко вчаться
Проте завод — це не тільки обладнання чи сировина. Це ще й співробітники. Щодо менеджменту та інженерів, то 99% з них переїхали разом з підприємством до Вінниці. Тоді як тільки 15% від штату працівників погодилися виїхати з Харківщини, разом з заводом.
— Для нас це був головний страх, що ми не зможемо тут найняти людей і почати працювати. Але, на щастя, швидко набрали необхідний штат. Загалом тут працює 233 фахівці, з яких 134 — мешканці Вінницької громади. Також працевлаштували переселенців з інших областей України, — розказав директор підприємства Антон Каленюк.
Ще один приємний сюрприз для адміністрації заводу стала швидкість, з якою вінничани опанували складання холодильного обладнання.
— Ми очікували, що треба буде 1-2 тижні, аби навчити людей як складати певну модель. Але наші досвічені працівники взяли шефство над «новачками», і нові люди вчилися за 3-4 дні, — говорить Каленюк. — Тому ми набираємо темпи по виробництву дуже добре. Навіть краще, ніж прогнозували. Очікували, що за 8-годинну зміну люди будуть збирати не більше 60 одиниць продукції, а на практиці отримуємо 100-150.
Будуть нові вакансії
Чи потрібні ще працівники на завод? Антон Каленюк відповів, що поки штат укомплектований.
— Але в середині жовтня ми маємо запускати ще одну лінію складання продукції, тому ми відкриємо ще один добір працівників. Нам потрібно буде орієнтовно 30-40 людей. У планах запустити виробництво ще однієї моделі холодильного обладнання, якого не було не в Дергачах, — сказав керівник філії заводу «УКпостач».
— Які потрібно мати мінімальні навички, щоб влаштуватися до вас на роботу? — спитав журналіст.
— Потрібна насамперед голова на плечах і бажання. Ми всьому навчимо, — відповів Антон Каленюк.
Попри те, що добір працівників ще не оголошений, на підприємство можна прийти й заповнити заявку, що бажаєте тут працювати.
- Контакти для довідок: (050)320-79-66.
У Вінниці діє 135 бізнес-переселенців
З початку повномасштабно війни до Вінниці переїхали 135 підприємств та підприємців з постраждалих регіонів. Про це повідомили на facebook-сторінці міського голови Сергія Моргунова.
«Наше завдання – допомогти такому бізнесу з адаптацією. Це і пошук площ, налагодження логістичних зв’язків, супроводження на етапі реєстрації. Адже економіка не повинна зупинятись під час війни», — зауважив міський голова Вінниці.
Його заступник, Андрій Очеретний, розповів, що бізнес-переселенці створили у Вінниці 750 робочих місць.
«З першого вересня до нас доєдналися юридичні та фізичні особи підприємці з Києва, Луганська та Миколаєва. Їх основні напрямки економічної діяльності - це гуртова торгівля фармацевтичними товарами, надання юридичних послуг та комп'ютерне програмування. 82 підприємства вже працюють та підтримують нашу економіку. Важливо, що бізнес продовжує жити й не допускає стагнацію. За нами Перемога!», — йдеться в дописі заступника міського голови.
Читайте також:
Знайди роботу в один клік. В Україні запустили єдиний портал вакансій
Від 500 тисяч до мільйона гривень на розвиток бізнесу. Хто може отримати та як?
Заявку на 243 тисячі погодили». Як підприємець у Вінниці отримав грант від держави
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.