Штрафи та в'язниця: яка символіка заборонена на День Перемоги та що за неї загрожує

Штрафи та в'язниця: яка символіка заборонена на День Перемоги та що за неї загрожує

День пам’яті та примирення, а також 74-тю річницю Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні відзначають у Вінниці та у всій країні 8 та 9 травня. Правоохоронці розповіли, що грозить за використання забороненої символіки та що саме заборонено.

Поліція нагадує, що за використання забороненої символіки діючим законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

  • Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» заборонено виготовлення, поширення та публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі, у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів.

За виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки передбачена адміністративна відповідальність та штраф від 850 до 1700 гривень. Також передбачена кримінальна відповідальність за виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганду комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (стаття 436(1) КК України). За це можна отримати обмеження волі або позбавлення волі до 5 років.

До того ж, заборонене публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів.

Відео дня

Читайте також:

Акція, концерти та естафета: як Вінниця відзначатиме День перемоги

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Сепар Торонтуй

    Жора reply Сепар Торонтуй

    Да там сепаратисты на всех стройках.....
  • Григорій

    А на заходах до дня перемоги будуть воєнні радянські пісні “Катюша”, “Синенький платочек” і “Вставай, страна огромная”які люблять ветерани ВВВ?



    Чи буде те що трапилося в Черкасах:



    У 1-ій міській гімназії міста Черкаси вчитель музики змушувала учнів 4 класу співати радянські пісні “Катюша”, “Синенький платочек” і “Вставай, страна огромная”.



    На скандал негайно відреагували в департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.



    Після того, як інформація про інцидент поширилася у мережі, було проведено розслідування, в ході якого спеціально створена комісія переглянула відео-докази з камер спостереження і опитала свідків.



    “Певні факти дійсно були підтверджені. На уроках звучали радянські пісні, присвячені перемозі над гітлерівською Німеччиною, і були показані відеофайли з Володимиром Путіним”, – підтвердив Сергій Воронов, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.







    Може вже пора садити тих хто слухає пісні присвячені перемозі над над нацизмом?  



    Скажіть мені будь ласка в якій державі ми живемо?

    Вася reply Григорій

    Лучше петь задорно победные:
    Дойче зольдатен, унтер офицерен!
    Это по-нашему!
  • Жора

    Никак не могу понять как человек который служил в СС удостоен звания Герой Украины ? Информация с украинской вики.

    Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту (1941–1942).

    Романові Шухевичу посмертно присвоєно звання Герой України

    https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1%83%D1%85%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87_%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD_%D0%9E%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87



    ........

    Шухевич действительно служил в воинском формировании гитлеровского абвера и в его составе в звании гауптштурмфюрера СС вместе с немцами вошел во Львов .Потом был командиром батальона СС «Нахтигаль» и заместителем командира 201 -го шуцманшафтбатальона СС .

    Орест Лютий reply Жора

    Згідно з постановою Української Головної Визвольної Ради від 7 липня 1950 року Головний Командир УПА Роман Шухевич був посмертно нагороджений двома найвищими нагородами Української Повстанської Армії Золотим Хрестом Бойової Заслуги першого класу, Золотим Хрестом Заслуги першого класу[106][107].

    12 жовтня 2007 року указом Президента України В.Ющенка «за визначний особистий внесок у національно-визвольну боротьбу за свободу і незалежність України та з нагоди 100-річчя від дня народження та 65-ї річниці створення Української повстанської армії» посмертно нагороджений званням Героя України[2]. У 2010 році Донецький окружний адміністративний суд в порушення статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України[108] і в порушення статей 5 та 6 Закону України «Про державні нагороди України»[109] визнав указ недійсним, посилаючись на те, що «звання Героя України можуть отримати тільки громадяни України, а Шухевич громадянином України не був», хоча в статті 3, цього закону, вказано, що «Звання Герой України» належить до державних нагород, а в статті 5, цього ж закону — «Державними нагородами можуть бути нагороджені громадяни України, іноземці та особи без громадянства».

    У відповідь на позбавлення звання Герой України низка міст західної України присвоїла Романові Шухевичу звання почесного громадянина. Так, 16 березня 2010 року він отримав звання «Почесний громадянин міста Хуст», 30 квітня — «Почесний громадянин міста Тернопіль», 6 травня — «Почесний громадянин міста Івано-Франківськ», 7 травня — «Почесний громадянин міста Львів»[110], 13 січня 2011 року — «Почесний громадянин міста Теребовля»[111], 24 лютого 2011 року — «Почесний громадянин міста Бережани»[112], 28 жовтня — «Почесний громадянин міста Вараша»[113].

    Олександр Мельник reply Жора

    Він не є геройом України .
  • Вася

    Я вас умоляю.
    В фашистском государстве приветствие "Зих Сала Украине!" -  никто не запретит.. Полицаи просто или робко прижмутся в угол, или сделают вид, что это не к ним.
    Зато Гитлер капут - объявят изменой, сепаратистой и Рашей...
    Всё ж  мы в Юропе, или почем?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up