Удень, 25 січня, в дев’ятиповерхівці на Литвиненка, 32 була пожежа. На щастя, без постраждалих.
Коли прийшли на місце, то пожежники вже завершили свою роботу, а поліцейські — тільки починали з’ясовувати причини займання. Розказати про надзвичайну подію відмовилися: «Звертайтесь до прес-центру, ми не уповноважені коментувати».
У під’їзді був різкий запах горілого, хоча як розказали мешканці будівлі, то «це вже провітрили».
Дим з’явився на першому поверсі та йшов з квартири, яку в радянські часи займав слюсар, розповіли мешканці дому.
— Тут щось загорілося зранку і потім наш під’їзд був наче в тумані. Нічого не видно і неможливо було дихати. Це ще добре, що сьогодні вихідний день, всі вдома. А якби це було в будній день чи вночі? Всі б повмирали! — каже жителька дому, що не захотіла представлятися.
Пожежники, які гасили займання, вибили двері до цієї міні-квартири. Усередині ми не побачили ані слідів пожежі, ані вологих місць від гасіння. У приміщенні стояв стійкий запах гару і грало радіо. І примітно, що цю квартиру використовують як склад речей.
Жителі називають квартирку «колясочною», бо до її приватизації, всі ставили тут свої візочки.
— У колясочній живе жінка старенька. Десь 70-80 років. Її донька забрала до себе, і коли все стало диміти, нікого вдома не було. Тому пожежники вибивали двері й вікна, щоб знайти що горить, — розказала жителька будинку, що представилася Раїсою.
Втім, люди обурюються через те, що під час задимлення не могли відкрити вікна.
— Увесь під’їзд задиміло, а ми не можемо відкрити вікна! А це трапилося через сусідів, які забудували частину сходових клітин, — каже мешканка будинку Ганна Шмиляк.
Інші сусіди показують на комори, які є на кожному поверсі будинку. Розказують, що раніше там стояв сміттєпровід, який з часом вирізали. А місце, що звільнилося — забудували коморами. При тому, перегородка, яка відділяла сарай від під’їзду, блокує вікна.
— Раз ви поробили собі комори, то нехай би вікна відкривалися, Борисе Івановичу! — зверталася жінка до сусіда.
— Добре. Зроблю, — каже їй у відповідь та на ліфті їде на верх. Жінка повертається до журналіста і питає «як можна побороти це свавілля»?
— Захопили собі частину сходових клітин, поробили комори, які вже напевно узаконили. Але ж не можна так будувати, щоб ми потім всі задихнулися. Нехай ображаються, але за таке повинні штрафувати!
Щоб люди не задихнулися від диму пожежники розбили вікно у «колясочній» та вікно у під’їзді на 9-му поверсі. Коли був ще на місці, то було чутно як хтось стукотить у підвалі.
Згодом, жителька квартири на першому поверсі пояснює, що якраз з підвалу все й почалося:
— Мені сусід розповідав, що у підвалах різали чи випалювали труби. Зачепили трубу гарячого водопостачання, полився окріп. А як воду перекрили, то побачили, що задимилося сміття! Через підвал все пішло на колясочну і потім чадний дим піднявся до під'їзду.
За досвідом, яким ділилися герої наших минулих публікацій, перевірити законність будівництва у сусідів можна через Департамент архітектурно-будівельного контролю.
Ця структура слідкує за виконанням вимог та норм містобудівельній діяльності на території Вінницької міської ОТГ, а також може видавати приписи на усунення незаконних робіт, виписувати протоколи про адмінпорушення тощо.
Місцеперебування департаменту: місто Вінниця, Театральна, 29, тел. (0432) 65-10-02
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
ваняк
Джек
К