Конфлікт між бізнесменами виник на Соборній, поблизу школи №2. Роман Лещенко є власником приміщень у будинках №90 і 92, які здає під комерцію. Поряд з будівлями є просторе подвір’я, що заховане за театральною афішею.
Територія, на якій не можуть ужитися разом підприємці
Прохід до нього відкритий, і по ходу «екскурсії» Роман Лещенко звертає увагу на каналізацію, з якої, за словами підприємства, нечистотами заливає його ділянку.
— Просто за афішею Драмтеатру, яку нещодавно побудували, діє кафе. Там працюють іноземці, готують просто на підлозі у контейнері. Через це тут розвелися щури, розміром з котів.
Щурів ми не побачили, але територія, справді, є захаращеною. Біля будинків згребли купи гілля, поблизу фастфуду валяються пластикові пляшки, побутове сміття. Ще є рукомийник, в якому вода зливається просто на землю.
На території є навіс та два «вагончики». У одному діє фастфуд, приймають замовлення від вінничан та готують їжу. Працівники закладу відмовилися спілкуватися з журналістом.
Що в іншому вагончику — побачити не змогли, робітники завчасно закрили його двері. Раніше підприємець надіслав фото, на якому видно як працює темношкірий чоловік у цьому «вагончику» та поблизу нього відро з м’ясом.
— Я неодноразово звертався до міськради, до Муніципальної варти, до Моргунова, аби звернули увагу на те, в яких умовах діє фастфуд та наскільки засмічена територія, де сміття вже горіло. Але все безрезультатно: місто просто відгородилося від цього жаху величезною афішею, — каже Роман Лещенко.
Питаємо, чи намагався підприємець поспілкуватися зі своїм сусідом, аби владнати суперечку?
— Я вас здивую, це мій брат — Олександр Лещенко, і я з ним воюю все життя, — каже Роман.
Роман Лещенко, підприємець
Їхній конфлікт триває вже близько 20 років: брати почали власну справу разом, відкривши у Вінниці одну з перших приватних стоматологій. Але з часом, розсварилися і тепер майже не спілкуються.
— Знайшов інвестора на земельну ділянку по Соборній, який був готовий вкласти мільйони доларів під будівництво торгового центру. Але брат вирішив, що йому краще поставити контейнери та здавати їх в оренду під ремонт взуття, годинників, фастфуд тощо.
Останньою «краплею», через яку Роман звернувся до журналіста, стала спроба Олександра продати землю з будинками:
— Раніше він створив ОСББ та асоціацію власників будинків, в якій визнав себе головою. Загалом вона займає територію 18 соток та охоплює землю і будинки №78, 90, 92 на Соборній. Тому він собі сам надає дозволи на встановлення контейнерів, на відкриття пунктів прийому їжі. А згодом дізнався через ріелторів, що Саша, без нашого відома, виставив землю з будинками та власниками на продаж!— каже підприємець.
Телефоном поспілкувалися з іншою стороною конфлікту: підприємцем Олександром Лещенком. Чоловік розказав, що Роман подає на нього заяви, але перевірка засвідчує, що порушень законодавства немає. Тим більше, вони вже «воювали» у суді через законність розміщення у подвір’ї «вагончиків»: Феміда стала на бік Олександра.
Чи підтримуєте лад на земельній ділянці за афішею, де зараз розташований фастфуд?
— Ця територія не є моєю приватною власністю. Це прибудинкова територія ОСББ, в яке входить три будинки. Я голова ОСББ. Прибудинкова територія утримується по мірі можливостей, за мої кошти. Роман, який є співвласником ОСББ, не заплатив жодної копійки на впорядкування території. Міська рада встановила за цією територією статус інвестиційної зони. Тобто, цю ділянку можуть забудувати, і немає сенсу там робити ландшафтний дизайн чи фонтани ставити.
Чи відомо вам, що фастфуд нібито готує їжу на підлозі?
— Я не можу втручатися у діяльність інших суб'єктів господарювання. Зі свого боку я забезпечив умови для роботи об’єкту мобільного харчування: трейлер припаркований за п’ять метрів від дороги.
Прибудинкову територію здаєте в оренду ви?
— Я здаю в оренду тільки свої транспортні засоби — трейлери. В одному з них на Соборній діє фастфуд. Я це роблю оскільки у мене такий вид діяльності та є відповідні дозволи. Припарковані вони на прибудинковій території за належними правилами, що неодноразово встановлювали відповідні інстанції.
Роман скаржиться, що через вашу каналізацію його заливає нечистотами
— Щодо Романа, то в мене до нього є великі претензії: він незаконно захопив територію, забудував самовільними спорудами. Побудував ще один двоповерховий будинок на спільній прибудинковій території. А кут будинку якраз знаходиться над каналізаційною гілкою, тому затискає її й через це трапляються пориви. Усунути їх неможливо
Він огородив частину території парканом, на що немає права. І там, де він поставив огорожу — знаходиться каналізаційний колодязь, який постійно забивається. До нього має постійно під'їжджати асенізаторська машина, щоб відкачувати нечистоти. Але Роман перекрив каналізаційний люк парканом, оба в'їзди до нього заблоковані й машина не може під'їхати.
Чи справді ви хотіли продати 18 соток землі та будинки на території ОСББ?
— Я є власником частини приміщень у цих будинках. Тому я хотів продати тільки свої приміщення та передати новому власнику частину прибудинкової ділянки.
Спілкуючись з братами Лещенками питали, чи можливий хоча б якийсь компроміс.
— Я вже з ним спілкувався неодноразово, але з цією людиною домовитися неможливо. Тепер він хоче все розпродати та переїхати в Італію, — каже Роман.
А от Олександр бачить два виходи вирішення цієї ситуації:
— Головна ж проблема — це каналізація. Але не я цю проблему створив, це Роман перекрив дорогу парканами та перебудував будинок, який фундаментом стоїть на каналізаційній трубі. Тому перший варіант — це адекватний компроміс, в якому він розбирає паркани та розблоковує проїзд для машини, що відкачуватиме нечистоти. Другий варіант — еміграція. Мені подобається Італія, там, насправді, цивілізоване суспільство, де діє верховенство права.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Vera Movsesyan
Зеновий
Kazimir
Псина