Аномально теплу осінь відчули у всій Україні — у Запоріжжі зацвіли яблуні, у Чернігові — каштани. А в нас у середині жовтня увімкнули опалення, хоча температура коливалася від +15 до +22 до кінця місяця. Як результат, у квартирах з центральним опаленням було набагато спекотніше, ніж на вулиці.
Тому там, де жителі могли «підкрутити» — тобто, в будинках з загальнобудинковим лічильником на тепло — так і робили. А на деяких багатоповерхівках Тяжилова та мікрорайону «Водоканалу» — автоматична система зменшувала подачу тепла на дім.
— Так мало бути і в нас. На наш будинок ще років шість тому поставили датчик, який під’єднано до індивідуального теплового пункту. І коли на вулиці жарко, то тепла на дім подають менше. Але цього року щось там зламалося, бо чому тоді в квартирах були «бані» інакше пояснити не можу, — казала старша по будинку на Стеценка,5 Світлана Андрушко.
Її дім — це багатоповерхівка на 155 квартир, колишній гуртожиток Вінницького транспортного коледжу. У ньому жильці отримували кімнати, а згодом переробили їх на квартири.
— Поки на вулиці була спека, то зверталася до тепловиків, щоб підкрутили тепло. Мені запропонували звернутися до ЖЕКу та взяти ключі від «бойлерної» (так місцеві називають ІТП - авт.). У ЖЕКу ключів від приміщення немає, — казала Андрушко. — Тому знов дзвонила на «Вінницяміськтеплоенерго», і дали номер майстра, який займається лічильниками. Той погодився дати ключі, але якщо я стану відповідальною за стан обладнання. Якщо там щось зламається, то це що, я маю ремонтувати? Навіщо воно мені треба!
Індивідуальний тепловий пункт впритул до багатоповерхівки. До цього приміщення, за словами старшої по будинку, вони не мають доступу: бо це не їхне майно, а «Вінницяміськтеплоенерго».
І, оскільки, жінка не захотіла брати на себе відповідальність за бойлерну, то їй запропонували інакший варіант: лізати в підвал, через невеликий отвір в бойлерній та все підкручувати.
— Запропонували лазати в бойлерну через шпарину в брудному, засміченому підвалі. Таким чином, як мені розказали комунальники, на мені не буде відповідальності. Хоча, насправді, регулювати опалення в будинку має саме обладнання, — казала старша по будинку.
Датчик, який має зв’язок з тепловим пунктом, ми знайшли на козирьку перед одним з під’їздів. Дріт, яким прилад зв’язаний з обладнанням, кілька разів перемотаний ізострічкою. Щоправда, ми не можемо стверджувати, що кабель «перебитий».
— Раніше цей датчик добре працював. Коли на вулиці було холодно — опалення зростало, а коли тепло — зменшувалося. А з цієї весни, коли ще тривав опалювальний сезон, щось з ним трапилося. На вулиці вже теплішало, а у квартирах — було жарко. Хоча тоді ми не звернули увагу на це, бо то вже був останній тиждень сезону і опалення мали вимкнути.
Комунальники відреагували на її звернення та зменшили тепло, як каже Світлана. Але жінка все одно переймається:
— У нас тепер такі зими, що ще буде спекотно. Але я не знаю, чи буде працювати датчик, чи все там добре у бойлерній, бо мені не звітували. І що нам далі гріти повітря на вулицях та переплачувати за перегріти квартири? — каже старша по будинку.
У «Вінницяміськтеплоенерго» розповіли, що всього по Вінниці встановлено 178 індивідуально-теплових пунктів з датчиками погоднього регулювання.
Більшість з них знаходяться на Тяжилові, Військовому містечку та у мікрорайоні «Водоканалу», що робили за грантові кошти Швейцарської конфедерації та бюджету Вінниці. Ще 35 ІТП з датчиками поставили у центрі міста та на Замості були встановлені в рамках інвестиційної програми «ВМТЕ».
Перший заступник директора «Вінницяміськтеплоенерго» Людмила Шатковська розказала яким чином працює ця система:
— Погодне регулювання впливає на кількість тепла у мережі відповідно до температури зовнішнього повітря. Тобто, якщо на вулиці підвищується температура, то на ІТП надходить сигнал про зменшення подачі теплоносія. І навпаки, коли наступають сильні морози. Збільшення чи зменшення подачі теплоносія на пункті проходить автоматично. Але регулювати тепло на ІТП можна дистанційно з нашого диспетчерського центру.
Питаємо, а чи справне обладнання теплового пункту на Стеценка,5?
— Обладнання працює в штатному режимі, відхилень там не зафіксовано. Такі маємо дані з диспетчерської служби та за результатами додаткового обстеження, — казала Шатковська. — Прохання до споживачів: якщо бачите відхилення від роботи мереж теплопостачання або виникнення аварійний ситуацій на мережах — звертайтеся до нашої диспетчерської служби (43-34-95, 46-49-84) або на «Цілодобову варту» 15-60.
Після виходу матеріалу старша по будинку на Стеценка, 5 Світлана Андрушко подзвонила журналісту та розповіла, що проблема з датчиком все ще не вирішена.
— Температура в будинку змінилася тільки тоді, коли приходили з тепломереж та «підкрутили» опалення. Дзвонила у диспетчерську, питала чи працює наш датчик? Мені відповіли, що його не видно в мережі! І що він дійсно не працював два дні, а тепер все працює. А як це працює - пояснювати мені не хочуть, — казала Андрушко.
Нагадаємо з 1 січня 2019 року зросте тариф на опалення та гарячу воду.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
>Датчик, який має зв’язок з тепловим пунктом, ми знайшли на козирьку перед одним з під’їздів. Дріт, яким прилад зв’язаний з обладнанням, кілька разів перемотаний ізострічкою. Щоправда, ми не можемо стверджувати, що кабель «перебитий».
Здається мені, що за якимось грантоїдом з «Вінницяміськтеплоенерго» тюрячка плаче, як недоєна корова.
>Датчик, який має зв’язок з тепловим пунктом, ми знайшли на козирьку перед одним з під’їздів. Дріт, яким прилад зв’язаний з обладнанням, кілька разів перемотаний ізострічкою. Щоправда, ми не можемо стверджувати, що кабель «перебитий».
Здається мені, що за якимось грантоїдом з «Вінницяміськтеплоенерго» тюрячка плаче, як недоєна корова.
Властям выгодно больше газа пустить в расход, тем самым будет больше квитанция на оплату.....
Вот цитата с сайта , сто пишут про цены на отопление в США......" Теперь пример из личной жизни. Вчера встречался со своим старым другом, который живет в Вашингтоне. У него дом площадью 250 кв.м. В самый холодный месяц – например, в прошлом декабре, он истратил на отопление и подогрев горячей воды $140. На горячую воду ушло $25 из этой суммы. Таким образом, стоимость отопления 1 кв. м его жилья составила 12,5 грн. Это в 2,6 раза меньше, чем тот тариф, который применяется в Украине."
А вообще ВЫ знаете сто в Украине самая ВЫСОКАЯ цена на оплату ЖКХ по оношению к зарплате... Соотношение ЦЕНА ЖКХ -ЗАРПЛАТА
То что Рева с Гройсаном говорят про субсидии , они дают их не всем, да и по субсидии газа не хватает... Говорят война ? А где военное поожение ? Гибридная война ? Для власти война это предлог как грабить сбственный народ ценами на оплату за ЖКХ
.https://glavcom.ua/columns/olegustenko/nehitra-matematika-yakoyu-maje-buti-misyachna-plata-za-opalennya-zhitla-395778.html