Вінницьке ОСББ поставили сонячну електростанцію. Скільки їм це коштувало?

Вінницьке ОСББ поставили сонячну електростанцію. Скільки їм це коштувало?
Це друга СЕС на багатоповерхівці у Вінниці. На першу станцію інше ОСББ витратило близько 100 тисяч гривень коштів мешканців, хоча вартість робіт та матеріалів складала теж 1,5 мільйона гривень
  • На даху однієї з вінницьких багатоповерхівок встановили 30-кіловатну сонячну станцію.
  • Вона забезпечуватиме електроенергією котельню, насосне обладнання, а згодом — і ліфти з під’їздами. 
  • 40% від проєкту профінансували з бюджету міста, інше — самі мешканці, які отримають компенсацію від держави.
  • Як саме вдалось реалізувати цей задум і скільки це коштує?

У Вінниці поставили другу сонячну електростанцію на багатоповерхівці, якою опікується ОСББ. Ця СЕС постачатиме електроенергію для потреб будинку: зокрема, дахової котельні, насосного обладнання та освітлення у під’їздах і на сходових клітинах.

Поставили за участі міста й держави

Потужність сонячної електростанції складає 30 кВт. Як розповів представник об’єднання Андрій Калашніков в будинку 96 квартир й джерелом тепла та гарячої води для них є дахова котельня.

— Зважаючи на ризики повернення аварійних відключень електроенергії, вирішили скористатися такою можливістю та встановити СЕС за фінансової участі міста та держави. Таке обладнання дозволить впевненіше дивитися в майбутнє, в умовах коли в енергосистемі країни є дефіцит електроенергії, а також заощаджувати кошти на її оплаті, — сказав Андрій Калашніков.

Відео дня

Наразі система забезпечує роботу котельні й насосів. У майбутньому планують під'єднати до станції також освітлення під’їздів і роботу ліфтів, повідомляють у мерії.

Один кіловат коштував понад 1 тисячу доларів

Цей проєкт обійшовся приблизно у 1,5 мільйона гривень. Частину коштів — 40% (548 тисяч гривень) — профінансували з бюджету Вінницької громади. Тоді як 901 тисячу гривень дало місцеве ОСББ «Мрія 29», на будівлі якого поставили 30-кіловатну станцію.

За умовами програми «ГрінДІМ», це обʼєднання співвласників має отримати до 70% компенсації вартості обладнання від державного «Фонду енергоефективності».

Саме обладнання та матеріали для облаштування сонячної електростанції коштувало 829 тисяч гривень, про що дізналися із відповідного тендеру на «Прозорро».

На замовлення ОСББ купили 62 сонячних фотомодулів Ја Solar JAM72S30; акумуляторний блок з BMS на 35,84 кВт. Та гібридний інвертор SUN-30K-SG01HP3-EU-ВМ3 на 30 кВт, завдяки якому відбувається підзарядка акумуляторів як від сонця, так і від мережі.

Тоді як на будівельні роботи зі спорудження СЕС витратили 516 тисяч гривень. Усе інше з 1,5 мільйона гривень — пішло на сплату податків та зборів.

Виходячи із загальної вартості у 1 мільйон 449 тисяч гривень, один кіловат сонячної електростанції в цьому проєкті коштував 48 тисяч 330 гривень (1156 доларів).

Побудують СЕС за 14-45 днів

Якщо ж сонячну електростанцію робити без акумуляторів, то вартість кіловата СЕС зменшується вдвічі — до 500 доларів в середньому, про що говорили раніше з очільником компанії «Промавтоматика» Михайлом Ганчуком.

У вартість СЕС входить: розробка технічного рішення, обладнання, роботи із монтажу, виконавчі схеми, технічна документація на обладнання.

Термін реалізації проєкту залежить від багатьох факторів і займає в середньому від 14 до 45 днів. 

— Як показує досвід, сонячні станції допомагають підприємствам економити від 50 до 80 відсотків спожитої електроенергії, — розповідав Ганчук. — Термін окупності (для бізнесу) сонячної електростанції складає від 2 до 3 років.

Ще можна взяти участь в місцевій програмі

Вінничани, які мешкають у багатоповерхівках і об’єднані в ОСББ, можуть подати заявку на участь у міській програмі зі співфінансування проєктів встановлення СЕС. Головна умова — електроенергія, яку генерує станція, має йти на потреби всього будинку: обслуговування котельні, насосів, ліфтів тощо.

Більше інформації про участь у програмі можна дізнатися за телефоном: +38 (0432) 59-51-24.

Також діє програма компенсацій за установку СЕС для підприємств. Подробиці в рішенні Вінницької міськради №1511 від 20 червня 2024 року та за номером телефону департаменту економіки та інвестицій: (0432) 59-50-46.

Раніше, нагадаємо, ми розповідали про перше ОСББ, яке встановило на даху власну сонячну електростанцію.

 

Читайте також:

Сонце працює на бізнес. Підприємства Вінниці генерують до 15 МВт енергії на сонячних електростанціях

У Вінниці дали перші компенсації за установку інверторів і акумуляторів. Подробиці

Конкурс на 12,5 мільйона гривень. У Вінниці дадуть гроші на запуск і розвиток бізнесу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up