Сонце працює на бізнес. Підприємства Вінниці генерують до 15 МВт енергії на сонячних електростанціях

Сонце працює на бізнес. Підприємства Вінниці генерують до 15 МВт енергії на сонячних електростанціях
  • Вже 65 вінницьких підприємств установили в себе сонячні електростанції. 
  • Це дозволить їм менше залежати від відключень світла та економити на рахунках за електроенергію, яку отримують за комерційним тарифом. 
  • Крім того, компанії отримають відшкодування частини витрат на обладнання та установку СЕС. Скільки та як долучитися до цієї міської програми?

У Вінницькій громаді 65 підприємств встановили у себе сонячні електростанції. Такі дані навів на початок вересня заступник міського голови Андрій Очеретний, на своїй facebook-сторінці.

За його словами, загальна потужність встановлених електростанцій складає 15 МВт (бізнес – 14,66 МВт, комунальна сфера – 0,34 МВт).

«Таку кількість енергії генерує 29 тисяч сонячних панелей. Компанії, які користуються «зеленою» енергією, вже повною мірою відчули достатньо переваг», — пише Очеретний.

Відео дня

Нові претенденти на відшкодування до 1 мільйона гривень

Щоб підприємства активніше долучалися до установки відновлювальних джерел енергії міська влада у 2023 році запровадила порядок часткової компенсації витрат вінницькому бізнесу. 

Розмір відшкодування — 30% від сплачених підприємцем податків, але не більше 1 мільйона гривень. Йдеться про компенсацію витрат на обладнання та встановлення сонячних, вітрових електростанції та гідроустановок, а також на акумулятори до них. Отримані кошти можна витрати на власний розсуд.

Одним із крайніх претендентів на участь в програмі стала вінницька «Володарка». Швейне підприємство, якому вже понад 100 років, запустили дахові СЕС, пікова потужність яких складає 342 кВт.

Запустили станцію в середині серпня — це 594 панелі та 4 інвертори. «Володарка» підготувала пакет документів на компенсацію витрат з придбання обладнання для виробництва «зеленої» електроенергії.

Ще один претендент — товариство «Шик і Блиск». На даху одного з магазинів мережі обладнали сонячну електростанцію (219 панелей та 2 інвертори). Її пікова потужність 125,92 кВт.

«З початку дії Порядку компенсацію отримали вже 19 суб’єктів господарювання і ця кількість збільшується, — зауважив заступник міського голови  Андрій Очеретний на початку вересня. — Важливо також, що відтепер документи на участь можна подавати ще й в контексті встановлення акумуляторних батарей, основний функціонал яких полягає в накопиченні та зберіганні згенерованої «зеленої» електроенергії».

За бензинові, дизельні генератори компенсації не буде

Раніше, нагадаємо, ми розбиралися в нюансах порядку компенсації за відновлювальні джерела енергії й з’ясували, що бізнес не зможе отримати відшкодування за установку генераторів, що працюють на газу, бензині, дизелі та інших видах викопного палива.

Скорочення «СГ» — суб'єкти господарювання / Статистика від заступника мера Вінниці Андрія Очеретного

— Цією програмою ми слідували декільком цілям. Перше — допомогти підприємцям стати енергонезалежними. Друга — стимулювати появу систем, які працюють на відновлювальних джерелах енергії. Третя — екологічна, — відповіли журналісту у вінницькій мерії. — Вінниця прийняла Європейський зелений курс, який передбачає скорочення викидів в атмосферу. А якщо ми додамо у порядок компенсацій генератори на бензині, дизелі, то це йтиме в розріз із Зеленим курсом.

Які потрібно подати документи, які умови для відшкодування та розмір компенсацій — усе це викладено в рішенні міськради №1511. Також ми писали про цей порядок в матеріалі: Бізнес, який став незалежним від відключень світла, може отримати гроші з бюджету Вінниці.

 

Читайте також:

У Вінниці дали перші компенсації за установку інверторів і акумуляторів. Подробиці

ОСББ у Вінниці ставить сонячну електростанцію. За яких умов це можна зробити?

А холоди не за горами: як Вінниця готується до зимових блекаутів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up