«Евакуатор має оперативно справлятися з «героями парковок» та забирати авто, які перешкоджають руху громадського транспорту чи загрожують безпеці людей. Це буде дисциплінувати водіїв, щоб не кидали машини на пішохідному переході, трамвайних коліях чи на зупинках», — писав у липні 2020-го мер міста Сергій Моргунов.
Машину поставили на баланс комунальному підприємству «Архітектурно-будівельний сервіс». Але конкретних строків, коли почне працювати муніципальний евакуатор, не назвали.
Тепер, у 2021 році, виконком міської ради ухвалив рішення, де прописаний порядок тимчасового затримання транспортного засобу.
— Чіткої дати, коли почне працювати міський евакуатор, сказати не можу. З Нацполіцією, яка є балансоутримувачем арештмайданчику, погодили. З «Архітектурно-будівельним сервісом» теж. Це рішення ще на погодженні у департаменті транспорту, енергетики та зв’язку, — сказав директор відділу паркування Геннадій Богуславський.
Детально про причини евакуації, процедуру вивезення машини і про те, як діяти водію, щоб отримати свій автомобіль назад.
Якщо автомобіль суттєво перешкоджає руху або створює небезпеку на дорозі інспектор з паркування викликає муніципальний евакуатор. Вичерпний перелік причин для евакуації транспортного засобу вказаний у статті 265-4 Адмінкодексу.
Перед цим інспектор, у присутності двох понятих та водія евакуатора, складає акт огляду та тимчасового затримання авто. У ньому службовець вказує дату, час, місце порушення і підставу для евакуації; записує свої дані (ПІБ, посаду та місце роботи).
До завантаження на евакуатор інспектор складає опис транспортного засобу порушника: тип, марка, державний номер, перелік візуальних ушкоджень.
У цьому ж акті вписує назву, місцезнаходження та номер телефону комунального підприємства, представники якого працюють на евакуаторі. Їхні дані також будуть в акті, як і адреса штрафмайданчику.
Заповнений акт підписують інспектор, двоє понятих та людина, яка працює на евакуаторі. До акта за можливості додається фото машини, яку відвезуть на штрафстоянку.
Про евакуацію авто інспектор невідкладно інформує Нацполіцію. Правоохоронцям має назвати номер затриманого транспорту, точний час його затримання та місце зберігання — адреса та телефон спецмайданчика.
А як водій дізнається, що його машину забрали на арештмайданчик?
— У цьому рішенні чітко прописані права та обов’язки усіх сторін. Оскільки балансоутримувачем арештмайданчику є Нацполіція, то саме її працівники мають надавати інформацію про місцезнаходження затриманого автомобіля. Тому водії мають звертатися на спецлініцію 102, де їм нададуть інформацію про місце розташування машини, — пояснює керівник відділу паркування Геннадій Богуславський.
Крім того, за постановою уряду №990, інформацію про місце евакуйованого авто мають розміщувати на сайті виконкому місцевої ради (тут), а також повідомляти власнику або належному користувачу на мобільний телефон або електронну пошту.
Машину порушника будуть відвозити на поліцейський арештмайданчик, що на Ботанічній, 28. Міська влада домовилася, що Нацполіція надасть півсотні місць на стоянці. Людина, яка працює на стоянці, має внести дані про затриманий автомобіль у журнал обліку.
Повернення транспортного засобу відбувається невідкладно після сплати штрафу за вчинене правопорушення та оплати вартості послуг з доставки, зберігання машини.
Де буде оплата штрафу?
— Оплата штрафу, платежі за транспортування і зберігання має відбуватися на Ботанічній, 30. Там, зокрема, є і банківські термінали. Чи буде зручно або ні? Питання сервісу повинна буде забезпечувати поліція як балансоутримувач арештмайданчику, — відповів Богуславський.
У рішенні виконкому прописано, що забрати машину можна за письмовим зверненням від власника (фізичної або юридичної особи) автомобіля; належного користувача (якщо про цю людину є відомості у держреєстрі ТЗ); виконуючого обов’язки керівника юридичної особи.
Віддадуть й затриманий автомобіль на іноземній реєстрації, якщо буде звернення від людини, яка ввезла машину в Україну або від людини, яка керувала цим автомобілем на момент вчинення правопорушення.
Працівник арештмайданчику має вписати видачу авто у журнал обліку перед його поверненням водію.
Розміри платежів за транспортування та зберігання на арештмайданчику чиновники взяли з міністерських наказів від 2013 року № 967/1218/869.
Так, перевезення авто, вагою до 2000 кілограмів — це 720 гривень. Транспорт, вагою від двох до трьох тонн відвезуть за 840 гривень. А от найдорожчим буде перевезення машин, вагою від трьох тисяч кілограмів — 1020 гривень за послугу.
Зберігання машини на спецмайданчику за перші сім діб коштуватиме 144 гривні за добу, а за кожну наступну добу, починаючи з восьмої — 24 гривні в день. Усі ціни рахували з ПДВ.
«Строк затримання транспортного засобу обчислюється з моменту складення Акта, а строк зберігання – з моменту доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик (стоянку)», — зазначено у рішенні виконкому.
У службовців є вичерпний перелік підстав для тимчасового затримання транспорту, вказаний у Адмінкодексі.
Машину заберуть, якщо є суттєве перешкоджання руху або є загроза безпеці на дорозі за умови, що автомобіль поставлено на проїзній частині у два та більше рядів. Та якщо машина розташована у заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки. А саме:
У випадках, коли водій присутній на місці події, евакуація автомобіля-порушника не здійснюється. Правоохоронець виписує штраф, після чого водій повинен прибрати автомобіль з місця, де паркування, зупинка чи стоянка заборонені, повідомляють у патрульній поліції.
Інспектори з паркування, нагадаємо, працюють вже рік. Що про їх роботу кажуть вінницькі водії.
Як ставитесь до появи муніципального евакуатора?
Читайте також:
Як платні парковки можуть врятувати Вінницю від заторів
Трамвай, мінімум парковок і нова Привокзальна. Яким може стати проспект Коцюбинського
Тролейбусам «тісно» через делініатори на Гагаріна? Пояснення транспортників
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 36 від 4 вересня 2024
Читати номер
Алексей Степанчук
Martin Libher
Сергей Сергей
Tetiana Golushko