Обшук, нагадаємо, правоохоронці обґрунтували тим, за словами Черкаса, що, він придбав два авто «ВАЗ» і OPEL, нібито, за підробленими документами.
«Тиждень назад на мене відновили справу, яка була закрита, бо документи я всі надав на ці машини. Це було ще у 2019-му», — казав тоді нам Черкас.
Сьогодні, 14 квітня, спершу засідання мало відбутися в 11.00. Але суд переніс його на 14.30. Перед судовим засіданням ми поговорили з Володимиром Черкасом. За його словами, вкінці 2019 на його ім'я було куплено два автомобілі, власники отримали гроші та все було добре. А одразу, каже, після ситуації з табором, за три дні, виникла заява, що це було шахрайство.
Нагадаємо, наприкінці лютого Володимир Черкас був присутній на бенкеті, який влаштував начальник вінницької обласної поліції Іван Іщенко зі своїми заступниками в дитячому таборі МВС під Гостевією. Тоді Володимир Черкас задавав присутнім прямі запитання та активно домагався інформації від правоохоронців, які сиділи за бенкетним столом.
Детальніше можна прочитати у наших публікаціях на цю тему:
Спершу із зали суду вийшов слідчий у справі Володимира Черкаса. Громадський активіст Віталій Павловський намагався запитати його, чим завершилося засідання суду, але слідчий відмовився будь-що коментувати. Відео надане Віталієм Павловським
Адвокат Черкаса Олексій Цвєтков, вийшовши із зали суду, розповів, що суддя виніс рішення про часткове задоволення клопотання слідчого. Суддя застосував до Черкаса нічний домашній арешт в проміжок часу із 22.00 до 07.00.
За словами Цвєткова, прокурор просив цілодобовий арешт, а суд у цій частині відмовив. Діяти це рішення буде до 12 червня. Проте Володимир Черкас може подавати апеляцію.
12 квітня, коли у Черкаса проводили обшук, на сайті ГУНП вийшла публікація у якій йдеться про те, що «у Вінниці поліцейські викрили зловмисника, який організував шахрайську схему привласнення автомобілів». Очевидно, що у ній йдеться про Володимира Черкаса, оскільки всі дані сходяться.
Як читаємо на сайті ГУНП, за попередніми даними розслідування, зловмисник впродовж декількох місяців працював в ДП МВС «Інформ-ресурс» та мав доступ до інформації щодо власників тимчасово затриманих автомобілів, які зберігалися на штрафмайданчиках. Після звільнення він скористався цими даними в корисливих цілях.
За словами заступника начальника слідчого управління ГУНП у Вінницькій області Олександра Білого, наразі фігуранту оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених першою та другою частинами статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом). За такий злочин загрожує позбавлення волі терміном від п’яти до восьми років.
— За місцем проживання фігуранта проведено санкціонований судом обшук, в ході якого вилучені документи, договори комісії, технічні паспорти на автомобілі, пусті бланки з печатками ДП МВС «Інформ-ресурс», акти тимчасового затримання транспортних засобів, чорнові записи, що стосуються обставин кримінального провадження, — інформують в поліції. — Слідство триває.
Читайте також:
«О шостій ранку почали «виносити» двері»: чому до активіста Черкаса прийшли з обшуком
«СКА» готовий на 70%. Скільки витратили на його реконструкцію?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер