Кирнасівський завод у Вінницькій області захищали до крові

Кирнасівський завод у Вінницькій області захищали до крові
- У них були кілки й арматура, а ми йшли голіруч... Так розказують робітники Кирнасівського цукрозаводу. За допомогою кулаків вони відстояли підприємство, але рейдери пообіцяли повернутися...

Відколи зупинив роботу Кирнасівський цукровий, його робітники оберігають свого колишнього годувальника. Домовилися: якщо над селом лине бамкання дзвона, треба спішити до прохідної. І так - п'ятий рік поспіль.

Зламали ребро
У той день біля заводських воріт зупинилися три авто – два “буси” й легковик. З машин вийшли дужі хлопці. Вдень зазвичай чергують жінки. Їх кордон хлопці здолали швидко. Пройшли на територію заводу, забарикадували ворота й прохідну.
А в цей час над селом уже линули звуки дзвону. Люди потягнулися до прохідної. Загалом зібралося більше 500 селян. Ні ворота, ні двері прохідної їм не відчиняли.
Тоді найбільш дужі та відважні захисники заводу перебралися на територію через паркан. Відчинили ворота і народ пішов стіною на загарбників. Почалося велике побоїще...
- У них в руках були кілки й арматура, - каже одна з потерпілих жінок, а ми йшли без нічого, голіруч.
Бійка з погрозами і лайками тривала недовго. Заводчани перемогли чисельністю. Гості навряд чи сподівалися на таку кавалерійську атаку. Вони встигли накивати п'ятами ще до приїзду міліції. Але їх усе одно затримали в дорозі. Доправили до райвідділу міліції. Тим часом з Вінниці прибула група спецпідрозділу “Беркут”. Частина потерпілих захисників заводу також добралася до міліції. Кажуть, затримані поводилися зухвало, ще й кепкували з потерпілих. Погрожували, що вони ще повернуться. Тоді, мовляв, побачимо, чия візьме. Міліція встановила їхні особи й відпустила затриманих.
Двох жінок доправили до лікарні. За словами членів комітету охорони заводу, в однієї з жінок – зламане ребро, в іншої – травма плеча. З синцями і забоями поверталися додому також багато чоловіків. Особливо ті, хто першим вступив у сутичку.

Священика налякали
- Ми будемо захищати завод доти, доки не відновлять його роботу, - каже жителька села Ганна Супрун.
Такої ж думки дотримується Василь Лисюк, який більше тридцяти років працював на цукроварні.
- Більше думаємо не про себе, а про молодих, їм би дати на заводі роботу, щоб не думали, де копійку заробити, - говорить Василь Лисюк.
До речі, з-поміж захисників підприємства можна було побачити чимало молодих облич.
Зараз пропонують освятити місце, де знаходиться завод. А перед тим провести хресний хід, щоб ще більше привернути увагу до ситуації. Місцевий священик охоче погодився організувати таку церемонію. Отримав на її проведення дозвіл у Вінницькій єпархії. Але вранці, перед самим початком хресного ходу, несподівано змінив своє рішення. Щоб люди не тримали на нього зла, святий отець щиро зізнався, що йому зателефонували на домашній телефон з погрозами. Тому не може ризикувати.
- Це ще більше згуртувало людей, - каже начальник охорони заводу Григорій Северин. – Вони все одно пройшли хресним ходом. Разом з віруючими йшли заводчани, несли в руках плакати з вимогою до влади захистити завод і дати людям роботу.

Відео дня
>Нові господарі
- Про непросту ситуацію в Кирнасівці ми повідомили всі силові структури, обласну державну адміністрацію, - каже голова Тульчинської райдержадміністрації Анатолій Бузік. – Районна влада, так само, як і жителі села, тільки за те, щоб завод відновив роботу. Однак новий власник нічого не каже про свої наміри.
Як розповідає Анатолій Бузік, напередодні конфлікту на прийом приходив чоловік, який назвався представником власника. Він повідомив, що, можливо, перероблятимуть цукор-сирець.
- Після цього додав: якщо це не вдасться, продадуть завод іншому власнику, - говорить Анатолій Бузік. - Я одразу сказав, що в Кирнасівці люди нізащо не дозволять порізати обладнання. Після нашої розмови, через день сталася пригода, що закінчилася бійкою. Зараз маємо десятки скарг від людей у різні інстанції. Прокуратура аналізує весь ланцюжок купівель-перепродажу підприємства. А заводчани чекають нової зустрічі з представниками власника.
За словами співрозмовника, у районного нотаріуса вже зареєстроване заводське майно на одну з київських компаній, що придбала завод. Її представники отримали свідоцтво на право власності.
- Без сумніву, вони тепер діятимуть за принципом: майно моє – можу робити з ним те, що вигідно, - каже Анатолій Бузік. - Як після цього не допустити знищення заводу, маємо думати і діяти всі разом.

А ще буває так...
Ситуація, дуже схожа на кирнасівську, не так давно мала місце в райцентрі Чечельник. Там теж заводчани грудьми стояли на сторожі свого цукрозаводу. Власники підприємства, скільки не старалися, не могли нічого зробити. Аж поки не звернулися до правоохоронців. В один з днів приїхали на завод у супроводі міліції. Стражі порядку пояснили людям, що у власника є документ на володіння заводом, розчистили “господарям” підприємства дорогу... Нині у Чечельнику від цукроварні залишилася тільки труба.
А ось у селі Моївка Чернівецького району люди завод врятували. Кілька років теж тримали оборону. Але не тому підприємство вціліло. Районна влада допомогла знайти ефективного власника, який виявив бажання не різати, а реанімувати завод. Уже два роки у Моївці знову варять цукор.

Довідка
Кирнасівський цукрозавод один з найновіших на Вінниччині – перший цукор тут зварили у 1965 році. Це єдине підприємство в регіоні, де встановлено технологічні лінії з переробки і буряків, і цукру-сирцю. Тут працювали більше 500 робітників.

Читайте також:

Міліція взяла під охорону Кирнасівський цукровий завод

У Кирнасівці нікого не вбивали?

У Вінницькій області селяни не дають порізати цукрозавод

Людина загинула, захищаючи завод у Вінницькій області

У Вінницькій області рейдери покалічили жінок та вбили пенсіонера
Кирнасівський завод у Вінницькій області захищали до крові

У Кирнасівці Вінницької області люди зустрілись з власником

цукрозаводу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Anonymous

    отец ркйдеров ющенко, при нем дали всем понять что майданы больше не нужны, а люди к сожалению не изменились "моя хата с краю..." пока лично не коснется проблема никому не интересно...
  • Anonymous

    Какая-то сводка с фронта. Очень хочется знать фамилию этого "власника".

    Anonymous reply Anonymous

    Фамилия "Янукович" вам что-то говорит?

    Anonymous reply Anonymous

    Рейдерська атака чистої води.Заплатив хтось сільським людям от вони й бігають , як навіжені. Мало ім дали по ребрах, Сільські люди в той завод свої гроші не вкладали, от хай зберуться всім селом тай викуплять. Дармоїди.

    Anonymous reply Anonymous

    Шутим? Завод при СССР строился, кто в него деньги вкладывал?
  • Anonymous

    "Кирнасівський цукрозавод один з найновіших на Вінниччині – перший цукор тут зварили у 1965 році." Вот те люди, которые выходят защищать завот представляют себе на сколько неэффективно и энергозатратно производство на данном заводе??? Да и работать на нем уже наверняка некому - одни пенсионеры остались. Для того чтобы поднять сахароварение на новый уровень - нужно действительно все снести до стен и заново построить. Но к сожалению, у нас только сносят и ничего не строят. А вот это уже задача государства - проконтролировать чтобы завод начал эффективно работать. Причем сделать это так, чтобы даже мысли ни у кого не появилось просто все порезать и свалить! А оно своей функции не выполняет.
  • Anonymous

    Ув. автор! Вам бы сказки писать а не статьи.. что это "У них були кілки й арматура"? Вы видели? Собитие имело место быть неделю назад! Вы в Эстонии живете?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:39 Сьогодні вітаємо Степана. Історія, заборони та прикмети 17 травня 21:04 У місті-побратимі Вінниці Карлсруе створять мурал-вишиванку 20:52 Футзалісти з Хмільника виграли обласні змагання «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» 20:50 Цій традиції дев'ять років: судді подарували сорочки-обереги немовлятам, які народилися у Вінниці photo_camera Від читача 10:21 «Шахрай у Вінниці: Як лікар-інтерн кинув місцевих на гроші?» 20:45 У Вінниці співали пісні і читали вірші про вишиванку 20:32 З пораненням тримав рубіж та рятував побратимів: відзначили воїна з Козятинщини 20:05 У Вінниці діти з поліцейськими виготовили український оберіг photo_camera 19:01 Перша вишиванка — у пологовому. Новонародженій калинівчанці медики подарували сорочку 18:45 На день — у маленькі Карпати. На фестивалі у селі Стіна покажуть те, що шукали пів року 18:43 «Вимикатимуть і влітку, і восени»: які графіки відключення світла існують і які з них вже діють у Вінниці 18:40 Медогляд дітей: які медичні центри Вінниці пропонують швидке та комфортне обстеження? (партнерський проєкт) 18:19 «Душа в місті Марії»: у Вінниці відкрили фотовиставку про материнську любов і втрату photo_camera 17:53 Рік братерства Вінниці з Карлсруе. Чим допомагає нам це місто і чим воно схоже з нашим? play_circle_filled photo_camera 17:05 Економія, комфорт, зв'язок: на Григоренка капітально ремонтують ліфт 16:10 Де поставити зубні імпланти у Вінниці? Огляд кращих стоматологій Вінниці (партнерський проєкт) 16:06 Що ви знаєте про вишиванки? Тест до свята від «20хвилин» 15:31 У Вінниці розробили «Дорожню карту Захисника» для допомоги ветеранам 14:19 Сьогодні — День вишиванки. Народний репортаж із соцмереж вінничан до свята play_circle_filled photo_camera 14:00 День відкритих дверей! Запрошуємо у Вінницькій національний технічний університет (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up