Стара гідроелектростанція в Немирові: історія на малюнках Георгія Малакова та плани відновлення

- У Немирові зберігся один із перших гідроелектричних об'єктів в Україні ,який є частиною історичного комплексу з Брацлавським млином.
- Нещодавно були опубліковані малюнки Георгія Малакова, які зображують цей об’єкт у різних ракурсах. Особливий акцент зроблений на його можливу реконструкцію на мотель з рестораном.
У Немирові на Вінниччині збереглася одна з перших гідроелектростанцій в Україні, яка була побудована ще в 1905 році. Цікаво, що ця електростанція розташована поруч із Брацлавським млином, що працював з 1862 року. Млин був водяним, а його основними функціями були крупорушка та олійня. Цей комплекс, що поєднував у собі виробничі потужності та історичну цінність, не лише є важливою частиною місцевої спадщини, але й здобув популярність завдяки своєму унікальному архітектурному вигляду.
Проект електростанції розробив чеський архітектор І. Стібрал, який також працював у Немирові над іншими важливими будівлями, зокрема палацом княгині Щербатової. Хоча деякі краєзнавці приписують авторство іншому архітекторові, Пехеру, електростанція з млином і досі є важливою частиною культурної спадщини Немирова.
Ця будівля є зразком модернізованого центральноєвропейського бароко і є одним із яскравих прикладів промислової архітектури кінця XIX – початку XX століття. Незважаючи на певні зміни за радянських часів, млин з електростанцією зберегли свою автентичність і мають значну історичну та архітектурну цінність.
Нещодавно на фейсбук-сторінці були опубліковані малюнки, що зображують цей унікальний об’єкт у різних ракурсах. Особливу увагу привернув малюнок Георгія Малакова. На цьому малюнку зображено млин-електростанцію.
— Це мрія Георгія Малакова, щодо ревіталізації колишнього млина-електростанції та переобладнання його на мотель із рестораном. Цей малюнок був створений ще в 1957 році, але й досі лишається нездійсненною мрією, — йдеться у дописі.
Окрім того, на фотографіях, зроблених Стогуно Чевалом, можна побачити сучасний вигляд будівлі. Зауважено, що шифер, який наразі використовується для покриття, серйозно псує зовнішній вигляд пам’ятки. Фахівці зазначають, що не вистачає і фахверкових деталей, що свідчило б про повноцінну реставрацію.
Читайте також:
У Тростянці власник магазину побив і примотав 22-річного експедитора до стовпа
Малюки бурої ведмедиці з Подільського зоопарку вийшли на першу прогулянку
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.