Рахуємо чужі гроші. Скільки заробляють “поліціонери”?

Рахуємо чужі гроші. Скільки заробляють “поліціонери”?
Порилися в деклараціях. Працівники міліції – бездомні люди? Квартири і будинки не всі співробітники показують у деклараціях, але зарплати «світити» мусять. І виявляється, оплата труда фінансистів і кадровиків значно більша, ніж оперативників. Реформа має все поміняти?

На сайті обласної міліції (тепер вже поліції) висять декларації всіх співробітників. Їх пододавали у вільний доступ ще навесні. Заховали під картинкою з написам «Очищення влади». Клікнеш на долоню, що символізує, мабуть, чисту руку, - побачиш список з прізвищ. Натиснеш на будь-кого – прозрієш.

Чимало правоохоронців, виявляється, люди бездомні. Принаймні, про це кажуть їхні декларації. Працюють-працюють, та не мають квартир чи будинків? То, мабуть, родичі мають? Дані про майно родичів не записані у багатьох звітах про доходи. Більшість декларантів-міліціонерів поставили на кількох сторінках самі прочерки. Де прочерків немає - чиясь турботлива рука затушувала інформацію. 

Мало в кого з працівників міліції є земельна ділянка. Хіба тільки в тих, що отримали кілька соток як учасники АТО. Такі міліціонери написали номер наказу МВС, яким їм виділили змелю. Дехто показав у декларації гараж, а в графі про автомобілі поставив прочерк. І тільки начальники сміливо позадекларовували машини. Не всі, правда, написали, що автівки в їхній власності. Навіть у начальника ДАІ «Фольксваген Таурег» 2012 року з приміткою «право користування».

Зайвого не писали
У вільному доступі в мережі декларації чотирьох тисяч співробітників міліції області. Нагадаємо, що вони всі працюють до переатестації поліцейськими з приставкою «в. о.». І хоча міліцію вже ліквідували, називаємо їх міліціонерами, бо декларації – за службу у 2014 році.

Звісно, переглянула журналіст далеко не всі звіти про доходи. Але серед побачених декларацій (не менше сотні) головне правило помітила.

Заповнювали міліціонери в документі для оприлюднення лише по дві графи, які не можна лишати порожніми. Це пункти «Загальна сума сукупного доходу» та «Заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору».

Як виглядає діапазон зарплат, які мають щомісяця працівники різних підрозділів міліції, – дивіться в інфографіці нижче. Цікаво, наприклад, що начальник міліції Вінниці отримує мало не вдвічі більше від начальника міліції в районі. Територія обслуговування в місті менша за розміром, але злочинів тут фіксують більше. Що солідніше бути начальником відділу МВС обласного центру, демонструє зарплата, хоча посади тут і в районі вважаються рівнозначними. Звання – таке ж.

Дорогі і дешеві посади
Інша закономірність, яку прослідкували, порівнюючи декларації: працівників обласного управління більше цінують у грошовому еквіваленті, ніж інших правоохоронців. Аналогічні посади в райвідділах оплачуються нижче.

Якщо взяти до прикладу простого дільничного, то несправедливість відчувається найбільше. У Вінниці дільничний інспектор має можливість безкоштовно їздити на трамваї-тролейбусі. А його колезі, що один на два-три села, доводиться якось «обіймати» територію обслуговування без службового транспорту. При зарплаті трохи більшій двох тисяч гривень, хіба тільки на моторолер рік складати. Приблизно така ж зарплата, як дільничного, у оперативника.  

Ось що найбільше «муляє» працівників міліції в питаннях зарплат: виплати не відповідають трудомісткості. Наприклад, працівниці фінансових відділів чи кадровики отримують більше від людей, що бігають на оперативній роботі або патрулюють нічні вулиці. Перші сидять у зручних кабінетах, а другі, якщо не сачкують, то розкривають злочини. Як не крути, а робота в оперів і патрульних брудніша і небезпечна. Але врешті зарплати показують: «білі» люди в міліції – це ті, що не носять погонів. У не атестованих працівників (що не мають міліцейського звання) подекуди значно більші виплати.

Думаєте, що в начальника обласної міліції дуже велика зарплата? Не більша, ніж, наприклад, у начальника управління кадрового забезпечення.

Зарплата головного - загадка
То скільки все-таки отримує головний міліціонер області? Сергій Кримчук, що зараз тимчасово виконуючий обов’язки начальника головного управління Національної поліції у Вінницькій області, подавав декларацію за свій період роботи на нижчій, а значить, менше оплачуваній посаді. Знаходимо на обласному сайті декларацію колишнього першого заступника, попередника Кримчука. І якщо поділити суму виплачених йому грошей на місяці, виходить, що він мав зарплату трохи більшу 12 тисяч гривень.

Звіти про доходи головних міліціонерів областей треба шукати на сайті міністерства. Там декларації є, але не всіх начальників територіальних підрозділів, а тільки тих, які й зараз на посадах. Зарплати у всіх різні, бо в кожного міліціонера своя вислуга років та свої спецвиплати. Найвищу бачимо у начальник міліції в Івано-Франківській області, який задекларував трохи більше 156 тисяч (це приблизно 13 тисяч щомісяця).

У кількох декларантів-начальників однакові суми доходів на роботі – по 108 тисяч на рік. Ділимо ці гроші на 12 місяців – отримуємо лишень по 9 тисяч на місяць. Видно, така оплата праці керівника обласної міліції, якщо вислуга невелика. 




Переатестований міліціонер отримає ще більшу зарплату
Після того, як правоохоронець пройде переатестацію, йому почнуть нараховувати нову зарплату – поліцейського. Вищу від міліцейської приблизно утричі. 

RIA вже писала, що патрульним поліцейським платитимуть 8-10 тисяч гривень. Щойно почався відбір нових дільничних, в Кабміні сказали, що «шерифам» дадуть базову зарплату 6,5 тисячі. Бійцям загону спецназу КОРД, який зараз проходить навчання, платитимуть по 10-15 тисяч гривень залежно від посади. А зарплата слідчого, як пообіцяв Арсен Аваков, зросте до 25 тисяч гривень.

Скільки платитимуть начальникам поліцій, не кажуть громадськості. А щойно заговорили про реформу, то як верхню межу зарплат “копів” називали 30 тисяч гривень.


Читайте також:
Міліції не буде. Правозахисники чекають на правовий апокаліпсис
Шестеро вінницьких красунчиків і красунь служать в поліції у Києві
Що думають про київських поліцейських вінницькі міліціонери

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Анонім

    автор, мабуть, не в курсі, що тому, хто був в АТО за кожен виїзд були доплати, які входять в статтю доходів, але не є зарплатою.
  • Дарья

    Звісно обідно, що навіть той самий кадровик сидить собі перебирає папірці в теплоті і не піднімає свою ж-у зі стільця і отримує більше, а ніж той опер у якого робота клопітка. І такі всі бідні та нещасні, працюють, працюють і не мають майно, все вони добре мають, позаписували на родичів, щоб не світитись і живуть ні в чому не нуждаясь. А скільки вони мають поза цією декларацією, думаю не мало. І ще мало мають, куди ще їм підвищувати заробітну плату.
  • Анонім

    Досвідчених офіцерів поскорочують, а планують 30% відсіяти під прикриттям реформ і тупих підставних тестів, суть яких можна вигідно трактувати в яку ротрібну сторонус того хто "порішав". Подивимомь як грузчики та вчителі музики будуть реагувати на екстремальні та й на найпростіші ситуаціі на вулиці, добре коли це алконари, а коли буде урка чи озброєна група...шкода людей....менталітет не той, кого ми дуримо...куди офіцери підуть, охорона, служба беспеки, усім місць не вистачить, тим паче в наш час, коли Ми Почали "Жити по новому" - дуже погано. Отож хай розкривають оці злочинні групи, що створюватимуть від безвиходдя,  колишні опери, оті грузчики та вчителі співів...

    Анонім reply Анонім

    Досвідчені офіцери, справи вміють розкривати і" шити" тільки в залежності від гонорару. А бо взагалі "вішати" все на  тих самих грузчиків. А по конкретній взятій ситуації, доти доки непідключиш знайомих, родичів, "ГРОШЕЙ", пальцем шевелите не будуть. Хоча не дуже віриться, що дана реформа змінить щось на краще, дай їм зарплату в 50 тис. грн., все одно взятки будуть брати. Тут кримінальну відповідальність потрібно вводити і садити як мініму на років десять із конфіскацією майна його і його родичів найближчих.
  • Анонім

    Брехні і популізм, ні хто підвищувати зарплатню, ще й так круто,  ще принаймі рік не буде, ми вже чули тричі такі обіцянки, таке можливо лише після суттєвих скорочень, вже по області залишилось 5 райвідділів, усі решта відділення, що говорить про зменшення зарплатні іх працівникам.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up