Ні в якому випадку не терпіти: куди можна звернутися у Вінниці в разі домашнього насильства

Ні в якому випадку не терпіти: куди можна звернутися у Вінниці в разі домашнього насильства
  • У Вінниці діє алгоритм протидії домашньому насильству та надання допомоги його жертвам.
  • В рамках цієї ініціативи працюють мобільні бригади, денний центр соціально-психологічної підтримки і кризові кімнати.

Нещодавно Вінницький апеляційний суд скасував рішення про закриття провадження стосовно домашнього насильства та відправив справу на новий розгляд до суду першої інстанції. 

«Житель Вінницької області під час сварки кілька разів ударив дружину рукою, дерев’яним держаком від мотики та металевими вилами. Унаслідок цього жінка отримала травми середньої тяжкості», — йдеться у повідомленні суду.

В апеляційному суді також зазначили, що Тульчинський районний суд закрив провадження, оскільки дружина (потерпіла) відмовилась від обвинувачення. Однак, закон забороняє закривати кримінальні правопорушення, пов’язані з домашнім насильством, навіть якщо потерпіла особа просить про це.

Відео дня

Допомога постраждалим

Є чимало випадків домашнього насилля, де постраждалі відмовляються від обвинувачень, замовчують свої проблеми.

Але, за статистикою, з кожним роком у Вінниці збільшується кількість людей, які не мовчать в разі домашнього насильства, а звертаються по допомогу. Що таке домашнє насильство та насильство за ознакою статі, а також куди звернутися по допомогу постраждалим від нього?

— Випадків домашнього насильства доволі багато, але ми докладаємо зусиль для того, щоб подолати його, — зауважив начальник сектору протидії домашньому насильству Вінницького районного управління поліції Євгеній Скоромець. — Сектор протидії домашньому насильству та ювенальна превенція проводять роботу як з постраждалими особами, так і з кривдниками. Сьогодні наша мета — донести до суспільства, що всі громадяни захищені від насильства з боку правоохоронних органів та Центру соціальних служб. Ми не стоїмо в стороні, а дбаємо про безпеку мешканців.

Нагадаємо, у Вінниці діють Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, Денний центр соціально-психологічної допомоги, кризові кімнати для забезпечення безпечного проживання осіб, що постраждали від домашнього насильства.

— У нашому суспільстві фізичне, психологічне, сексуальне насильство є неприйнятним, — зазначила директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська. — Тому маємо боротися з цими проблемами комплексно, об’єднуючи зусилля усіх суб’єктів соціальної роботи у сфері запобігання та протидії домашнього насильства.

Мобільні бригади

У Вінницькій громаді працює три мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства. Їх завдання підтримувати людей, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства. Фахівці бригади оперативно реагують та надають соціально-психологічну підтримку постраждалим.

Мобільні бригади працюють шість днів на тиждень з 8.00 до 22.00. В одній бригаді три працівники: водій, практичний психолог та фахівець із соціальної роботи.

До них можуть звернутися люди, які зіткнулися з домашнім насильством або опинилися в складних життєвих обставинах.

Люди, які потребують допомоги, можуть звернутися до новостворених мобільних бригад соціально-психологічної допомоги за номерами: 050-901-91-67, 050-258-56-43.

Денний центр соціально-психологічної допомоги

У Вінниці у 2020 році відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Це спеціалізована служба. яка працює за адресою вул. Космонавтів 30 (третій поверх, кімнати 301-304). Там надається юридична, психологічна і соціальна підтримка.

Кризові кімнати

При Денному центрі соціальної психологічної допомоги також діють кризові кімнати на 17 ліжкомісць. Туди екстрено можуть доправити осіб, що постраждали від домашнього насильства.

Відвідувачі кризових кімнат — жінки, часто навіть з дітьми. Там їм надають психологічну, юридичну допомогу, соціальні послуги. Також кризові кімнати забезпечені продуктами харчування та засобами особистої гігієни, — розповіла Наталія Добровольська.

Постраждалі можуть перебувати у кризових кімнатах до 20 діб. Після цього їм допомагають знайти доступне житло та працевлаштуватися.

Вінничани, які потребують допомоги у кризових кімнатах, можуть звернутися за телефонами: 098-900-15-60, (0432)67-04-60,093-900-15-60.

Електронні звернення

У разі домашнього насильства телефонуйте «102» або до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

Також люди, які постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства, можуть подати електронне звернення на сайті міської ради.

За цифрами життя людей

За словами начальника Денного центру Максима Юрченка, у 2024 році надійшло тисяча 34 повідомлення про випадки домашнього насильства. Соціальними послугами було охоплено 1 тис. 818 осіб, а 49 сімей із 79 дітьми отримали соціальний супровід. Додатково 53 людини були спрямовані до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

— За кожною цифрою стоїть доля людини та її проблеми. Ми закликаємо не мовчати та звертатися по допомогу. Наші спеціалісти готові допомогти розірвати коло насильства та надати психологічну підтримку, — розповів Максим Юрченко.

Якщо ви стали зіткнулися з домашнім чи гендерно зумовленим насильством, звертайтеся:

  • 102 номер екстреного виклику поліції,
  • 15-47 урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству,
  • 116 111 або 0 800 500 225 — Національна гаряча лінія для дітей та молоді,
  • 116 123 або 0 800 500 335 — Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства,
  • 0432 67 04 60 — Вінницький міський центр соціальних служб,
  • 098 900 15 60 — Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства).

 

Читайте також:

«Дівчинка панічно боялася тривог і втратити маму». Коли і чому треба вести дитину до психолога

«Були суїцидальні думки після втрати коханого» — психолог про проблеми людей під час війни

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up