Міліції не буде. Правозахисники чекають на правовий апокаліпсис

Міліції не буде. Правозахисники чекають на правовий апокаліпсис
У суботу, 7 листопада, набуває чинності закон України «Про національну поліцію» і де-юре з цього дня міліція перестає існувати. Але людей у старій формі ще будемо бачити не один місяць. У них перехідний період. Тим часом правозахисники пророкують правовий апокаліпсис

З наступної суботи, 7 листопада, по всій країні починають функціонувати органи поліції. Але автоматичного зникнення міліціонерів не буде. Перевантаження правоохоронної системи розтягнуть на кілька місяців. Тож де-юре – це одне, а фактично - стара система ще працюватиме й наступного року.

«Ніхто не перейде автоматично з міліції в поліцію!» – писав у Фейсбуку міністр МВС Арсен Аваков, коли повідомляв про набрання чинності закону України «Про національну поліцію” і пояснював, що міліціонер може стати поліцейським тільки на конкурсній основі або після переатестації.

Натомість, як розказали RIA працівники обласного управління внутрішніх справ, їм пояснили інакше. Сказали, що усіх переводять в поліцію за рапортом, а вже потім «проженуть» через переатестацію.

Але пройти перевірку придатності для служби в поліції – не означає залишитися на старому місці. Штатних розкладів ще немає. Тож чи для всіх сьогоднішніх міліціонерів знайдуться місця у реформованих підрозділах – правоохоронці мучаться у здогадках.

- Припустимо, у відділі десять людей, а прийде «штатка» на вісім. Що робити тим двом, які пройшли переатестацію, а посади вже немає? – не розуміють сьогодні міліціонери.

В управлінні на Театральній, 10 запланували на кінець тижня нараду. Тоді, сподіваються міліціонери, керівники більш чітко роз’яснять їм перспективи.

Процес – три місяці  
А поки що співробітникам сказали, що із 7 листопада починається перехідний період. Триватиме він три місяці. За цей час мають провести атестації і конкурсні набори. Окремі підрозділи атестуватимуть у Києві (якщо підпорядкування Нацполіції). Для атестації більшості працівників будуть формувати комісії на місцях із представниками з міністерства (для підпорядкованих управлінню МВС).

- Одразу нам казали, що спершу призначать керівників поліцій, а потім уже буде підбір кадрів, - розказує «не для преси» співробітниця міської міліції. - Потім говорили, що прийде новий штатний розклад на кожний підрозділ, а потім призначатимуть керівників. Що буде і як – ніхто точно не знає. Чесно кажучи, вже перестала нервувати за переатестацію. Буде те, що буде.

Арсен Аваков для загалу писав у Фейсбуку, що перехідний період триматиме довше трьох місяців – щонайменше півроку. А показником реформування підрозділу в оновлений поліцейський стане нова форма на її працівниках.

Показник - форма
У поліцейську форму, яка вже шиється, переодягатимуть усіх переатестованих і новопризначених міліціонерів. Формений одяг для дільничних, криміналістів, слідчих, оперативних працівників відрізняється від форми патрульних. Для бійців спецпідрозділу поліції передбачили схожий до патрульних стиль. 

«Нову форму поліцейського, як і нові посадові оклади, будуть отримувати тільки реформовані підрозділи нової поліції і ті, що пройшли атестацію, - пише Аваков. - Тому, якщо побачите на вулиці людину в старій формі після 7 листопада – це значить, що або його підрозділ ще не пройшов процедури, або він сам ще не пройшов атестації. Не значить, що він поганий. Значить, що ще іде процес. І навпаки, поліцейський у новій формі буде представляти вже реформований підрозділ міліції. Це буде означати, що він пройшов переатестацію (або заново призначений по конкурсу)». 

Працювати вже зараз не всі хочуть
Якщо реформатори називають найближчі місяці повним перевантаженням правоохоронної системи, то правозахисники говорять – 7 листопада може початися правовий апокаліпсис. Разом із Законом «Про міліцію» втрачають чинність маса підзаконних актів. І коли відміняється закон – зникають і повноваження.  

А вінничанка Ірина Сачинська вже зараз пересвідчилася, що теперішні міліціонери ще до закону про поліцію втратили бажання працювати на повну силу.  

- Я дзвонила в райвідділ питати, чому мого сина, збитого на зупинці колишнім міліціонером, не приходить опитувати слідчий. Сварилася. Казала, що буду скарги писати, - розповідає жінка. – А у відповідь на це від чергового почула таке: «Що ви від нас хочете? Нас все одно всіх через тиждень розженуть»…  

Апокаліпсис вже почався?

На сайті МВС сьогодні розмістили новину про селектрону нараду, де говорили, що після ліквідації міліції люди не повинні зіткнутися з правовим вакуумом. Вирішили до 6 листопада призначити працівників чергових частин і слідчих підрозділів, щоб не порушувати право громадян на звернення до органів внутрішніх справ.   



Читайте також:
Скоро міліції не стане. Але люди в старій формі по Вінниці ходитимуть ще з півроку
У Вінниці набір в поліцію побив одразу два рекорди
Шестеро вінницьких красунчиків і красунь служать в поліції у Києві
Що думають про київських поліцейських вінницькі міліціонери

 

Відео дня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Дарья

    Міліція, поліція яка різниця, головне, щоб виконували свою роботу як слід.
  • Анонім

    Хто в курсе..??, Солоненко, Присяжнюк, Фалатюк - месные гайцы, подали заявки в нову поліцію..

    Анонім reply Анонім

    Фалатюк в поліції м. Харків. Тут так буде рядових даїшників повиганяють а верхівка та ж сама залишиться....
  • Анонім

    В будь яких змін є наслідки та процес інтеграції у існуючі системи, в нас це можна охарактеризувати абривіатурою - ПоВнА Ж!

  • Anonymous

    Пипец подкрался незаметно ..
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up