Спочатку ми хочемо, щоб ви прочитали розповідь Анджело Вассасорі, реаниматолога з італійського міста Бергамо. Схожих історій в західних ЗМІ можна знайти чимало. На жаль, ці історії не вигадані. Саме так починалася боротьба з коронавірусом в Італії. Зараз кількість випадків інфекції там сягнула позначки в понад 115 тисяч людей. Ось що лікар писав про те, як захворів і що йому довелося пережити:
«З 22 лютого з'явилися перші хворі. Вже 28-го моє реаніматологічне відділення було повністю зайнято хворими на коронавірус. У суботу, 29-го, у мене трохи піднялася температура, але це були важкі дні, і навіть у неділю я чергував до півночі. У понеділок вранці все було окей, а до вечора температура піднялася до 38,9.
Парацетамол не допоміг. Я не був упевнений, що це COVID-19, але знав, що реанімаційне відділення переповнене, і закрився у себе в кімнаті. Протягом двох днів мені залишали їжу під дверима. Я брав її в рукавичках і в масці, а потім знезаражував посуд. Спілкувалися ми по телефону. Але цього виявилося недостатньо: моя дружина і старша 18-річна дочка заразилися. А близнюки 14 років і 11-річна донька — поки що ні.
У середу, 4 березня, у мене взяли мазок, у четвер підтвердилося, що я хворий. Температура трималася в районі 39 градусів. Увечері мені стало важко дихати. У мене пропав нюх, і я перестав відчувати смак, насилу розрізняв предмети. Через нестачу кисню у мене почалися головний біль і діарея. Я подзвонив в лікарню, але місць в реанімації не було.
Я знав, що довго мені не протриматися. Я намагався вдихнути, але повітря майже не надходило в легені. О 23.00 мені зателефонували з лікарні і сказали, що звільнилося місце. Рентген підтвердив запалення легенів. Мене підключили до апарата вентиляції легенів. Я спробував обійтися без медикаментозної коми і інтубації. Але це було нелегко, я все-таки втратив свідомість.
Найважчий момент — початок. У шоломі для штучної вентиляції легенів тебе глушить шум і дуже спекотно. Ти потієш, і здається, що задихаєшся ще більше. Але потім відчуваєш, що повітря починає надходити. Я реаніматолог, багато спостерігав за зараженими, знав, як вони реагують, і це мені допомогло. Мені давали коктейль з противірусних препаратів, передбачений протоколом.
Два дні мене ніби не було. Уві сні ти помічаєш, що тобі подають кисень і рідину. Час стискається до миті — тепер я знаю, що це і є межа між життям і смертю, цей момент прискорення, який закреслює минуле і сьогодення.
Мені здавалося, що я вдома і щойно прокинувся. Але поруч зі мною лежав мій колишній пацієнт, якого я лікував від коронавірусу. Будь-який предмет здавався мені новим і незвичайним, як дитині.
Зараз я у відділенні гастроентерології, переобладнаному в інфекційне. Дихаю за допомогою маски. Поруч зі мною мої колишні пацієнти».
Станом на 2 квітня в Україні лабораторно підтверджено понад 800 випадків захворювання на COVID-19. Скільки їх буде далі, можна лише уявити. Зрозуміло одне — на медиків покладена велика відповідальність і великий пласт роботи з порятунку наших життів.
Зараз в інфекційних стаціонарах є потреба в засобах захисту та медичному обладнанні. Респіратори, захисні костюми, антисептики, інфузомати, пульсоксиметри, апарати штучної вентиляції легенів — це лише частина того, що необхідно докупити у лікарні, які стали госпітальними базами в боротьбі з коронавірусом. Такими є інфекційне відділення Вінницької міської клінічної лікарні №1 та Вінницька обласна клінічна інфекційна дитяча лікарня. Ми зв'язалися з директорами цих лікарень та дізналися, чого конкретно їм наразі бракує.
Директор лікарні Костянтин Ліваковський говорить, що питання технічного забезпечення закрите за рахунок фінансування з міського бюджету. Однак, є потреба в лікарських препаратах:
У дитячій інфекційній лікарні ситуація зовсім інакша. Директорка медзакладу Людмила Бровінська склала цілий список з необхідного обладнання та розхідних матеріалів:
Епідеміолог Степан Томин також говорить, що їхньому центру не вистачає захисту та деззасобів:
Ми не можемо залишити наших медиків наодинці зі страшним вірусом. Тому редакція RIA/20minut.ua розпочинає збір коштів для закупівлі необхідного медичного обладнання, засобів захисту та розхідних матеріалів для наших лікарень. Ми просимо підтримати лікарні будь-якою сумою. Нехай вона буде маленькою, але нас багато, і разом ми впораємося.
Безпечна миттєва оплата через LiqPay від ПриватБанк картами Visa або MasterCard
* Комісія з платежів через LiqPay власників карт Visa та MasterCard 0%
Безпечна миттєва оплата через LiqPay від ПриватБанк картами Visa або MasterCard
* Комісія з платежів через LiqPay власників карт Visa та MasterCard 0%№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
AK
Юрій Насталенко
Діна Виноградова
Віталій Захарчук