НЕактивність вінницьких депутатів продовжилась і у 2019 році

Прийшов час підбити підсумки щодо активності депутатів Вінницької міської ради у 2019 році. Експерти громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад»  зробили моніторинг подання депутатами звернень, запитів та підготовки проєктів рішень міської ради.

Нагадаємо, що, згідно із Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”:

депутатське звернення - викладена в письмовій формі вимога депутата місцевої ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

депутатський запит - це підтримана радою вимога депутата місцевої ради до посадових осіб ради і її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, а депутата міської (міста обласного значення), районної, обласної ради - також до голови місцевої державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.

Тобто це одні з головних інструментів роботи депутатів місцевих рад, які дозволяють їм реально впливати на процеси прийняття рішень у громаді.

Щодо запитів ситуація така: згідно з відповіддю на запит від Центру громадської активності “Результат”, до Вінницької міської ради  протягом 2019 року депутати  жодних запитів та проєктів рішень не подавали. В порівнянні з 2018 роком депутати стали ще більш пасивними, адже тоді двоє депутатів спромоглись подати принаймні по одному проєкту. Щодо звернень ситуація виглядає дещо краще.  Всього за 2019 рік від депутатів Вінницької міської ради було подано 280 депутатських звернень. Лідером є Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина»), яка подала 65. Дещо менш активною була Алла Власюк (“БПП «Солідарність») - 37. Третє місце в цьому списку посідає Віталій Погосян (“БПП «Солідарність») - 19.  

До речі, Віталій Погосян 28 лютого 2020 року достроково припинив повноваження депутата Вінницької міської ради 7-го скликання, оскільки був призначений першим заступником голови Харківської ОДА. Поки що його «депутатське крісло» залишається вакантним.

Жодного депутатського звернення не подали 12 депутатів – це Олег Алекса (ВО «Батьківщина»), представники ПП «Вінницька Європейська стратегія» Степан Бессолов, Павло Задорожнюк, Володимир Чорновол, Віктор Шеншин, Павло Яблонський та Світлана Ярова, представники ПП «Опозиційний блок» Денис Мазуренко, Євген Стукаленко та Олена і Михайло Лепей, а також Юрій Максименко із ПП «Об’єднання «Самопоміч».
Закликаємо усіх депутатів бути активними та користуватись всіма інструментами та можливостями, які надає їм їхній статус для ефективного виконання своїх депутатських обов’язків. 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

Коментарі (0)
Як звітують депутати Вінницької міської ради?

За результатом моніторингу громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад»   про свою депутатську...

8 вересня у Вінниці розкажуть, які практики звітування використовують депутати міської ради і хто з них не прозвітував за...

Буклети кампанії «Вимагаємо звіту» вже у Вінниці

ГО «Центр громадської активності «Результат», який є учасником громадської кампанії «Атестація депутатів...

Чому не звітують вінницькі депутати?

Добігають кінця повноваження депутатів Вінницької міської ради 7 скликання. Чи всі обранці сумлінно виконують норму закону...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

18:38 Лабораторний центр відновлює платне тестування на Covid-19 за новою, втричі вищою ціною 17:19 Жителька Тульчина систематично торгувала амфетаміном та робила «закладки» 17:05 Днями хлопчик переніс клінічну смерть. Який стан Іванка та Іванни після ДТП під Турбовом? play_circle_filled stars 16:27 З інтернату втекло двоє хлопців 13 та 15 років. Знайшли їх у сусідньому районі Від читача 11:38 Еверест дорожчає і "підмочує" репутацію 15:25 ТОП-5 вінницьких шкіл, де найкраще склали ЗНО у 2020 році 14:06 Дев'ять годин без світла. Кого на наступному тижні торкнуться планові відключення? 13:14 У Вінниці знайшли мотоцикл, який викрали торік у Німеччині 12:27 За останню добу захворіли 12 медиків. Дані про COVID-19 по Вінниці та районах 11:15 Забирали навіть подушки. Історія Надії Корольової з Гнівані, яка пережила Голодомор у 33 році play_circle_filled photo_camera 10:18 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 26 вересня, які ви могли пропустити 09:50 Три смерті та 116 нових хворих на Вінниччині. Яка ситуація з COVID-19 в Україні та світі? play_circle_filled 09:34 Вінницю підтопила злива. На Вишеньці «плавають» машини photo_camera 08:15 Сьогодні Всесвітній день туризму та іменини в Івана. Історія та прикмети 27 вересня play_circle_filled 21:01 Завтра Воздвиження Хреста Господнього: прикмети та що не можна робити в це свято play_circle_filled 20:07 Пориви вітру до 20 м/с, град та зливи. Десять областей у «жовтій» зоні погодних умов
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up