Як вінницькі депутати відвідували сесії та комісії у 2022 році

ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» продовжує моніторинг діяльності вінницьких депутатів. Цього разу ми перевірили відвідування сесій Вінницької міської ради та профільних комісій за період з листопада 2021 року по листопад 2022 року, тобто за другий рік виконання депутатських повноважень нашими обранцями. 

За досліджуваний період відбулося 13 засідань сесій Вінницької міської ради. Інформацію щодо частоти відвідувань сесій Вінницької міської ради депутатами візуально представлено на діаграмі:

Так, стовідсотково були присутні на сесіях міської ради 16 депутатів, що становить 29% депутатського корпусу, серед них: Науменко Дмитро, Сергійчук Сергій, Куца Світлана, Павлюк Василь, Мельник Олександр, Перлов Віктор, Плясовиця Віталій, Майструк Олександр, Педорченко Олександр, Дишкант Лілія, Присяжнюк Тарас, Чорновол Володимир, Панчук Наталя, Літвінова Наталя, Понайотова Юлія та Чайковський ПавлоВ середньому 90-99% сесій відвідували 14 депутатів (або 25% корпусу), 9 депутатів були присутні на 80-89% сесій, 6 депутатів відвідали 70-79% сесій, двоє депутатів  - 60-69% сесій та чотири депутати були присутні на 50% засідань сесій. На жодному засіданні сесії за досліджуваний період не був присутній депутат від партії «Слуга народу» Михайло Ганчук, але його депутатські повноваження розпочались 25 листопада 2022 року. 

Відвідування профільних комісій
Для фахового вирішення проблем міста та містян у Вінницькій міській раді створено та функціонують 7 постійних комісій, до яких входить різна кількість депутатів: 

  • постійна комісія міської ради з  питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи;
  • постійна комісія міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення;
  • постійна комісія міської ради з  питань  промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг;
  • постійна комісія міської ради з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури і спорту;
  • постійна комісія міської ради з питань законності, депутатської діяльності і етики;
  • постійна комісія міської ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності;
  • постійна комісія міської ради  з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

До складу постійної комісії міської ради з  питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи входять 8 депутатів, серед них: Іващук Антоніна  -  голова комісії, Науменко Дмитро -  заступник голови комісії, Мира Дмитро -  секретар комісії, Онофрійчук Володимир, Чернега Олександр, Заремба В'ячеслав, Сергійчук Сергій та Сидоренко Дмитро

Комісія проводила 23 засідання, на яких стовідсотково були присутні семеро депутатів. 21 засідання із 23 (91%) відвідала голова Антоніна Іващук, депутатка від партії "Українська стратегія Гройсмана".

До складу постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення входять  8 депутатів, серед них: Мацера Віктор - голова комісії, Куца Світлана - заступник голови комісії, Андреєв Андрій - секретар комісії, Торкотюк Віктор, Верлан-Кульшенко Олена, Камінський Валерій, Юрчак Маргарита (до 25.11.2023) та Горлачов Ігор.

Комісія проводила 12 засідань, на яких стовідсотково були присутні лише 5 депутатів (Мацера Віктор, Куца Світлана, Андреєв Андрій, Камінський Валерій та Горлачов Ігор). На 11 засіданнях із 12 можливих була депутатка Юрчак Маргарита. Тільки на двох  засіданнях комісії була присутня депутатка від політичної партії "Європейська Солідарність" Олена Верлан-Кульшенко, а жодного із засідань не відвідав депутат від партії "Українська стратегія Гройсмана" Віктор Торкотюк.

До складу постійної комісії міської ради з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг входять 8 депутатів, серед них: Павлюк Василь - голова комісії, Мельник Олександр - заступник голови комісії, Перлов Віктор - секретар комісії, Бабійчук Олег, Ковальчук Тарас (з 25.03.2022), Плясовиця Віталій, Майструк Олександр та Педорченко Олександр.

Комісія проводила 14 засідань, на яких стовідсотково були присутні сім депутатів. 10 засідань із можливих 14 відвідав депутат від партії "Українська стратегія Гройсмана" Олег Бабійчук.

До складу постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури і спорту входять 7 депутатів,  серед них: Малінін Володимир - голова комісії, Поджаренко Катерина - заступник голови комісії, Дишкант Лілія - секретар комісії, Піжевський Андрій, Синявська Інна, Теренчук Олександр та Головчук Юлія.

Дана комісія проводила найменшу кількість засідань – 11. На всіх засіданнях стовідсотково були присутні лише троє депутатів (Малінін Володимир, Поджаренко Катерина та Головчук Юлія). Свою присутність на 10 із 11 можливих засідань (91%), засвідчили два депутати - Дишкант Лілія та Піжевський Андрій. На 8 засіданнях (73%) були присутні депутатка від політичної партії "Європейська Солідарність" Синявська Інна та депутат від партії «Слуга народу» Теренчук Олександр

До складу постійної комісії міської ради з питань законності, депутатської діяльності і етики входять також 7 депутатів, серед них: Василюк Світлана  - голова комісії, Марцинковський Леонід - заступник голови комісії, Присяжнюк Тарас - секретар комісії, Волошенюк Оксана, Матвійчук Ярослав, Грушко Сергій та Борзов Сергій

Комісія проводила 14 засідань, на яких стовідсотково були присутні лише троє депутатів.  На 13 засіданнях (93% відвідуваності) із 14 був один депутат,  на 12 (86% відвідуваності) були два депутати. На жодному із засідань не був присутній один депутат -  Сергій Борзов, партія «Слуга народу».

До складу постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності входять також 7 депутатів, серед них: Бабій Петро - голова комісії, Чорновол Володимир - заступник голови комісії, Терліковський Вячеслав - секретар комісії, Абушов Теймур, Приймак Юлія, Гаврилова Олена та Яременко Микола.

Комісія проводила 14 засідань, на яких стовідсотково були присутні двоє депутатів. Також двоє депутатів були приступні на 13 засіданнях з 14, а троє відвідали 12 засідань, а саме: Приймак Юлія – депутатка від партії "Українська стратегія Гройсмана", Гаврилова Олена – депутатка від політичної партії "Європейська Солідарність" та Яременко Микола – позафракційний депутат.

До складу постійної комісії міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку входять 8 депутатів, серед них: Ярова Світлана - голова комісії, Власюк Алла - заступник голови комісії, Панчук Наталя - секретар комісії, Літвінова Наталя, Понайотова Юлія, Третяк Олександр, Чайковський Павло та Аксельрод  Роман

Дана комісія провела найбільшу кількість засідань – 48, на яких стовідсотково були присутні чотири депутати. Присутність на засіданнях у 94-96% відсотків засвідчили троє депутатів, на 40 засіданнях була одна депутатка - Світлана Ярова (партія "Українська стратегія Гройсмана"). 

Депутат Павло Яблонський  обіймає посаду секретаря Вінницької міської ради та не входить до складу жодної з постійних комісій.
Загалом варто відзначити, що за досліджуваний період відвідуваність депутатами засідань комісій була значно вищою, ніж сесій міської ради. Це може бути зумовлено необхідністю оперативного вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до відання профільних комісій, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету, враховуючи й обмеженість фінансування в період війни. Хоча зазвичай депутати, навпаки, краще відвідують засідання сесій, аніж комісій.
 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». 

Коментарі (0)

ГО «Центр громадської активності «Результат» у межах громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих...

Як вінницькі депутати відвідували сесії та комісії у 2022 році

ГО «Центр громадської активності «Результат» у рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих...

Вінницькі депутати та активісти провели дискусію про майбутнє громади

02 березня 2023 об 11:00 громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» провела диспут за участі депутатів...

Як війна вплинула на доступ до публічної інформації в міських радах облцентрів

Експерти громадської ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» дослідили стан справ з доступом до публічної...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

15:41 Може бути гучно. На Вінниччині підриватимуть кар'єр play_circle_filled 15:07 Новий православний календар на жовтень 2023: що і коли відзначаємо 14:10 Щоб не плакати, ми сміялись: добірка нових мемів про війну photo_camera 13:09 Сестра просить присвоїти звання Героя її брату Олександру Цопі, який загинув на війні Від читача 16:53 Рубель Андрій: Футбол у змінних часах. Від початку до сучасності 12:13 Чи підписуєте усі петиції про присвоєння Героя України? Ми запитали вінничан 11:42 На Вінниччині зникла 12-річна дівчинка. Допоможіть знайти дитину (ОНОВЛЕНО) photo_camera 11:36 росія продовжує тероризувати мирних жителів України — Генштаб photo_camera 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 18 – 23 вересня photo_camera 10:12 Прогноз погоди по 28 вересня: повітря вдень прогріватиметься до +28 photo_camera 09:38 Коли буде День козацтва, захисників та працівників освіти. Календар вихідних і свят жовтня 08:39 Сьогодні вітаємо Сергія та Дмитра. Історія, заборони та прикмети 24 вересня 21:01 Для гостей Подільського зоопарку створили осінню фотозону photo_camera 20:09 На Вінниччині грибами отруїлася чотирирічна дитина photo_camera 19:26 «Він вийшов з дому в гарному настрої і не повернувся». Тиждень шукають 22-річного Юрія Шаталюка 19:06 Смертельна пожежа у селі Стара Гута: пожежники виявили тіла подружжя 18:01 Фінансова допомога українкам: як отримати та куди можна витратити ці кошти 17:17 У Шпикові жінка ножем штрикнула співмешканця. Він у лікарні, вона — в ізоляторі 17:02 Перше, друге і аджика. Затишні осінні рецепти від дизайнерки Світлани Теренчук photo_camera 16:35 Горіло у Вінниці та трьох районах. Рятувальники приборкали 10 пожеж в екосистемах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up