Поки ваша дитина буде спати, її зір буде покращуватися. А на ранок він буде 100-відсотковим.
Припустимо, що у вашої дитини поганий зір і ви хотіли б це виправити. Лікар радить вам почати носити окуляри, але дитина навідріз відмовляється їх одягати. Фахівець говорить, що допомогти можуть і контактні лінзи, але ваша дитина веде активний спосіб життя, тому є небезпека травмувати око. Ви пробуєте апаратне лікування, але воно потребує чималих коштів та часу. Врешті, до лазерної корекції зору ваша дитина ще не доросла. На щастя, існує більш простий та дієвий спосіб зберегти зір — він називається ортокератологія. Про цей інноваційний метод нічної корекції зору нам розказати фахівці «Подільського центру зору».
Якщо говорити простими словами, то ортокератологія — це використання нічних лінз. Поки ваша дитина буде спати, лінзи змінюватимуть передню поверхню її рогівки таким чином, що весь наступний день у неї буде ідеальний зір. Наступної ночі вона знову одягне лінзи і впродовж дня матиме 100-відсотковий зір. Так буде повторюватися постійно.
— Унікальність орто-лінз в тому, що для досягнення максимального ефекту вони не потребують додаткових методів корекції зору, наприклад, окулярів. Людина одягає їх перед сном, спить, а знімаючи їх ранком має ідеальний зір, — розповідає лікарка-офтальмолог «Подільського центру зору» Вікторія Балинська. — Як у дітей, так і у дорослих пацієнтів перші два тижні може відчуватися легкий дискомфорт в очах, але потім це проходить і лінзи стають майже непомітним.
Нічні лінзи добре підходять людям зі слабким і середнім ступенем короткозорості. Також їх можна використовувати для корекції рогівкового астигматизму та далекозорості. Лінзи дозволені для використання з 6-річного віку. Ефект орто-лінз — тимчасовий, через це їх потрібно одягати щодня перед сном. Ортокератологіяне може вилікувати короткозорість, але вона зупиняє її прогресування і стабілізує зір.
Після припинення користування орто-лінзами можна переходити на носіння окулярів або контактних лінз, а також проводити лазерну корекцію зору. Численні дослідження показали, що результати лазерної корекції у пацієнтів, які тривалий час користувалися ортокератологічними лінзами не відрізняються від результатів пацієнтів, які носили окуляри. Ми попросили кількох людей з власного досвіду розказати про переваги та недоліки орто-лінз.
Олена, мати Валерії (10 років)
— На медогляді перед першим класом лікарі виявили, що донька має проблеми з зором. Дитині заборонили дивитися телевізор і користуватися комп’ютером. Згодом направили на апаратне лікування, виписали краплі і окуляри, але ефекту ніякого не було. З часом ми звернулися до клініки, нас прийняв лікар, який пояснив, що апаратне лікування і заміна окулярів у нашому випадку не дадуть результатів. Тому ми вирішили спробувати нічні лінзи.
Їх ми носимо вже дев’ятий місяць. Покращення відчули одразу. Зараз у доньки 100-відсотковий зір. У неї немає застережень від перегляду телевізору або користування смартфоном. Ми вже добре адаптувалися до цих лінз, тому від них отримуємо лише користь.
Наталія (26 років)
— Вперше про нічні лінзи я почула на консультації лікаря. Якщо чесно, спочатку я не дуже хотіла ними користуватися, адже щодня доводилося їх знімати та одягати назад, а це було незручно за часом. Також десь два тижні пішло на те, щоб звикнути до них, але ефект був того вартий. Коли я вранці знімала лінзи, мій зір значно покращувався. Іноді ефект міг тривати і кілька днів. Орто-лінзи я носила впродовж року, а потім без проблем зробила лазерну корекцію зору.
Алла, мати Артема (13 років)
— В десять років, через велике навантаження на очі, у сина почався спазм акомодації. Ми звернулися до районної лікарні: йому виписали вітаміни, краплі, робили спеціальні вправи, і за якийсь час зір відновлювався до 100%. Так було впродовж 1,5 роки. Потім це перестало допомагати і ми поїхали до клініки, де нам діагностували короткозорість легкого ступеня.
Нам запропонували кілька варіантів, які могли б допомогти нам краще бачити. Зупинитися вирішили на нічних лінзах. Покращення відчули вже в перші дні, тому дуже задоволені своїм вибором. Восени минулого року ми поновили контракт і сину підібрали вже другу пару лінз.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер