НМТ-2025 у цифрах: що показали результати по Україні та як відзначилась Вінниччина

-
Цього року національний мультипредметний тест пройшли понад 285 тисяч учасників. Явка склала 91% — це найвищий показник за останні роки і свідчення зростаючої довіри до освіти навіть у складних умовах.
-
Ми проаналізували результати НМТ, а також досягнення випускників Вінницької області, які отримали найвищі оцінки. Ключові дані — в інфографіках.
В Міністерстві освіти і науки України оприлюднили результати основних сесій національного мультипредметного тесту 2025 року. Цьогоріч у НМТ взяли участь 285 тисяч осіб, а явка склала 91%. Це більше, ніж торік, і свідчить про серйозне ставлення вступників до власного майбутнього. За кордоном тест склали 84% зареєстрованих учасників — теж кращий показник, ніж у 2024 році.
У МОН наголосили, що високий рівень участі в тестуванні — це не просто цифри, а індикатор довіри до освітньої системи навіть у надзвичайно складний для країни час.
— Попри виклики війни, ми бачимо зростання усвідомлення важливості освіти. Випускники відповідально підходять до участі у вступній кампанії, — прокоментували в Міністерстві.
Одним із найпоказовіших моментів цьогорічного НМТ стала кількість максимальних результатів. Найбільше 200-бальників — з математики (1163 учасники), англійська мова посіла друге місце (765 учасників), третє — українська мова (658 учасників). Загалом 2414 вступників отримали найвищу оцінку хоча б з одного предмета. Із них 250 склали два предмети на 200 балів, 31 учасник — три, а троє — чотири предмети.
Цікаво, що у всіх предметах, окрім німецької мови, більше найвищих результатів зафіксували серед тих, хто складав тести в Україні. Лише з німецької 19 учасників здобули 200 балів за кордоном і 13 — в Україні.
Щодо складності предметів, найбільше труднощів традиційно викликала математика — поріг не подолали 11,7% учасників, що все ж є кращим результатом, ніж торік (14%). Серед вибіркових дисциплін найскладнішими виявилися фізика (10,3% не склали), хімія (6%) та французька мова (4,5%). Найнижчий показник неуспішності — у географії: лише 0,07% не змогли скласти цей предмет.
У середньому на виконання кожного тесту учасники мали 60 хвилин. Найдовше працювали над математикою — 49 хвилин. Тест з української мови потребував в середньому 46 хвилин, англійської — 39. Найшвидше справлялись із українською літературою — в середньому за 26 хвилин. Історію України проходили в середньому за 29 хвилин.
Цього року на НМТ зареєструвалися 317 083 учасники, що більше, ніж у 2024-му. Із них 236 529 — цьогорічні випускники. Інші — це дорослі вступники, які вирішили повернутися до здобуття вищої освіти. Стабільною залишається і кількість зареєстрованих за кордоном, що підтверджує: українська молодь навіть в еміграції прагне здобувати освіту в рідній країні.
На основі даних МОН ми підготували інфографіку, що демонструє розподіл результатів за предметами.

— Ті, хто не подолав пороговий бал НМТ із деяких предметів, мають можливість вступити до закладів фахової передвищої та професійної освіти. Україна потребує механіків, будівельників, фахівців з агросфери, молодшого медичного персоналу — саме ці напрями є перспективними на ринку праці та ключовими для відновлення країни, — кажуть у Міністерстві освіти і науки України.
НМТ-2025 триватиме до 25 липня (додаткова сесія). Учасники, які з поважних причин не склали НМТ під час першої сесії, ще мають можливість пройти тестування, обрати освітній маршрут і скористатися підтримкою, яку держава надає вступникам через систему бюджетних пріоритетів та грантів на компенсацію вартості навчання.
Як склали тестування на Вінниччині?
Цьогоріч 12 випускників із Вінниччини набрали 200 балів одразу з кількох предметів. Про це повідомила перша заступниця начальника Вінницької обласної військової адміністрації Наталя Заболотна.
— 200 балів — це мрія кожного, хто щоденно старанно готувався, вірив у свої сили та проявив високу самодисципліну, — наголосила посадовиця.
Загалом цього року 89 випускників із Вінницької області досягли найвищого результату хоча б з одного предмета. Із них 12 учнів змогли отримати 200 балів одразу з кількох предметів — це свідчення не лише глибоких знань, а й уміння працювати системно та зосереджено. Багато з них стали прикладом для однолітків, демонструючи, що навіть у непростих умовах війни можна досягати високих академічних результатів.
- 200 балів з трьох навчальних дисциплін — української мови, історії України та математики отримала:
Дарія Петрик – випускниця ліцею №1 м. Хмільник.
- 200 балів з української мови та математики отримали:
Анастасія Шеремета – КЗ «Вінницький ліцей №18»;
Вікторія Николайчишена – КЗ «Вінницький технічний ліцей»;
Вероніка Омельченко – Гімназія №2, м. Могилів-Подільський;
Святослав Плішко – Ліцей №1, м. Могилів-Подільський;
Анна Бакус – Томашпільський ліцей.
- 200 балів з історії України та математики:
Уляна Кушнір – Ліцей №3, м. Могилів-Подільський.
- 200 балів з англійської мови та математики:
Олександр Герасимов – КЗ «Подільський науковий ліцей».
- 200 балів з української мови та історії України:
Роман Шахін – КЗ «Вінницький ліцей №32».
- 200 балів з української мови та англійської мови:
Поліна Кривонос – КЗ «Вінницький гуманітарний ліцей №1 ім. М.І. Пирогова»;
Марина Язовицька – КЗ «Вінницький ліцей №4»;
Марія Баранович – КЗ «Вінницький ліцей №10».
— Щиро вітаю всіх з цим чудовим досягненням! Впевнено крокуйте вперед і нехай ваші знання та наполегливість допоможуть вам і надалі досягати бажаних вершин. Ви — гордість ваших вчителів, батьків та всієї Вінниччини! — резюмувала Наталя Заболотна.
Відмінників уже почали відзначати на рівні громад. Так, у Могилів-Подільській міській територіальній громаді провели офіційну зустріч із цьогорічними випускниками, які отримали найвищі результати на НМТ. Голова громади Геннадій Глухманюк особисто подякував їм за наполегливу працю, а також побажав не зупинятися на досягнутому.
У 2025 році в Могилів-Подільському таких випускників — десятеро. Всі вони отримали 200 балів з одного або кількох предметів, підтвердивши свою академічну успішність та готовність до подальшого навчання у провідних закладах вищої освіти.
Цього року ліцей №2 Калинівської міської ради встановив справжній рекорд. Чотири випускники набрали максимальні 200 балів на національному мультипредметному тесті (НМТ) з окремих предметів. Це вперше в історії навчального закладу така кількість учнів продемонструвала найвищий результат.
Вступна кампанія-2025: важливі новації
Після оголошення результатів основних сесій НМТ-2025 на випускників чекає наступний важливий етап — вступна кампанія. У Міністерстві освіти і науки наголошують: вступ у 2025 році проходитиме з урахуванням оновлених правил, які мають на меті зробити доступ до вищої освіти більш справедливим та регіонально збалансованим.
Наказом №877 МОН 18 червня затвердили оновлені регіональні коефіцієнти, які враховуватимуть під час розрахунку конкурсного бала для вступу на бакалаврат, а також на магістратуру медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань.
— Регіональний коефіцієнт — це механізм, який дозволяє підтримати розвиток вищої освіти в усіх регіонах країни. Він підвищує шанси абітурієнтів, які обирають заклади в областях, де зараз особливо важливо зберегти освітню присутність, — зазначають у Міністерстві.
Як працює регіональний коефіцієнт у 2025 році:
- 1,07 — для вступу до ЗВО, що розташовані в Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській та Харківській областях.
- 1,04 — для ЗВО в Дніпропетровській, Полтавській, Чернігівській областях.
- 1,00 — для закладів вищої освіти в інших регіонах, включно з Вінницькою областю.
Цей коефіцієнт додається до конкурсного бала автоматично, залежно від фактичного місцезнаходження обраного ЗВО, незалежно від того, де проживає вступник.
Читайте також:
«Мелемо на кам’яних жорнах і печемо на заквасках»: у Липовці відроджують культуру українського хліба
Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування
У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.