У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка

- Між селами Тростянчик та Глибочок рятувальники вилучили з річки тіло 47-річного чоловіка.
- Правоохоронці встановлюють обставини загибелі. У ДСНС закликають дотримуватись правил безпеки на водоймах.
На Вінниччині з річки Південний Буг дістали тіло чоловіка. Трагедія сталася між селами Тростянчик та Глибочок Гайсинського району. Про виявлення тіла без ознак життя повідомили в Головному управлінні ДСНС у Вінницькій області.
Як з'ясували правоохоронці, загиблим виявився 47-річний мешканець села Тростянчик. Обставини його загибелі наразі встановлюють слідчі Національної поліції — тривають необхідні процесуальні дії.
У ДСНС наголошують на важливості дотримання правил безпеки поблизу водойм, особливо у спекотну пору року. Рятувальники закликають громадян бути максимально уважними під час відпочинку біля води, не наражати себе на небезпеку та одразу повідомляти про будь-які надзвичайні події за номером 101.
— Не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння, не залишайте дітей без нагляду, не ігноруйте правила безпеки, — наголошують рятувальники.
Нещодавно ми розповідали, що від початку року в області потонули 22 людини, серед них — і 20-річний хлопець, який загинув під час прогулянки на катамарані.
Як зрозуміти, що людині у воді потрібна допомога?
— У деяких випадках можна почути крик чи прохання про допомогу. Людина може махати руками для привернення уваги. Або плескати руками об воду, намагаючись висунутися із неї, щоб набрати повітря. Або йти під воду, а потім зʼявлятися над водою.
Загалом усі підозрілі та неприродні дії на воді — це причина спробувати зʼясувати чи все у людини добре.
Людина все-таки тоне. Як безпечно до неї дістатися?
— Рятування на воді дуже відповідальне рішення. Тому перш за все потрібно зважити власні сили: чи настільки добре ви вмієте плавати? Скільки часу у разі необхідності ви зможете провести під водою? Бо необхідність пірнати виникає часто.
Коли людина тоне, то зазвичай панікує. Потрібно розуміти, якщо до неї підплисти, вона може сильно вхопитися за свого рятівника. Навіть настільки сильно, що й він не зможе рухатися. У такому разі потонути можуть обидвоє.
Якщо ви таки наважилися йти на допомогу, підпливати варто позаду, щоб потопаючий вас не бачив. Це робиться, щоб мати можливість захопити людину та стабілізувати її. Якщо потопаючий дивиться на рятівника, то за 2-3 метри від нього слід пірнути, схопити людину за коліна і розвернути спиною до себе. Потім варто пропустити руку під рукою людини і обхопити її через груди.
Вона має відчути, що знаходиться у безпеці і може спокійно дихати. З нею потрібно обовʼязково розмовляти: «Заспокойся. Я тебе тримаю. Ти дихаєш. Все гаразд». Після цього можна починати потроху транспортувати на берег.
Як проводити транспортацію потерпілого на берег?
— Як я вже казав, одним з найлегших способів є охоплення людини позаду через груди і під пахву однією рукою. Іншою своєю рукою можна або притримувати людину в області лопатки і плисти за допомогою ніг, або вивільнити руку з лопатки і нею допомагати гребти до берега.
Найбезпечнішим способом транспортації людини до берега є плавучий предмет, як ось надувне коло чи навіть баклажка з-під води. Підходячи до потопаючого бажано подати йому такий предмет, щоб він міг вхопитися за нього. Тоді ви не наражатимете себе на небезпеку.
Якщо потопаючий схопив рятівника. Як звільнитися від захватів?
— Якщо вас схопили за руку, то можна відштовхнутися від його грудей своїми ногами. Якщо схопили за ногу, то за допомогою своєї руки спробувати розгорнути людину в інший бік і відштовхнутися від неї. При захваті за шию можна кистю різко штовхнути людину в підборіддя.
Правильно застосовувати усі ці прийоми можуть лише підготовлені люди. Усі інші мають тримати в голові, що їм потрібно будь-якою вільною частиною свого тіла відштовхнутися від потопаючого.
Читайте також:
У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв
ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.