Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова: освіта майбутнього (Новини компаній)

ВНМУ ім. М. І. Пирогова, це, безперечно – один з провідних закладів вищої освіти (ЗВО) України. Він має тривалу історію успіху. Лікарів, які завжди потрібні суспільству, особливо в часи викликів, ВНМУ готує з 1921 року. За результатами вступної кампанії 2024 року університет знаходиться у топ-10 ЗВО України та в трійці лідерів серед медичних закладів України за показниками
- найбільшого відсотку вступників, що отримали грант на навчання від держави;
- найвищого балу НМТ серед вступників на бюджет.
Зміст
- ВНМУ — лідер медичної освіти України
- Сучасна освіта і безпечна інфраструктура
- Наука, розвиток, кар’єра з першого курсу
- Яскраве студентське життя
Міжнародний рейтинг SCImago IR 2025 (на основі дослідницької ефективності, інноваційності розробок і суспільного впливу) визнав ВНМУ ім. М. І. Пирогова найкращим університетом Вінниці.
Членство закладу в Асоціації європейських університетів (EUA) спонукає ВНМУ до дотримання високих стандартів освіти та до невпинного розвитку. Саме тому університет відкрив в останні роки ряд нових спеціальностей, які значно розширюють можливості його студентів на ринку праці.
Окрім покращення якості освіти, членство у EUA сприяє розвитку в університеті дослідництва та інновацій, інтернаціоналізації вищої освіти та наукових досліджень. Зокрема, попри виклики війни, в університеті продовжують навчатися іноземні студенти і щороку вступають нові.
Наразі, університет об’єднує понад 7 500 студентів з усіх куточків України та з-за кордону: Індії, Пакистану, Нігерії, Йорданії, Палестини, Марокко.
Таке чималеньке студентське представництво не в останню чергу обумовлене безпековими перевагами: навчальні корпуси та бібліотека ЗВО обладнані просторими укриттями, пристосованими для тривалого перебування й навчання. З будь-якої локації студмістечка дістатися укриття можна протягом 5 хвилин. А студмістечко ВНМУ вельми компактне: шість гуртожитків університету розташовані поблизу центрального корпусу. На території студмістечка також працюють їдальні та буфети.
Навчання у ВНМУ ім. М. І. Пирогова - шлях до реалізації у професії та життя
Тож здобуття яких професій, що вже необхідні українському суспільству і попит на які лише зростатиме, пропонує сьогодні університет?
Це, зокрема, освіта ступеня «Бакалавр» за спеціальностями та освітніми програмами*:
- Фізична терапія*
- Ерготерапія*
- Медсестринство, медсестринство з косметологією*
- Менеджмент соціальної сфери та бізнес-консалтинг*
- Громадське здоров'я*
- Психологія*
- Соціальна робота та консультування*
- Нутриціологія*.
Освіта ступеня «Магістр» за спеціальностями*:
- Медицина*
- Медицина (з викладанням англійською мовою)
- Педіатрія
- Стоматологія*
- Медична психологія*
- Фармація*
*Вступники з дипломами медичних коледжів на деяких спеціальностях можуть навчатися за скороченим строком.
Друга вища освіта (на основі диплома бакалавра, магістра, спеціаліста) за спеціальностями:
- Громадське здоров’я
- Менеджмент в охороні здоров’я
- Психологія, клінічна психологія
- Фармація
- Громадське здоров’я та менеджмент.
Крім того, у ВНМУ можна здобути ступінь доктора філософії за спеціальностями:
- Медицина
- Педіатрія
- Стоматологія
- Громадське здоров’я
- Менеджмент
- Психологія
- Біологія та біохімія.
Все це робить ВНМУ не просто медичним університетом, а закладом вищої освіти, що йде в ногу із часом та дбає про оновлення та розширення переліку своїх освітніх програм.
Медична освіта європейського рівня у закладі, що поєднує понад 100-річні традиції з сучасним освітнім, науковим і матеріальним потенціалом.
Додаткових можливостей здобувачам вищої освіти надають і програми стажування та обміну з університетами США, Польщі, Південної Кореї, Румунії, Німеччини, Молдови та Литви, що діють в університеті.
- Клінічними базами університету є 36 закладів охорони здоровʼя Вінниці та Хмельницького. Фахівці кафедр ВНМУ ім. М. І. Пирогова щороку лікують й консультують понад 200 тисяч пацієнтів.
- У Центрі симуляційної медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова здобувачі вищої освіти навчаються діагностичним і лікувальним маніпуляціям, використовуючи найновіші інтерактивні тренажери і симулятори.
- У структурі ЗВО працюють Університетська лікарня, Університетський стоматологічний центр, 12 наукових сертифікованих лабораторій, 14 клінічних лабораторій та центрів, навчально-науковий інститут психології та ментального здоровʼя, навчально-науковий інститут громадського здоровʼя, біології, контролю та профілактики хвороб.
- Науковий ступінь та звання мають понад 80% викладачів університету. У понад 400 науково-педагогічних працівників – вища атестаційна категорія.
- Наукова бібліотека ВНМУ ім. М. І. Пирогова пропонує 580 000 одиниць книжкового фонду, доступ до світових наукових ресурсів, електронних архівів освітніх і наукових матеріалів.
Побудова наукової карʼєри з першого курсу
На кафедрах університету працюють 20 студентських наукових гуртків. Науково-просвітницький проєкт Студентського наукового товариства «ScientificMed Academy» надає здобувачам освіти актуальні медичні знання та навички на заняттях з експертами різних спеціалізацій.
Щороку в університеті проводяться наукові конференції серед студентів, молодих учених та науково-педагогічних працівників із залученням науковців з України та з-за кордону. Здобувачі та освітяни ВНМУ ім. М.І.Пирогова беруть участь в програмах академічної мобільності з університетами Америки, Європи та провідних азійських країн.
У 2024 р. на конгресі Європейського респіраторного товариства у м. Відні студенти ВНМУ ім. М. І. Пирогова отримали грант за найкращу наукову роботу у сфері digital health, а у попередні роки були неодноразово відмічені за роботи в галузі алергії.
Можливості брати участь в управлінні університетом та допомагати українцям та Україні.
Втім, студентська активність далеко не обмежується наукою. Рада студентського самоврядування, що працює в університеті, організовує просвітницькі, культурні та спортивні заходи, видає журнал «PIROGOVKA». Студенти-волонтери допомагають ЗСУ, підтримують дитячі будинки області, проводять благодійні ярмарки та інші заходи, найбільшим з яких є традиційний студентський бал.
У спортивно-оздоровчому таборі «Сокілець» щоліта проходить безплатний «Вишкіл ВНМУ» з тренінгами, семінарами та спортивними змаганнями.
Творчий, інтелектуальний та фізичний розвиток студентства
Ба більше, всебічне самовираження студентів всіляко заохочують студентський клуб, де працюють хореографічні та вокальні колективи, творче літературне обʼєднання «Вежа» та Клуб любителів художньої літератури.
Надсучасний стадіон університету — один з найкращих з-поміж стадіонів українських ЗВО. Він обладнаний для занять з фізичного виховання, тренувань з футболу, волейболу, баскетболу, великого тенісу, легкої атлетики.
Недарма у ВНМУ працюють 11 спортивних секцій, студенти-учасники яких показують високий результат. Зокрема, жіноча волейбольна команда «Добродій-Медуніверситет-ШВСМ» є трикратною призеркою національної Суперліги.
Дізнатися більше про вступ до ВНМУ ім. М. І. Пирогова:
Сайт: admission.vnmu.vn.ua
Фейсбук: admissionvnmu
Чат-бот «ВСТУПНИК ВНМУ»: vstup_vnmu_bot
E-mail: [email protected]
Телефони: (0432) 55-39-39, (067) 383-76-55, (067) 400-55-08, (067) 225-75-60
Адреса: 21018, Україна, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56, Приймальна комісія ВНМУ ім. М. І. Пирогова