У Вінниці зафіксували новий температурний рекорд. Про що варто памʼятати під час спеки?

- Уже кілька днів Вінницю охопила справжня спека. Температура сягнула +37°C — це новий рекорд для цього дня. Така погода небезпечна для здоров’я, тому варто знати, як захистити себе в спеку.
У понеділок, 7 липня, у Вінниці зафіксували +37°C. Це найвища температура в місті за весь період спостережень у цей день. Попередній рекорд — +33,6°C — встановили ще 1968 року. У вівторок температура майже аналогічна. Таку спеку повʼязують із переміщенням тропічного повітря з Північної Африки. За словами синоптикині Наталки Діденко, цими днями Україна є однією з найспекотніших країн Європи.
Історично найвищу температуру у Вінниці зафіксували 29 серпня 2023 року — +38,2°C. До того рекордом залишався липень 1936-го з позначкою +37,8°C. Літо 2012 року наблизилося до цих показників — +37,3°C. Якщо тенденція збережеться, 2025 рік може встановити нову абсолютну позначку.
Разом зі спекою зростає і пожежна загроза. За даними ДСНС, 9 липня на території всієї Вінницької області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки (5 класу). В умовах спеки й сухості повітря навіть невелике джерело вогню може спричинити масштабну пожежу в екосистемах. Так, минулої доби бійці ДСНС ліквідували 35 пожеж, 24 з яких – на відкритих територіях.
Як вижити в спеку: поради фахівців
Постійна спека — це не лише дискомфорт, а й серйозне навантаження на організм. Особливо уразливими залишаються літні люди, діти до двох років, хронічно хворі та ті, хто працює на відкритому повітрі.
Ось кілька ключових порад, що допоможуть пережити спеку без шкоди для здоров’я:
- Уникайте перебування на вулиці у найспекотніші години (з 10.00 до 18.00). Проте, якщо це неможливо, ховайтеся від прямих сонячних променів.
- На відкриті ділянки шкіри наносьте (і регулярно поновлюйте) сонцезахисний крем.
- Одягайте капелюх і легкий вільний одяг.
- Якомога більше часу намагайтеся перебувати в приміщенні з кондиціонером. Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. Варто знижувати її поступово — щоразу на кілька градусів.
- Пийте багато рідини, навіть якщо не відчуваєте спраги. Найкраще обирати чисту воду та уникати напоїв, що містять кофеїн. Пам’ятайте, що рідину, яку ви втрачаєте з потом, необхідно поповнювати, щоб уникнути зневоднення. Намагайтеся робити кілька ковтків води кожні 15-20 хвилин.
- Охолоджуйте шкіру. За можливості частіше приймайте душ. Допомогти тілу трохи охолонути також можна, якщо вмитися прохолодною водою або занурити в неї руки й ноги.
- Обережно плануйте спортивні активності. Якщо можете, обмежте фізичну активність або перенесіть її на більш прохолодну частину дня. Ґ
- Їжте легку їжу. Коли спекотно, краще дотримуватися легкого, збалансованого харчування. Продукти з високим вмістом води, такі як полуниця, огірок, селера, кавун та листя салату, допомагають відновлювати рідину в організмі.
- Відмовтеся від алкоголю. Алкоголь впливає на кровообіг, спричиняє зневоднення, що може сильно зашкодити вашому організму, який і так з усіх сил намагається впоратися зі спекою. Крім того, вживання алкоголю погіршує сон.
- Ніколи не залишайте дітей або домашніх тварин в машині.
- У дуже спекотні дні варто бути уважними до свого здоров’я та стану людей навколо.
- Якщо вам або комусь із тих, хто поряд із вами, раптом стало зле — не зволікайте, звертайтеся по медичну допомогу.
Лікарі нагадують: спека може бути підступною. Якщо у вас чи у ваших близьких з’являються головний біль, сухість шкіри, нудота, прискорене серцебиття, дезорієнтація — це може бути тепловий удар. У такому разі слід негайно звернутися до лікаря.
Читайте також:
«Бентлі» за понад 10 мільйонів та інші люксові авто: найдорожчі машини, які продають у Вінниці
Другий шанс на життя. Що планують зробити з колишнім санаторієм на Старому місті?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Ruslana KlipatskaНа 18.00 термометр показував 51+
-
Татьяна МирошниченкоНа сонці+43