Нашому малюку шість місяців — і він уже плаває!» Як у Вінниці з’явилися басейни Kinder SPA (Новини компаній)

Острівцями радості називають у Вінниці басейни для дітей Kinder Spa. Один з них розташований у житловому комплексі «Туркіш сіті», другий — у торговельному центрі ««Plaza Park».
Журналіст «20 хвилин» побував в одному з будинків у житловому комплексі «Туркіш сіті», де знаходиться басейн Kinder Spa.
Знайти басейн на території ЖК «Туркіш сіті» просто: дорогу покажуть різнокольорові літери з написом Kinder Spa.
Адміністратор закладу пані Олена провела екскурсію приміщеннями. Перед тим запропонувала змінити взуття. Зауважила, що батьки, які супроводжують діток, можуть приходити зі своїм взуттям для перевзування. Втім, тут також є змінне взуття, його щоразу обробляють засобами дезінфекції.
Бризки радості
Басейни з водою встановлені у двох приміщеннях: в одному з них вони у формі кола, це для немовлят і діток до 3-х років; в іншому — прямокутної форми, розміром 6х4 метри, тут плавають дітки 4-6 років. Звернув увагу на сповивальні столики.
В обох приміщеннях працювали тренери. Звернув увагу, як вони спілкуються з дітьми: кожне слово, кожну фразу вимовляли з ніжністю і любов’ю. Таке враження, ніби вони спілкувалися з власною дитиною. Робили це з усмішкою на обличчі. Підбадьорювали хлопчиків і дівчаток. Це не перебільшення. Кажу те, що бачив на власні очі і відчував особисто.
Така увага тренерів передавалася їхнім вихованцям. Дітки почувалися щасливими. Бризки води, що піднімалися вгору, нагадували бризки радості. Варто похвалити батьків, які забезпечили своїм синам і донькам таку радість. А найважливіше — подбали про зміцнення їх здоров’я. Про позитивний вплив води на здоров’я розповімо трохи згодом.
Крім двох приміщень з басейнами, тут є кімната для роздягання, у ній дітки сушать волосся після купання. Є душова. У санвузлі встановлені сантехнічні прилади малих розмірів: для малих — малі унітази. У кімнаті очікування м’які диванчики, гойдалка, дитячі іграшки.
Тут батьки чекають малюків, поки ті плавають.
Давид ставить лайк басейну
Один з чоловіків привів на заняття сина. Хлопчику чотири роки. Поки розмовляли з батьком, малий катався на гойдалці.
— Нам ще пів години до початку заняття, — каже батько, дивлячись на годинник. — Сина звати Давид. Він щоразу підганяє нас на заняття. Боїться запізнитися. Тому й приходимо раніше.
Запитую малого, чи подобається купатися? У відповідь хлопчик піднімає вгору великий палець.
— Це він так ставить лайк басейну, — говорить батько. — Перший раз привели сина, коли йому виповнилося пів року. Відтоді басейн став наш.
— Може, все-таки про щось шкодуєте? — запитую співрозмовника.
— Шкодую, ще й як! — каже батько. — Коли старший син підростав, у Вінниці не було дитячих басейнів. Жаль, що старшому не дісталося того, що тепер має Давид.
Співрозмовник каже, що у їхнього сина точно не пропаде бажання приходити на заняття. Здатися можуть хіба що батьки. Саме так буває у декого. Чоловік знає такі приклади. Трапляється це через те, що не всім вдається знайти час, аби супроводити дитину.
— Для мене важливо, щоб дитина росла здоровою, — розповідає ще одна співрозмовниця, мама дівчинки. — Басейн допомагає в цьому. Донечка з радістю йде в басейн. Нині діти багато часу проводять у гаджетах. Тому плавання для них це, як рятівне коло. Бо це рух, це розвиток м’язів. Я вже не кажу про загартування водою. По нашій дитині бачу, що плавання дає їй багато користі. Хто з діток прийшов хоча б один-два рази у басейн, надалі не дає батькам спокою, просить, щоб знову відвели на заняття. Знаю це по своїй дитині, таке само чула від інших батьків, з якими тут спілкуюся.
У маленькому басейні для немовлят зустріли чоловіка й жінку, вони огортали рушником своє немовлятко. Розповіли, що їхній донечці тільки шість місяців.
— Ми б ще раніше прийшли сюди з дитиною, але чекали, поки навчиться добре тримати голівку, — ділиться думками батько. — Це наша перша дитинка. Знаємо, що вода для діток має багато користі. Особливо, коли призвичаїти малюка з самого малку. По дитині видно, наскільки їй приємно перебувати у воді.
Чоловік каже, що заняття відбувалося з тренером. Однак при бажання у басейн може заходити мама чи тато і також бути поруч з дитиною. Втім, заняття все-таки краще доручити тренеру.
Кожен з батьків, з ким вдалося порозмовляти у той день у басейні у «Туркіш сіті» не приховував задоволення від того, що надали можливість дітям займатися у басейні.
Співрозмовники звертали увагу на дві важливі для них обставини. Перше, це про належні умови, якість води, система її очистки; друге — кваліфікація тренерів: ними працюють лікарі-педіатри або випускники педагогічного університету, факультету фізичного виховання, крім того, вони мають сертифікати з навчання плаванню малюків.
Чому в Харкові є, а у нас нема?
Про те, як вдалося реалізувати специфічний бізнес-проект і згуртувати колектив, журналісту «20 хвилин» розповіла співвласниця цього бізнесу Марина Драчевська.
Моя співрозмовниця за фахом лікар.
— Про користь впливу води на дитяче здоров’я відомо не тільки нам, медичним працівникам, — розповідає пані Марина. — Пригадую, як ходила зі своєю дитиною у басейн для дорослих.
За словами співрозмовниці, вона дізналася, що у Харкові уже є дитячий плавальний центр.
— Ми поїхали у Харків разом з моєю партнеркою пані Тетяною, — продовжує Марина Драчевська. — Побачили, як працює басейн для діток.
Бажання мати такий басейн у рідній Вінниці щоразу викликало все більший інтерес.
Перший експериментальний бебі-спа їм вдалося створити – в комерційному приміщенні житлового комплексу «Авалон». Було це у 2019 році. Починали з невеликого басейну круглої форми діаметром 2,5 метра. Не знали, чи буде попит серед вінничан на такий вид послуг. З’ясувалося, що є батьки, яких цікавить віддати малюків на плавання. З часом додали ще один такий само басейн. Попит збільшувався, тому стали розширювати бізнес.
У 2022-му році відкрили басейн у ЖК «Туркіш сіті», у нинішньому році — у ТЦ «Plaza Park».
За словами співрозмовниці, скористувалися коштами з двох джерел. Спершу взяли кредит за державною програмою 5-7-9%, потім виграли грант.
— Це був грант на мікропідприємництво, — уточнює пані Марина. — Бізнес-план писали самі. Хоча раніше з таким ніколи не мали справу. Щоправда, звернулися до знайомих, які перевірили написане.
Батьків, які приводять діток у басейн, найперше цікавить безпека їхніх чад, а також якість води.
— Всі наші тренери мають базову медичну освіту або педагогічну освіту за спеціальністю фізична культура, — пояснює пані Марина. — До того ж, вони систематично навчаються. Побували на тренінгах і курсах у Харкові, Львові. Ми також самостійно моделюємо ситуації і обговорюємо їх. Такі заняття дають можливість удосконалюватися у роботі. Велике значення має атмосфера. Пригадую, як у басейні в ЖК «Авалон» ми розмальовували стіни, аби створити для діток казкове середовища. Ми багато працюємо з батьками. Даємо поради, відповідаємо на всі питання, які їх цікавлять.
Батьки більше бояться води, ніж діти
Тренерка з плавання Марина Осипенко дає декілька порад батькам, які виявлять бажання приводити своїх синів і доньок на заняття з плавання.
Пані Марина лікар за освітою. Згадує епізод з власної практики, коли батьки прийшли на заняття з дитиною, якій виповнився тільки один місяць. Каже, це поодинокий випадок. Здебільшого звертаються тоді, коли немовлята уже навчилися тримати голівоньку, тобто через три місяці після появи на світ.
— Немовля можна опускати у воду після того, як загоїлася пуповина, після двох-трьох тижнів від народження, — каже пані Марина. — Краще робити це вдома, таким чином готувати до басейну. Починати з температури води 37 градусів, надалі кожного тижня знижувати температуру на один градус і довести її до 30-31 градуса. Такі купання можна проводити у невеликих ванночках. Вони мають тривати 5-10 хвилин, залежно від того, як реагує дитина.
Після адаптації до температури води немовля краще почуватиметься у басейні. Тут тренери виконують з дітками низку вправ, зокрема, на загартування організму, зміцнення м’язів, підготовки до пірнання тощо.
Є батьки, які просять працювати з немовлятами без пірнання, зазначає тренерка. Буває, батьки більше бояться води, ніж їхні маленькі чада. Організм немовляти має рефлекс затримки дихання при пірнанні у воду.
— Головне не злякати дитину під час її контакту з водою, — говорить Марина Осипенко. — На це варто звернути особливу увагу батькам, коли вони занурюватимуть своїх немовлят у ванну у домашніх умовах. Важливо також підібрати графік занять у басейні. Чому? Бо одні дітки активні у першій половині дня, інші, навпаки. У цьому допоможуть тренери або адміністратор під час запису на заняття. Воно має розпочинатися не раніше, як через пів години після годування малюка.
Пані Марина так пояснила необхідність занять у басейні з раннього віку. За її словами, це шлях до того, аби дитина надалі самостійно плавала.
— До півторарічного віку діти не можуть самостійно плавати, — уточнює співрозмовниця. — Зробити це не дозволяє анатомічна будова їхнього тіла. Самостійно триматися на воді вони зможуть приблизно з 4-5-річного віку. Батькам це слід знати. Пам’ятайте ще одне: при бажанні, батьки можуть бути присутніми у басейні поруч з дитиною.
Єдиний вид спорту, яким можна займатися немовлятам
Плавання це той вид спорту, яким дітки можуть займатися з віку немовляти. Що воно дає дітям? Тренери басейну Kinder Spa так відповіли на це питання: покращує координацію рухів, зміцнює м'язовий корпус, допомагає зміцнити всі системи організму. Крім того, спрощує процес адаптації і звикання до води, а вода допомагає малюкові розвинути координацію і орієнтацію в просторі, відчуття рівноваги, м’язи тренуються більш ефективно, ніж на суші.
Як очищують воду?
Це запитання ставлять майже всі батьки, які приводять дитину у басейн Kinder Spa. Як пояснила співвласниця цього бізнесу Марина Драчевська, їхні басейни є першими у нашому місті, де очистка води здійснюються без використання агресивних хімікатів.
Для цього застосовують ультрафіолет, а також сольовий електроліз. Такий процес має потужний дезінфікуючий вплив, ефективно знищує бактерії та інші шкідливі мікроорганізми.
Водночас робить воду м’якою, такою, що не подразнює шкіру та очі.
Така технологія підтримує чистоту у басейні та забезпечує комфорт відвідувачам.
Ми працюємо сім днів на тиждень з 09:00 до 19:00
Басейни знаходяться у Вінниці за такими адресами:
- ЖК «Туркіш сіті», проспект Коцюбинського, 43а, телефон: 098 24 64 096
- ТЦ «Plaza Park» , вулиця Келецька, 121, телефон: 095 341 13 65.
Сайт: kinderspa.vn.ua
Інстаграм: kinderspa_vn