У Вінниці бурхливо розвивається кікбоксинг за найпрестижнішою версією WAKO. Недарма на відкритому Кубку області, який 28-29 вересня проходить у СК «Нокаут», встановлено непоганий призовий фонд. Переможці у кожній категорії отримують від організаторів по тисячі гривень. Не менш важливо, що відбувається онлайн-трансляція і архівація усіх боїв.
На ринг виходять 147 учасників із 17 команд. Окрім бійців різних міст і районів Вінниччини, це й представники Хмельницької області. Своїх учасників направили обласні федерації рукопашного бою, тайського боксу, ушу-саньда, боксу тощо. Наймолодшим спортсменам було по шість років, найстаршим – 20.
Восьмирічний вінничанин Тимур Довгий тренується півтора роки.
– Мені подобається битися, спарингувати. Взагалі люблю ударні види спорту. Раніше вже здобував медалі на змаганнях, – повідомив Тимур Довгий.
Його тренер Максим Пашковський працює у Вінницькій федерації тайського боксу.
– Окрім нашого виду спорту, ми також беремо участь в турнірах із кікбоксингу, К-1 тощо, – повідомив Максим Пашковський. – Саме у молодшому шкільному віці варто починати займатися єдиноборствами. Найкраще – у шість років, це початковий змагальний вік. Хоча тайський бокс є доволі травмонебезпечним, він водночас чудово зміцнює.
16-річний вінничанин Владислав Ольховий дебютував на змаганнях із кікбоксингу, а взагалі займається ушу.
– Я був бронзовим призером чемпіонату України з ушу. Але цікаво спробувати себе й в кікбоксингу. Наші види спорту схожі, – розповів Владислав Ольховой.
А ось 16-річний Владислав Матвіюк (Тиврів) – суто кікбоксер. Він втретє взяв участь в обласних змаганнях.
– Мене визнали кращим спортсменом Тиврівської школи № 1. Займаюся кікбоксингом і ходжу до тренажерного залу, – Владислав Матвіюк. – Обласні змагання – для мене це в першу чергу цікавий досвід.
Серед учасників Кубку були й дівчата. Десятирічна Марія Задоян зі Стрижавки (Вінницький район) постійно бере участь у змаганнях кікбоксерів.
– Займаюся кікбоксингом чотири роки. Він мені подобається тим, що я можу себе захистити. Це вже доводилося робити. Маю 27 медалей, була й чемпіонкою України. Я непогано б’ю і руками, і ногами, – розповіла Марія Задоян.
За словами організаторів, ці змагання відрізняються від інших тим, що на них не привозять слабких бійців.
– Адже потенційні учасники та їх тренери можуть переглянути запис боїв попереднього чемпіона на порталі і оцінити свої шанси, – сказав керівник відокремленого підрозділу Федерації кікбоксингу (WAKO) України, старший тренер і віце-президент федерації єдиноборств «Взаємодія» Василь Музика.
Кубок проходить під патронатом президента федерації «Взаємодія» Володимира Хоменка.
– По тисячі гривень отримують близько 40 чемпіонів Кубка. Такого в Україні ще не було, – розповів Василь Музика.
За підсумками Кубку формуватиметься збірна федерації єдиноборств «Взаємодія», яка візьме участь в міжнародній зустрічі в Голландії. Це буде близько двох десятків кікбоксерів (юнаків і дівчат у різних категоріях) віком до 14 років.
Василь Музика повідомив і ще одну гарну новину. Перед Новим роком на вул. Одеській, 3 (неподалік від Західного автовокзалу Вінниці) відкриється власний стаціонарний зал федерації єдиноборств «Взаємодія». Раніше їй доводилося орендувати різні приміщення.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер