У фрі-файт у Вінниці йдуть підготовлені бійці

У фрі-файт у Вінниці йдуть підготовлені бійці
Спарингують 16-річний Вадим Дзюбенко і 24-річний Сергій Нестерук

Останнім часом у Вінниці набирає популярності фрі-файт – український різновид змішаних єдиноборств. В ньому зростає не тільки масовість, але й результати. В нашому місті вже з’явився перший майстер спорту з фрі-файту Дмитро Лейбук, а на нещодавньому командному чемпіонаті України вінницька збірна посіла високе третє місце.

Кореспондент RIA завітав на тренування чоловічої збірної області з фрі-файту, яка готувалася до всеукраїнських змагань. Воно проходило на базі спортклубу «Січ», що діє на базі осередку Товариства сприяння оборони України. 

Удари ногами, руками і боротьба

Заняття проводив тренер збірної Вінниччини з фрі-файту Ігор Дишловенко, який також є фахівцем з кікбоксінгу, ушу-саньда і ММА. На ньому були присутні бійці збірної області, наймолодшим з яких – лише 16 років. Але ці юнаки вже успішно виступають на дорослому рівні.

Тренування почалося з пробіжки по колу, вправ для спини, ніг і шиї, розтяжок. Розминка в середньому займає 20 хвилин.

Відео дня

Далі спортсмени відпрацьовували ази борцівської, боксерської і кікбоксерської техніки, больові і задушливі прийоми та уходи від них, удари в партері тощо. За словами Ігоря Дишловенка, бійці годину займаються боротьбою, по півгодини – ударною технікою руками і ногами. Зрозуміло, не обійшлося і без видовищних спарингів.

Як бити лежачого

У правил фрі-файту є кілька суттєвих особливостей в порівнянні з популярним у світі ММА та іншими видами змішаних єдиноборств.

– У фрі-файті, на відміну від ММА, заборонено бити лежачого руками зі стійки. Це можна робити лише з колін. У нашому виді спорту також заборонено проводити такий травмонебезпечний прийом, як скручування п’ятки опонента, – розповів Ігор Дишловенко. 

Юнак перемагає чоловіків

16-річний Вадим Дзюбенко у фрі-файт прийшов недавно, але вже став призером Кубка України. Вадим з успіхом б’ється не лише проти однолітків, але й перемагає дорослих фрі-файтерів. Раніше юнак кремезної статури займався мікс-файтом, боксом і кікбоксингом.

– У цих видах спорту я був переможцем чемпіонатів міста, області і відкритих Кубків України. Нині займаюся виключно фрі-файтом. Вважаю, що саме цей вид – для справжніх чоловіків. У ньому можна продемонструвати незламний дух, характер і волю для перемоги, – каже Вадим Дзюбенко.    

24-річний Сергій Нестерук також був призером Кубку України.

– Мені подобається те, що у фрі-файті можна використовувати прийоми боксу, боротьби, карате, дзюдо, рукопашного бою, айкідо тощо. Тобто наш вид об’єднує практично всі контактні види спорту, – каже Сергій Нестерук. – Я сам найчастіше застосовую для перемоги кидкову техніку, адже з шести років займався греко-римською боротьбою.

Сергій Нестерук працює висотником-альпіністом, займається утепленням будинків. Каже, що робота слугує тренуванням до фрі-файту, а спорт допомагає підтримувати  форму для професіональної діяльності. 

Стрімкий розвиток

В 2014 році на Вінниччині була зареєстрована обласна федерація фрі-файту. Вона почала активно працювати в останні 1,5 роки. 

– За цей час ми підготували першого майстра спорту і вісім кандидатів у майстри. Наша обласна збірна – молода і перспективна. Це засвідчили результати Кубку України, де ми стали призерами в командному заліку. Даємо бій основним конкурентам – з Тернопільської, Івано-Франківської, Київської і Харківської областей, – сказав в.о. президента обласної федерації фрі-файту, ініціатор започаткування фрі-файту на Вінниччині Вадим Кудіяров.  

Сьогодні фрі-файтом у Вінниці займаються близько 80 спортсменів, які виступають в чемпіонатах області і України. З ними займаються сім тренерів.

– Щоб досягати результатів у фрі-файті, необхідно мати певний досвід і навички. Тому у наш вид спорту приходять, як правило, бійці, що мають певну базу. Тобто які раніше займалися греко-римською боротьбою, дзюдо чи іншими контактними видами спорту, – розповів Вадим Кудіяров.   

Довідка RIA

З історії виду спорту

Фрі-файт (англ. free-fight – «вільний бій») – змішане бойове мистецтво, український варіант змішаних контактних єдиноборств.  Часом зародження фрі-файту прийнято вважати 1995 рік, коли було закладено основу Школи «Пересвіт». Основоположником цієї Школи і взагалі стилю є Андрій Старовойт.

Матеріалом для створення системи «фрі-файт», з одного боку, стали знання, які збирав Андрій Старовойт по всьому світу в центрах розвитку бойових мистецтв. З іншого боку, цей вид спорту увібрав дієві сучасні прийоми ведення бою.

– Філософія фрі-файту полягає не лише в тому, щоб виховати гарних спортсменів, але й патріотів Вітчизни. У нинішній непростий для країни навички українського бойового мистецтва обов’язково стануть у нагоді чоловікам, – сказав Вадим Кудіяров. 

Де займатися?

Тренування з фрі-файту у Вінниці відбуваються на базі клубів «Січ» (вул. Визволення, 2, тел. 097-954-83-02, 093-738-21-17 – тренер Ігор Дишловенко), «Патріот», «Нокаут» і «Сакура» (на базі КСК «Маяк»). Запрошуються не тільки юнаки і дорослі, але й діти, починаючи з п’яти років.

– У маленьких бійців є повний комплект амуніції, що  унеможливлює травми. Це щитки, шоломи з масками, рукавички, жилети, бандажі. А ось дорослі бійці використовують тільки рукавички, капу і бандаж, – розповів Ігор Дишловенко. –

Поки осередків обласної федерації фрі-файту в районах Вінниччини немає. Їх створення – в подальших планах. 

 

Previous Next

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:12 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 9 липня 09:28 Чоловік з Ямполя обіцяв переправити через кордон, але потрапив під домашній арешт 08:22 Понад 200 ракет та дронів одночасно. Вінниччина пережила шість годин повітряної тривоги 08:14 Вітаємо Михайла та Федора. Свято, іменини, заборони та прикмети 9 липня Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 21:01 П'яний вінничанин на Volkswagen «літав» Немирівським шосе 20:12 Тріумф на Чемпіонаті світу. Вінницькі юніори здобули 8 медалей у спортивній радіопеленгації 20:12 «Чи здоровий сон у вінничан?»: професор б’є на сполох і радить, як приборкати шум у місті 19:15 «Дайте, я перевірю вашу сумку»: права споживачів, які найчастіше порушуються в магазинах 19:08 П'яне застілля закінчилося пограбуванням: чоловік побив жінку та забрав її речі 18:49 Стартує відкритий чемпіонат Вінниці з пляжного футболу серед чоловічих команд 18:23 Вінничанам із порушенням зору розповіли, як виявляти дезінформацію та фейки 18:05 НМТ-2025 у цифрах: що показали результати по Україні та як відзначилась Вінниччина photo_camera 18:04 У селі Гулі 14-річний мопедист потрапив у ДТП: його госпіталізували 17:17 У Вінниці зафіксували новий температурний рекорд. Про що варто памʼятати під час спеки? 17:17 Нашому малюку шість місяців — і він уже плаває!» Як у Вінниці з’явилися басейни Kinder SPA (Новини компаній) 16:40 Задушили та закопали: на Вінниччині винесли вирок за жорстокий розбій та вбивство 15:03 На Вінниччині п'яні хулігани побили 64-річного чоловіка палицями photo_camera 14:30 Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова: освіта майбутнього (Новини компаній) 14:13 Другий шанс на життя. Що планують зробити з колишнім санаторієм на Старому місті? photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up