Рукопашний бій у Вінниці опановують навіть дошколярики

Рукопашний бій у Вінниці опановують навіть дошколярики
Володар Кубку України Богдан Козак і Микита Греков відпрацьовують ударну техніку. Поруч – тренер і президент обласної федерації рукопашного бою і східних видів двобою Сергій Заяц

Кореспондент RIA завітав на тренування до залу федерації рукопашного бою і східних видів двобою Вінницької області. В цьому клубі виховували навіть чемпіонів Європи і світу з різних єдиноборств. 

Спаринги не одразу

Але цього разу займалася група початкової підготовки. На розминці учні (переважно молодшого шкільного віку) бігали, виконували вправи для розвитку витривалості, загальної координації, зміцнення м’язів плечей, ніг і живота.

Під час основної частини тренування діти напрацьовували базові навички боротьби в партері (лежачи), прямих ударів руками, стопою і колових ударів голінню. А також вчилися від всього цього захищатися і швидко контратакувати.

Відео дня

Завершальна частина уроку була присвячена загальнофізичній підготовці, розвитку силової витривалості. Найменші вихованці віджималися, присідали, виконували вправи на підтримку рівноваги тощо.

– На початковому етапі необхідно розвити в учнів силу, спритність та витривалість, покращити координацію рухів. Протягом року початківці опановують базову техніку рукопашного бою: удари руками і ногами, основні кидки в стійці, больові та задушливі прийоми в партері, а також захист від цього, – каже тренер з рукопашного бою і змішаних видів єдиноборств Олександр Камінський:

Перед тим, як юнаки починають спарингувати, вони підтягують «фізику», займаються розтяжкою, вчаться дисциплінованості.

– Стандартів, коли новачкам можна виходити на поєдинок, немає. Це залежить від рівня підготовленості, характеру юних спортсменів та інших факторів, – додає Олександр Камінський.  

Захищався і від старших

Юні рукопашники розповіли про своє захоплення. 12-річний Володимир Цмок шість років займався карате, а три місяці тому перейшов на рукопашний бій. Хлопець вже опанував низку прийомів з нового для себе виду спорту.

– Головне для мене – підтримувати гарну спортивну форму. Також прагну досягати в рукопашному бою висот, як в карате, де я був чемпіоном України, – каже Володимир Цмок.

Семирічний Богдан Козак був володарем Кубку країни з карате. Пояснив перехід на рукопашний бій, тому що він об’єднує багато стилів єдиноборств.

– Тут можна застосовувати навички боксу, тайського боксу, боротьби тощо. Приміром, у фіналі останнього змагання я переміг за допомогою несподіваного і влучного удару ногою, – сказав Богдан Козак.

Восьмирічний Микита Греков опановує рукопашний бій рік. Обрав цей спорт, щоб вміти захистити себе.

– Мене вже ніхто не ображає. Бувало, що на вулиці доводилося захищатися і від значно старших за себе хлоців. Для самозахисту переважно використовую борцівську техніку. А в спорті мрію стати чемпіоном світу! – наголошує Микита Греков.   

Як вибудовують систему

До рукопашного бою входять елементи різних видів спорту. Хтось це називає змішаними єдиноборствами, інші – боями без правил.

– Але ми дотримуємося назви «рукопашний бій», який було започатковано в часи СРСР. До цього виду спорту входять техніки класичного і тайського боксу, таеквондо, вільної і греко-римської боротьби, дзюдо, джиу-джитсу, самбо. Тобто тут злиті воєдино найкращі елементи багатьох єдиноборств, – підкреслює тренер і президент обласної федерації рукопашного бою і східних видів двобою Сергій Заяц. 

На деяких тренуваннях акцент роблять на ударну техніку, на інших – на борцівських прийомах. Існують також заняття, де всі отримані навички об’єднують  в єдину лінію. Наставники навчають під час бою грамотно переходити від однієї техніки до іншої.  

Тому, за словами Сергія Зайця, вихованці його клубу успішно виступають на змаганнях не лише з рукопашного бою, але й інших видів спорту: ушу-саньда, годзюрю-карате, панкратіону, фрі-файту, кікбоксингу, бойовому самбо. Вони здобувають призові місця не лише на обласних, але й на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. 

Довідка RIA

Термін «рукопашний бій» має два значення. В широкому розумінні – це поєдинок між суперниками голими руками. Такий спосіб ведення бою існує з найдавніших часів. Технічний арсенал включає в себе удари руками й ногами, кидки, больові та задушливі прийоми, а також прийоми реанімації.

Спортивний рукопашний бій — вид, де вилучені прийоми, що можуть призвести до тяжкої травми або смерті супротивника.

Поліцейський рукопашний бій характеризується великою кількістю прийомів на утримання супротивника, конвоювання. Включає прийоми проти озброєного супротивника та бій з декількома опонентами.

В армійському рукопашною бою акцент робиться на прийоми, що максимально ефективно ведуть до смерті супротивника. Викладання їх цивільному населенню заборонено.

Де займатися

Тренування у Вінниці відбуваються на базі залу обласної федерації рукопашного бою і східних видів двобою (вул. К. Василенка, 16, 068-678-10-06, 063-804-01-74) і спортклубу «Ратибор-В» (Київська, 16, 55-40-13). На заняття приймають не лише дорослих (є учні старше 40 років) , але й дітей віком від п’яти років. Під час спарингів бійці використовують боксерську капу і рукавички, шолом та інші види захисної амуніції.    

Previous Next

 

      

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На щиті повертається молодший лейтенант Микола Рябцов, що понад рік вважався безвісти зниклим 20:10 «Полон — це було пекло»: захисник Маріуполя Віктор Дода повернувся до життя та служби у Вінниці 18:53 У Вінниці відбудеться інтерактивна виставка «Як не стати жертвою фейків» 18:35 Ні в якому випадку не терпіти: куди можна звернутися у Вінниці в разі домашнього насильства Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:06 Печену рибу на соломі внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини play_circle_filled 17:33 «Саша загинув четвертого, а мені ще шість днів брехали, що він на позиції»: підтримайте петицію 17:09 Запустили новий приміський потяг зі Жмеринки на південь замість скасованої електрички до Одеси 16:17 Мовчання на місці, де він ходив: як вінничани вшанували «Грєнку» в річницю загибелі play_circle_filled photo_camera 16:02 З російського полону повернули 205 воїнів. Серед звільнених п'ятеро вінничан play_circle_filled photo_camera 15:15 Від 20 тисяч гривень. Скільки коштує вивчитися на права у Вінниці 14:09 В Україні зросла кількість мільйонерів. Де найбагатші люди в країні 13:35 Асфальту немає, а машини «літають». Провулок на Старому місті став об’їзною дорогою photo_camera 13:22 «30 кілометрів ганьби»: мешканці Бару вимагають ремонту дороги до Вінниці play_circle_filled 12:37 Білик, Vivienne Mort, Іздрик, Ніно Катамадзе і «ДивоVision» від відомих ілюзіоністів! ТОП концертів травня у Вінниці play_circle_filled photo_camera 12:30 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 12:15 У Ладижині чоловік підпалив екскаватор через борг за газ 11:48 Власник м’ясопереробного підприємства повернув вісім мільйонів боргу несплачених податків 10:56 У середмісті на «зебрі» водій Nissan збив 17-річну дівчину 10:18 «Не хочеш на фронт? Плати»: на Вінниччині командир і лікарка брали хабарі за вплив на ВЛК play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up