Зелена оаза, скейт парк і зона без машин. Як зміниться площа перед Будинком офіцерів

Зелена оаза, скейт парк і зона без машин. Як зміниться площа перед Будинком офіцерів
  • Протягом трьох місяців тривав архітектурний конкурс щодо концепції простору між «Ювілейним» та Будинком офіцерів.
  • Нині — це прохідна ділянка, а згодом може стати сквером зі скейт парком, оглядовими майданчиками та місцем для спілкування.
  • При тому архітектори готові віддати це місце пішоходам та забрати проїзд на вулицю Винниченка

З 24 квітня до 1 липня тривав архітектурний конкурс щодо реконструкції площі між Будинком офіцерів та будинком побуту «Ювілейний». Замовником конкурсу була  вінницька мерія, яка в результаті хотіла отримати бачення, яким може бути публічний простір на площі Перемоги.

«Основним завданням для ділянки проектування є створення комфортного громадського простору з високою якістю середовища, який має демонструвати підходи, що будуть надалі використані при реконструкції усього проспекту», — йшлося в умовах конкурсу.

Відео дня

Як розказав головний архітектор КП «Агенція просторового розвитку» Олександр Коротких, на конкурс подалися 24 команди, з яких журі обрало три.

  • одеська команда space.od.design і польська урбаністка Ромеа Мурін. 
  • колаборація студії KOTSIUBA та студії SHOVK з Києва. 
  • харківська команда «Міські реформи».

— Усі архітектори досвічені, мають за плечима багато реалізованих проектів. Зокрема, нам добре відомі одесити, які раніше розробили концепцію парку «Хімік», — казав Коротких.

У понеділок, 1 липня, підбивали підсумки конкурсу, показали концепти трьох команд.

Є особливість, що об’єднує всі три проекти: команди пропонують забрати дорогу, що з’єднує площу Перемоги та вулицю Винниченка. А ще архітектори розташували на площі павільйон для публічних заходів, презентації результатів реконструкцій тощо. Які ж полягають відмінності?

 

Одеська команда запропонувала створити простір, що підтримує громаду на шляху до перемог. Нинішню площу з плит вони пропонують засадити кущами, деревами. Так би мовити, створити «зелені оазиси».

Зону і сходи перед «Ювілейним» переробити на амфітеатр з лавами для сидіння. Перед будинком офіцерів створити пішохідний фонтан «Озеро». Та пропонують відкрити дахи «Ювілейного» і Будинку офіцерів людям, щоб створити там оглядові майданчики, кафе.

Павільйон з зеленим дахом у формі парасольки вони пропонують поставити перед Будинком офіцерів (поблизу того місця, де зараз є станція Некстбайк - авт.).

 

Харків’яни назвали свій концепт — «Світ Замостя». У їх концепції простір стає ще більш «зеленим»: вони пропонують подрібнити велику площу перед Будинком офіцерів на різні типи активностей — створити зону прогулянок з вуличним піаніно та деревами, майданчик для скейт парку, лісову зону.

Павільйон для проведення публічних просторів вони пропонують поставити на місце літака, що між Ювілейним та Будинком офіцерів. Паркінг для авто залишається лише на вулиці Бевза та позаду «Ювілейного».

 

Київська команда на відміну від інших не зменшує простір, а пропонує розташувати площу-коло між Ювілейним та Будинком офіцерів. Літак залишається на місці, а от позаду нього пропонують зробити скейт-парк.

«Ювілейний» пропонують реконструювати та зробити прибудову, дах якої можна використовувати як терасу. А навколо цього простору садити багато дерев, щоб зробити паркову зону. Павільйон для публічних заходів вони розташували праворуч від будинку побуту, вздовж Замостянської.

Архітектори сперечалися, де краще поставити цей павільйон. Пропонували забрати від Будинку офіцерів, бо «мала, низька споруда не повинна перекривати великий Будинок офіцерів». Пропонували поставити позаду літака.

Сперечалися і через відсутність паркомісць між «Ювілейним» та Будинком офіцерів. Зокрема, один з архітекторів пропонував зробити на цій зоні підземним паркінг.

— Відсутність паркомісць вирішується просто: машину можна поставити далі за кілька кварталів та під'їхати до публічного простору громадським транспортом.Тим паче, площа Перемоги — це великий транспортний вузол, через який проходять автобуси, маршрутки, трамваї, тролейбуси. У цьому випадку розглядалося створення публічного простору для людей, а не для машин, — пояснив архітектор Олександр Коротких.

При тому ліквідацію проїзду з площі Перемоги на вулицю Винниченка і Бевза люди сприйняли позитивно. Бо, на думку архітекторів, якщо буде дорога — то не буде публічного простору.

Після дискусії підбили підсумки конкурсу.

— Усі учасники отримали за свою роботу гонорар — по 100 тисяч гривень. З командою-переможцем ми будемо працювати надалі, щоб виготовити ескіз проекту. Переміг авторський колектив з Києва — студії KOTSIUBA та студії SHOVK, — зазначив Коротких.

Утім, початок впровадження їхнього проекту і яким він буде взагалі на фініші — невідомо.

— Цей конкурс був розрахований на те, щоб оцінити як цю територію можна розвивати та чи можна це взагалі зробити. Після розробки цих проектів буде етап з вивченням громадської думки. Надалі — завершення проектів з урахуванням виявлених недоліків. І тільки потім розробка фінального проекту, проектно-кошторисної документації та реалізація. Тож щодо термінів реалізації... Однозначно, це не завтра буде, — каже головний архітектор Вінниці Євген Совінський.

Опитування

Як ставитесь до ліквідації проїзду між площею Перемоги та вулицею Вінниченка?

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (19)
  • Юлия Мостова
    Немає слів!!! Давайте ще зробіть СТО щоб зробити крила на машині, щоб можна було  з Коцюбинського на Винниченка перелітати...А що суперрррр....!!!
  • Человек
    Там было приблизительно 80!!!!!!!!!!!!! паркомест, я уже молчу про проезд-разгрузку замостянской. Куда эти машины будут парковаться?????????????????? Вдоль дорог, и в жилых дворах, ещё больше ухушая пропускную способность дорог и мешая общественному транспорту и всем остальным!!!!!!!!!!!! Что мешает делать такой парк во дворе дома офицеров, какого нужно перекрывать улицу из-за таких идиотских решений??? 80% процентов улиц старого города никогда асфальта не видели в сплошных ямах и выбоинах, в некоторых местах вообще невозможно проехать легковой машиной.  Может нужно начать с их реконструкции, если деньги некуда девать. Чем уже существующие хорошие дороги перекрывать и делать только хуже???
  • Юра Тимощук
    Все делают правильно!!! Далой этих автомобилистов, нах...й с нашего прекрасного города!!! Предлагаю все дороги вспахать и засеять травой, сделать уютные дорожки с оазисами зелени, фонтанами и единорогами, ну и конечно в обязательном порядке сделать  четырехполосную велодорожку!!! И вдоль лавочки с детскими площадками!!!!....я даже непротив что бы комуналку подняли еще в три раза...все же для людей делают...ура товарищи, ура! Это победа!
    Человек reply Юра Тимощук
    и пересадить всех на лошадей и удобрение для газонов постоянное и дворникам работа есть и дороги можно не асфальтировать, только со скорой, пожарными и доставкой товаров будет беда, но какая же разница
    Человек reply Юра Тимощук
    А ещё можно на старом городе остальные 20% дорог с асфальтом просто перекопать и оставить как и остальные 80, с ямами и отсевом вместо асфальтированных дорог
  • Наталия Войт
    И лавочек и детскую площадочку,можно?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:02 Напружена доба: інтенсивні бої точилися на 11 ділянках фронту photo_camera 11:11 Реабілітація у Вінниці: які є послуги, кому і де їх надають? 11:00 У Вінниці очистять мозаїки на фасадах будівель photo_camera 10:01 Де у Вінниці 13 травня відключили воду та світло? Перелік адрес Від читача 21:32 День відкритих дверей у ВНТУ! 09:30 Побачення у травні – як одягнутися, щоб справити гарне враження? (Новини компаній) 09:00 На Вінниччині розшукують 15-річного Дмитра Рудчика 08:24 Сьогодні вітаємо Ірину та Тараса. Історія, заборони та прикмети 13 травня 07:40 Вакансії в «Грош», «Вінницькому заводі «Маяк»» та 93 актуальні пропозиції роботи у Вінниці 21:01 Від розпису зупинок до парку мрії: родина священника — ініціатор змін у Скитківці photo_camera 20:03 Як змінювалася Вінницька Вежа протягом століття: унікальні фото покажуть на виставці 19:19 Від «Росії» до «Миру»: куди зникли вінницькі кінотеатри минулого photo_camera 19:05 Завдяки школам Вінниці боєць «Монгол» отримав Starlink, шоломи та зарядні станції photo_camera 18:35 «Заселити сина, але аферистів не виселяти». Як невідомі не пускали у власну домівку сина захисниці 18:32 Ціни на гуртожитки можуть зрости: що кажуть у вінницьких вишах і в якому вони стані сьогодні play_circle_filled photo_camera 18:07 За добу на Вінниччині сталося вісім пожеж. Є потерпілий та майнові збитки 17:06 У Вінниці бізнесмени «кинули» навчальний заклад на пів мільйона 16:55 Залишок борошна від фотоконкурсу «Рецепт паски» передали волонтерам для ЗСУ (партнерський проєкт) 16:53 Створять незвичну витинанку «Мрія у всіх одна»: експеримент у Могилеві 16:16 На Вінниччині двох п'яних водіїв спіймали на спробі підкупу поліції
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up