За невеликий парк, що між вулицями Некрасова – Запорожця – Героїв Крут з 2016 року відбувалася справжня боротьба. Вінничани не могли визначитися як використовувати цю захаращену зелену зону.
На кількох громадських слуханнях то голосували за побудову релігійного храму, то забороняли забудову. Адже за документами «Хімік» не був парком, а зелена зона без якихось обмежень для будівництва.
«Крапку» в протистоянні поставили на сесії міськради, 23 лютого 2018. Депутати прийняли рішення створити парк «Хімік» та доручили комунальному підприємству «Інститут розвитку міст» розробити концепцію парку.
Над планом змін фахівці працювали майже рік, з квітня 2018-го до лютого 2019-го.
— Ми пройшли довгий час, щоб сформувати концепцію нового парку: вивчили громадську думку, досліджували потреби жителів Замостя, робили аналіз території. Сподіваюсь, що нам вдалося зробити Парк Мрії, — сказала керівниця «Інституту розвитку міст» Аліна Дяченко.
Усі напрацювання передали архітекторам, дизайнерам та урбаністам з Вінниці, Одеси, Львова, які разом розробили концепцію змін парку на Замості. Фінальний концепт парку представили 23 лютого, на першу річницю офіційного «Хіміка». У його основу взяли одеський проект, який презентував урбаніст Євген Чернат.
— Ключові особливості нашого проекту — парк буде поділений на зони, які об’єднуватимуть спокійний та активний відпочинок. Тут буде багато дитячих майданчиків з гойдалками-«гніздами», тренажери для воркауту, лави і багато дерев, які там і зараз ростуть, — сказав Чернат.
Таким чином, парк отримає три зони: «реакція» з лавами для відпочинку і взаємодії між відвідувачами парку; «вибух» з дитячими, спортивними активностями, які створюють динамічну атмосферу; «розчинення» у природі, де максимально зберігається відчуття перебування у лісі.
За концепцією доріжки в парку сформовані так, щоб люди ходили не тільки прямо крізь «Хімік», а й проходили хвилястими алеями, які виводять вінничан на гральні майданчики. Головну алею хочуть «розбавити» клумбами.
Ключова локація об'єднує в собі дві зони: теперішній дитячий майданчик та зону відпочинку біля будиночку-альтанки. Навколо локації поставлять суцільну «лаву добросусідства», яка символізує об’єднання жителів.
Для найменших відвідувачів поставлять дитячу зону з пісочницею, лазальними колодами, кількома стилізованими дощовими навісами та штучним гумовим пагорбом. Крім того, тут зроблять інклюзивну карусель та помост-сцену, які будуть доступні людям з інвалідністю на візках.
Матеріали команд і фінальна Концепція для ознайомлення будуть розміщені на сайті міськради за цим посиланням. До 2 березня прийматимуть коментарі та уточнення до концепції парку «Хімік» на електронну адресу: [email protected]
Після узгодження концепції парку «Хімік» чиновники почнуть робити проектно-кошторисну документацію. Початок реконструкції парку анонсували на літо-осінь 2019 року, і, ймовірно, її робитимуть у дві черги. Тобто, продовжать реконструкцію і у 2020 році.
На оновлення парку дають кошти уряди Швейцарії, Німеччини (50 тисяч євро) та Вінницька міська рада (50 тисяч євро). У гривневому еквіваленті, це приблизно 3,1 мільйона гривень.
Читайте також:
Фото в матеріалі: vmr.gov.ua, архів «20хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер
Олексій
Вася reply Олексій
Скільки за останній час (хоча б з десять років) побудовано церков?
А кожний олігарх хоче вимолити прощіння, піти Туди чистим..
Ось і рахуємо ціркви...
Вася
Щось здається, що все буде, як має бути..
Але, є але...
Після того, як парк відбудують, зробиться тендер... Та буде приватна власність.
Й хер туди хто зайде....
Soj Stein reply Вася
Вася reply Soj Stein
До берегів не дотягнулися.. Але теж...
Спочатку -написи крейдою, фарбою, балончиками. А поліцаї розведуть руками.
Потім зламають що небудь... І так доки активісти не зроблять свою справу - передати парк у праватну власність.
Ото гульнемо!
Хто не згоден - заперечуйте прикладами...
Олексій reply Вася
Вінничанин reply Вася
Олексій reply Вінничанин
Ols Kat
Вінничанин reply Ols Kat