Зараз в Україні тиждень права, і в обласному главку поліції провели зустріч з поліцейськими, які слідкують за дотриманням прав та свобод людей.
Поліцейська омбудсменка (представниця управління захисту прав людини Нацполіції) Заріна Маєвська розказала, що після введення воєнного стану їй не раз задавали питання про дотримання прав і свободи людини в цей особливий період. Часто запитували мешканці сільської місцевості, чи не стануть у них тепер примусово вилучати на потреби поліції чи армії їхню цінну власність.
— Ніяких обмежень прав і свобод людини під час воєнного стану у Вінницькій області немає, — сказала Зарія Маєвська. — Воєнний стан лише посилює роботу правоохоронних структур та Збройних Сил України. Вони несуть службу в посиленому режимі, і повна готовність. Для громадян наразі обмежень немає, окрім двох районів, які межують з Придністров’ям — там заборонене полювання.
І вилучення майна на потреби силовиків, як сказала поліцейська омбудсменка, зараз боятися не варто. Для цього потрібні спеціальні рішення. Далі Заріна Маєвська пояснила порядок вилучення, прописаний у законодавстві.
— Люди бояться, що зараз до них прийдуть забирати їхнє майно, їхню корову, велосипед і тому подібне, — каже вона. — Якщо таке буде, то це буде вводитися додатково і тільки тоді, якщо будуть активні бойові дії. Лише під час бойових дій, щоб забезпечити діяльність правоохоронних органів, поліцейські посадові особи зможуть вилучати в людей певне майно. Як це буде відбуватися? По-перше, вилучення майна буде оплатне, за вартістю станом на той день. Якщо не можливо оплатити вартість майна, то видаватиметься спеціальний бланк з описом, хто, де і яке саме майно вилучив. Щоб власник міг звернутися до влади і отримати компенсацію понесених матеріальних втрат.
Оскільки бойових дій на території нашої області немає, то, як каже представниця управління захисту прав людини Нацполіції, переживати про «військову конфіскацію» людям не варто.
— Панікувати не потрібно і не потрібно робити запасів стратегічних, — каже Заріна Маєвська. — Мирне життя у Вінницькій області продовжується. Воно не закінчувалося, і приводів для паніки немає.
Про іншого роду паніку говорить співробітниця патрульної поліції Вінниці Альона Вотякова. Вона каже, що людей лякає поява посилених патрулів на вулицях та блок-пости.
— Багато звернень було, що поліцейські з Нацгвардією ходять по вулицях, «невже в нас війна» і так далі, — говорить патрульна поліцейська. — Громадяни можуть не переживати за це. Посилені наші екіпажі, піше патрулювання, виставлені пости на в’їздах в місто для того, щоб забезпечити порядок. Ці заходи тільки для безпеки наших громадян, і переживати через це не потрібно.
Читайте також:
«Це не поліцейські, це поліцаї!» Подружня пара розказала, як їх затримували спецпризначенці
Головний детектив області: «Ми флагмани майбутніх реформ, навіть якщо потонемо»
«Ми не бандити якісь!» На виселення мам з дітьми із квартири на Єрусалимці звали копів
У силовиків довший робочий день. А що для нас значить посилений варіант несення cлужби?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
1. Если военное положение граждан не заврашивает, а всего лишь усилены патрули правопорядка, так какого постоянно твердят об этом положении?
2. Когда полицаи.. ну не все, а отдельные олбудспортсменки... начинают делать заявления, что отбирать не будут, это наводи на мысли о том, что скоро будет грандиозный шухер. Неспроста это, ой неспроста...
Осталось заявить, что полиция не будет бить и применять оружие на поражение - и мы (кто доскачет) в Юропах... Если Россия не захватит
А на хрена волну гнать - Ах, ах! Мы в интересном положении (военном) сидим!
?
"ОмбудсменКА"? Ви вже задовбали своєю "грамотністю"! Не хочете вчити українську мову,вчіть англійську,але не пишіть ТАКОЇ )(у.ні.