«Це не поліцейські, це поліцаї!» Подружня пара розказала, як їх затримували спецпризначенці

«Це не поліцейські, це поліцаї!» Подружня пара розказала, як їх затримували спецпризначенці
Леоніда Бобрука (46) і Олену Левчишину (43) звинуватили в злісній непокорі правоохоронцям
 • Подружжя вінничан каже про бандитизм і брехню людей у формі.
 • Олена та Леонід розповіли, як їх удома побили поліцейські. Нібито приїхали на виклик сусіда після побутової сварки, але нічого не пояснили.
 • Жінка каже, що її били ногами, а чоловіка знешкодили газовим балончиком. У райвідділ забрали обох, у кайданках. За що? Подробиці шокуючої історії.

Подружжя вінничан — 43-річну Олену Левчишину і 46-річного Леоніда Бобрука — звинуватили в злісній непокорі правоохоронцям після події у них вдома 3 жовтня. Чоловіка швидко засудили до сплати штрафу. Адмінсправу Олени ж іще розглядають. У одне засідання не вклалися, бо жінка виступила із зустрічними звинуваченнями і вже подбала про захисника.

Що сталося за місцем проживання цієї подружньої пари? До них увечері зненацька приїхав наряд зі спецпризначенців. У Леоніда тоді був день народження й він, коли провів гостей, заснув на дивані. Олена прибирала зі столу, мила посуд. Перед цим, каже, заходила до сусіда. Сварилася, бо він щось у себе так ремонтував, що аж в ванній плитка відпала.

Квартира Олени і Леоніда з окремим входом і невеличким подвір’ям перед хвірткою. Жінка каже, вийшла відчинити хвіртку, коли хтось затарабанив під вікнами. Побачила поліцейських і почула: «На вас скарга від сусідів, відчиняйте».  

— Думаю, відчиню, вони ж закон, зараз поясню їм, що у мене стінка рушиться, тому пішла посварилася на сусіда, — розповідає Олена. — Вони щойно зайшли: «Проїдете з нами». Наручники дістають. Кажу: «Почекайте, дайте куртку одягну». Вони за мною заходять до хати. «Ти довго копошишся», — кажуть. Говорю: «Почекайте, в мене дитина спить, чоловік спить, дайте ключі візьму, двері закрити…» Вони знов: «Довго копошишся». І одразу мені по плечах, по ногах… Не руками, а ногами били. У них ще бутси були...

"Вони заходять за мною до хати. І по плечах, по ногах... Не руками, а ногами били. У них ще бутси були"

— Коли її почали бити, я від криків проснувся, — говорить Леонід. — Відкрив очі, бачу, що поліцейські. Кажу: «Рєбята, що сталося?» На це один поліцейський кидає її на іншого, прискакує до мене і заливає, жирно так, мені очі балончиком. Я руками затулився. Вони мене кинули на підлогу, одягли наручники та за наручники витягнули в машину. У неї синці були по всьому тілу, а я відтоді не можу нормально руки ні зігнути, ні розігнути.

Олена принесла кілька фотознімків різних частин тіла — на кожному зафіксовані великі фіолетові синці. Також жінка надала редакції експертне дослідження про легкі тілесні ушкодження. Каже, на це дослідження її направив слідчий після заяви про побиття співробітниками. Провадження не відкрив. Ще до того, як дослідження було готове, вирішив: складу злочину немає.

Нічого не пояснили

— Вони зараз будуть брехати, що хочеш придумають, щоб себе вигородити, — каже Леонід.

Він говорить, що тільки на судах по «адмінках» він і дружина від поліцейських почули пояснення, чому на них накинулися. Причому, версії звучали різні. Один сказав, що затримання провели, бо жінка вийшла до них з ножем, який потім викинула. Ніякого ножа на доказ не вилучили. Другий говорив про сокиру, з якою нібито Олена ходила погрожувати сусідові. Чи вилучили сокиру? Теж ні.

"Так, я був випивший. Але ніякого опору не чинив, тому не збираюся відповідати за те, чого не робив"

— Ми на Пирогова, 4, коли нас тоді привезли в наручниках, питали, за що нас затримали. Так знаєте, що сказав черговий? За цукор, — тепер сміючись розказує Леонід, а тоді йому було не до сміху.

Чоловік розповів, у нього із жінкою забрали мобільні телефони і повидаляли з них все зняте і сфотографоване. Але в кишені Леоніда залишався робочий телефон, який записав звук. Запис чоловік вмикав у редакції. Фраза «за цукор» на ньому звучить, як знущання. Як КВНівський жарт «потому что гладиолус». Була сказана просто, аби сказати щось.  

— Так, я був випивший, — говорить Леонід. — Але ніякого опору не чинив, тому не збираюся відповідати за те, що не робив. На рішення про штраф я з адвокатом подав апеляцію. На суді так і казав: нехай звинувачують мене у тому, що я став свідком побиття дружини, що заснув на дивані у себе вдома. Тільки не за те, чого не було.

Чи був той виклик?

Як каже адвокат подружжя Тетяна Кашпрук, вона зараз в адміністративному процесі збирає докази для майбутнього кримінального провадження. Олена хотіла ініціювати карну справу проти поліцейських, що їх з Леонідом затримували, але усі інстанції, куди скаржилися, відмовляють.

— Зараз виходить, що в прокуратурі ніхто нічого не робить, в поліції ніхто нічого не робить, в службі внутрішніх розслідувань теж ніхто нічого не робить, — каже Леонід. — У нас купа відписок різних. Скрізь з нас сміються.

З офіційної відповіді на запит суду до поліцейського спецбатальйону «Вінниця» подружжя дізналося: виклику по лінії 102 на їхню адресу взагалі не було.

— Ми думаємо, що цей сусід когось зі знайомих попросив, і вони приїхали з нами розібратися, — говорить Леонід.

— Тепер поліцейські на суді нахабно брешуть нам в лице, — каже Олена. — Говорять, що отримали виклик по 102, що в дім не заходили, затримали на вулиці. Ну як не заходили, як заходили? Як не били, як били? Це не поліцейські, це поліцаї!

— Ми хочемо до людей довести, що не можна поліції вірити ні в якому разі, тому що самому гірше стане, — додає Леонід. — Захисту немає ніякого.

«Вимагаємо відкрити провадження і збираємо докази»

Тетяна Кашпрук, адвокат

— У будь-якому випадку, немає права у поліцейських наносити травми. Ми зверталися в органи поліції через це. Але слідчий не відкрив провадження, тому ми подаємо скаргу до суду, щоб все-таки внесли дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У рамках адміністративної справи, яку ми зараз розглядаємо по Олені, допитували працівників поліції, і вони сказали, що у них камер нагрудних не було. Подали запити стосовно камер, чекаємо відповідей. Тобто збираємо докази. Шляхом подачі клопотань, робимо запити, і суд направляє в різні органи. Було явно перевищення повноважень поліцейськими, але поки що вимагаємо відкрити провадження про тілесні ушкодження, а далі буде видно.

 

Відповідь з поліції:
«Їх затримали після погроз сусіду вбивством»

Коли редакція звернулася в обласний главк поліції з питанням про героїв цієї публікації, то дізналася — поліцейських спецпризначенців до них відрядили, бо сусід через стінку заявив про погрозу вбивством.

— Дійсно, на підставі звернення цієї жінки про нанесення тілесних ушкоджень кримінальне провадження не було відкрите за відсутністю підстав. Зате відкривалося за статтею 129 «Погроза вбивством», — розповідає прес-офіцер обласної поліції Анна Олійник. — Між сусідами там вже тривалий конфлікт. Багаторічний. До поліції надійшло повідомлення від чоловіка, що живе поряд, що ця жінка прийшла до нього з сокирою і погрожувала розправою. На місце події прибули поліцейські поліції особливого призначення. Жінка за цей час повернулася до себе в помешкання. І коли це подружжя затримували, то вони обоє були в нетверезому стані, неадекватно себе поводили, із ножем чинили супротив. До них застосували заходи фізичного впливу. Для цього були всі законні підстави. Але їх ніхто не бив. З цього приводу проводилася службова перевірка. Дії працівників поліції були визнані правомірними.

"З цього приводу проводилася службова перевірка. Дії працівників поліції були визнані правомірними"

— І чоловіка, і жінку тоді привезли в райвідділ, склали протоколи по 185-тій статті Кодексу про адмінпорушення за злісну непокору, — продовжує Анна Олійник. — А на підставі заяви сусіда, якому погрожували сокирою, відкрили кримінальне провадження за статтею 129 Кримінального кодексу. Тепер, зважаючи на цю ситуацію, жінка всюди скаржиться, що її побили поліцейські. Це вони обрали таку форму захисту.

Питаємо також в прес-офіцера поліції, чи вилучили тоді сокиру, якою нібито погрожувала жінка сусідові?

— На момент проведення огляду помешкання та прилеглої території поліцейські не виявили знаряддя злочину — сокиру, від якої жінка встигла позбутися ще до приїзду поліцейських на виклик, — каже Анна Олійник. — Слідство в даному кримінальному провадженні триває. Були проведені першочергові слідчі дії, від показів подружжя відмовилося, що зафіксовано в процесуальних документах.


Читайте також:

У силовиків довший робочий день. А що для нас значить посилений варіант несення cлужби?

Головний детектив області: «Ми флагмани майбутніх реформ, навіть якщо потонемо»

«Ми не бандити якісь!» На виселення мам з дітьми із квартири на Єрусалимці звали копів
 

0
3
18
38
Коментарі (25)
 • Петров Пётр

  Ничего удивительного, в Ютубе очень много видео как работает эта банда. Никакого воспитания , культуры ,закона,  колхозникам повыдавали оружие и им крышу сносит от вседозволенности.  Исключения возможно есть , но думаю в редких случаях.
 • Бен Франклин

  Жопой чую .... п**дит  ета парочка ...

  wonderful planet reply Бен Франклин

  мусор?
 • Гари

  Ледь неповiрив в цю казку поки терпила не сказав что йому в квартирi зарядили в пику з баллончика. Якщо припустили що полiцейськi дебiли i зарядили в примiщеннi "жирно" з баллончика то й самiб нанiхолись i доречi на пьяних газ майже недie.

  Ваня Лета reply Гари

  Есть раздражающий спрей. Им даже в машине пользоваться можно.
 • Марія

  Новое любимое развлечение селфи-копчиков: возле вокзала ловить людей, бежащих на поезд и "выяснять", от кого они убегают, отпускать ровно через минуту после отправления. Дети, просидевшие всю жизнь в компьютерных играх, не знающие жизни, дорываются до власти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

19:20 Примусила одружитися? В Україні чоловіки можуть звертатися до суду 18:29 «Мамо, у мене на очах розірвало друга…» Після Донбасу «списали» фізично здорового бійця. Як йому допомоги? 17:44 На очищення Південного Бугу планують витратити 250 мільйонів гривень 17:19 У Сутисках вибухнув газовий балон. Постраждалого рятують у лікарні Пирогова photo_camera Від читача 14:29 Зимові змагання з мандрівництва "Снігохід 2019" 16:58 Несподівано: петицію про помаранчевих школярів поки що ніхто не підписує 16:20 Оголосили штормове попередження: куди телефонувати, якщо застрягли на трасі? 15:40 Семеро вінничан у реанімації: отруєні консервовані гриби продавали на базарі 15:01 Негода на Вінниччині: у заметі застрягли дві «швидкі» та вантажівка 14:56 5 фактів про артеріальний тиск, які варто знати 14:30 Електронні петиції: вінничани просять безпечне навчання у школах та садочках 13:59 «На Вінниччині епідемічна ситуація з грипу є стабільною» — обласний центр здоров’я 13:29 «Голос країни»: кого підкорила 68-річна Лідія з Гайсину у виборі наосліп? play_circle_filled 13:26 Повірку лічильника води можна зробити вдома (Новини компаній) 12:30 «Погода зміниться»: в Україні прогнозують сильні морози та хуртовини 12:17 Історія льотчика Олександра Харісова: з початком війни на Донбасі знову сів за штурвал і літав до 66-ти років 12:10 Заберуть субсидії та арештують майно. Тепловики грозять санкціями боржникам 11:42 Вінниччина кримінальна: скоїли 34 злочини та у ДТП постраждали двоє людей 10:59 ДТП біля Будинку офіцерів та на Немирівському шосе: відео за вихідні play_circle_filled 10:20 Людмила Станіславенко підвела підсумки депутатської діяльності за минулий рік (Прес-служба Людмили Станіславенко)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up