У своєму акаунті в facebook вінничанка Анжеліка Малахай, співвласниця туристичної агенції «Мер-Ка-Ба», написала про зміну системи безвізу між Україною та ЄС:
«Починаючи з 2021 року ми входимо в перелік країн, яким потрібно буде отримувати електронну візу для в’їзду в 26 країн Шенгена», — пише Малахай.
До свого допису вона додала джерело інформації та дописала у коментарях:
«У статті вказано, що віза буде платною і також те, що вона буде видаватися на три роки. Як правило, віза буде видаватися за декілька хвилин, але в деяких випадках можуть розглядати декілька тижнів».
Спробували пошукати інформацію про ресурс www.etiasvisa.com, на який посилається Анжеліка Малахай. Про те, що це сумнівний ресурс писав редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко ще в березні цього року.
«У інтернеті з’явився доволі дивний портал ETIASvisa.com, що копіює стилістику сайтів ЄС і лише знизу містить згадку про те, що це – комерційний, а не урядовий проект (хоча жодних комерційних послуг він не пропонує і реклами не містить).
Серед іншого цей сайт повідомив... про відновлення візового режиму з ЄС для американців, заявивши, що візи будуть оформлюватися через систему ETIAS.
Низка впливових американських медіа включно із CNN, Newsweek та чиказьким fox32news процитували цю «новину». До спростування довелося долучитися і Держдепу, і посольству ЄС в США. У підсумку американські медіа, як-то CNN, були змушені принести вибачення читачам і виправити найжорсткіші огріхи у своїй новині», — пише Сидоренко.
Разом з тим, він пояснив, чим насправді є ETIAS. Публікуємо скорочену версію матеріалу, а повністю можна прочитати за посиланням
«1. ETIAS не віза, і не скасовує безвіз
Основна мета візи – дати дозвіл на поїздку, натомість ідея ETIAS – перевірити документи подорожуючого і з’ясувати, чи немає цієї людини у базах даних порушників, потенційних терористів, чи не порушувала вона міграційні правила тощо.
Тому в анкеті будуть запитання на кшталт: чи не скоювали ви кримінальних правопорушень за останні 10 років, які країни ви відвідували в останні роки тощо. Запити до національних баз даних держав-членів ЄС система зробить сама.
2. Україну вважають небезпечною, раз включили в перелік ETIAS?
Ні. Правда полягає в тому, що ці зміни не мають жодного зв’язку саме з Україною. Рівно та сама процедура діятиме, приміром, для громадян США, Канади та Великої Британії (якщо вона до 2021 року таки вийде зі складу ЄС).
Ба більше: те, що на нас пошириться дія ETIAS, означає, що Євросоюз довіряє українським подорожуючим і готовий перевіряти лише їхні паспорти через інтернет – а не оформлювати візи.
3. І все одно поїздки тепер будуть дорожчими?
Певне подорожчання є: доведеться сплатити 7 євро один раз на три роки. Можна було б заперечити, що для сімей з дітьми чи то дитячих туристичних груп сума може видаватися помітною, але ж ні: регуляція про ETIAS робить виняток для дітей до 18 років, їм не потрібно платити збір. Те саме стосується літніх людей віком від 70 років.
4. Спонтанно в Європу вже не поїдеш?
Ні, це неправда. Заповнити інтернет-форму раз на три роки — це не складно.
Навіть якщо ви випадково забули про ETIAS та згадали про нього вже в аеропорту чи на автовокзалі, це майже напевно не зупинить поїздку, зареєструватися можна буде також з мобільного. І хоча формально подорожуючим радять проходити авторизацію «за три доби», це є радше перестраховкою.
Досвід аналогічної американської системи авторизації безвізових подорожей свідчить, що у 99% випадків вона дає авторизацію протягом п'яти секунд після введення даних! І є сенс розраховувати, що схожа швидкість буде і у європейської системи».
Прочитати більше про систему авторизації для мандрівників можна за цим посиланням
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
ETIAs for Ukrainians http://bit.ly/2XH07Eg ...with all the information Ukrainians need to travel to Europe at @ETIASnews (Facebook & Twitter)