Як не дивно, але постраждати від укуса кліща песик може і взимку. Наприклад, кліщ може потрапити додому разом з ялинкою з лісу.
Є кліщі, які просто присмоктуються до шкіри собаки та згодом відпадають без серйозних наслідків для тварини. Можлива алергічна реакція та часткове почервоніння.
Небезпечними є ті кліщі, у залозах яких знаходиться бабезій. Це паразит, який проникає у кров собаки, швидко розмножується та поглинає еритроцити крові. Кліщ прокусує шкіру, присмоктується до капілярів. А для того, аби не відбулось згортання крові, кліщ випускає специфічний секрет. Зараження цим паразитом називається бабезіозом.
Зараження може відбутися у собаки будь-якого віку і будь-якої породи. Розвиток хвороби починається через добу після того, як кліщ присмоктався до шкіри собаки. Бабезіоз вражає нирки, тому дуже важливо вчасно починати лікування. У іншому випадку тварина може не вижити.
Симптоми бабезіоза:
Найперше, що потрібно робити — ретельно оглядати собаку після прогулянки. Чим раніше ви виявите кліща на тварині, им менше шкоди кліщ зможе нанести її організму.
Зараз є багато методів профілактики від захворюваннь, пов’язаних з укусами кліщів, зокрема:
— Найперше, що варто зробити — покласти усі сили на те, аби не доводилося знімати кліщів. Тобто обробляти собаку, — каже ветеринар Павло Вовчук. — Ми особисто рекомендуємо пігулки по типу Сімпаріки та Бравекто.
Ветеринар наголошує, що навіть якщо кліщ на собаці з’явився, то не потрібно вдаватися до народних засобів.
— Ніякого валезіна та олії. Просто візьміться пінцетом за кліща і викручуйте проти часової стрілки, — коментує Павло.
За його словами, далі важливо слідкувати за загальним станом та поведінкою собаки — чи не зник апетит, можливо спостерігається зниження активності.
— Якщо є якесь порушення, то варто одразу рухатись у клініку, здавати аналізи та отримувати відповідне лікування, — каже ветеринар.
— Кліщів у нас повно — часто гуляємо у лісі, тому це звична справа, — розповідає Андрій, господар Кая. — Є така супер штука — нашийники проти бліх і кліщів, нам вони допомагають на усі тисячу відсотків. З тих пір як він його носить все добре, максимум один якийсь вчепиться, й той не особливо сильно тримається за шкіру.
Андрій дуже рекомендує користуватися такими нашийниками та розповідає, що раніше, до протикліщевих нашийників, собака збирав на собі цілі зграї.
— Я вже настільки набив руку на витяганні кліщів з собаки, що міг робити це одним поглядом, —сміється хлопець. — Найголовніше, аби пес поводив себе спокійно. Мій Кай постійно крутився і стрибав, тож це було ще тим завданням.
Він розповідає, що просто брав їх і прокручував.
— Зараз усьому швидко можно навчитись, дякую інтернету, — ділиться Андрій.
— Ми приймаємо спеціальні пігулки, які одразу виключають той факт, що собака чимось може заразитись при укусі кліща, — говорить власниця самоїда Ася.
Дівчина розповідає, що частіше за все вона знаходить кліщів прямо згори на шерсті — їм важко дістатись до шкіри через густоту та довжину пухнастого багатства її друга Джонні.
— Кліщі часто вилізають прямо на морду, адже там менше шерсті, — розповідає співрозмовниця. — Пігулки діють так, що при укусі кліщ просто відмирає і нам можна дістати його прямо пальцями.
Ася ділиться, що одного разу таки подили Джонні до ветеринара, так як кліщ зачепився за верхнє повіко.
— Я боялася лізти до ока. Ветеринар швидко дістав кліща пінцетом і все було добре, — каже Ася.
Читайте також:
Чи змінив карантин життя собачника? Історії вінничан і поради експерта-кінолога
«Парковка» для собак біля «Сільпо». Ламають замки, бо садити тварину за грати не гуманно?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер