Від сьогодні, 15 жовтня, «Прозорі офіси» міста стали приймати людей, які хочуть отримати зимову субсидію. Водночас, Кабмін ухвалив постанову, яка розширила перелік причин чому людям не даватимуть держдопомогу на сплату комуналки. Про це поговорили з директоркою департаменту соцполітики міськради Валентиною Войтковою.
Що змінила нова постанова Уряду?
— Постанова №373 внесла зміни до порядку призначення субсидій. Тепер держдопомогу призначаємо не на кількість прописаних мешканців, а на мешканців, які по факту проживають у помешканні.
Тобто, якщо у квартирі прописано п'ять людей, а проживає три, то для розрахунку субсидії врахуємо сукупний дохід тільки тих, хто фактично проживає у помешканні. Для цього у «Прозорий офіс» потрібно надати довідку про фактичну кількість мешканців у домогосподарстві.
Якщо людина вже зверталася з такою довідкою для призначення субсидії у неопалювальний період, то додаткової довідки приносити не треба: вона підлягає автоматичному перерахунку субсидії.
Водночас, субсидію не будемо призначати неофіційно працевлаштованим та тим, хто понад 60 діб перебував за кордоном, а потім подав нульову декларацію про доходи.
Нагадаємо, минулого літа субсидію людям не призначали через прописаних родичів, які по факту не живуть разом: адже їх доходи також враховували при розрахунку субсидії.
Які нові обмеження у наданні субсидії?
— Не призначатимуть субсидію тим родинам, в яких є неофіційно працевлаштовані особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, коли враховуються доходи для нарахування субсидії (1-2 квартал 2019 року). Адже їхні доходи враховуються в нарахуванні субсидії.
Крім того, залишаються чинними ті підстави для непризначення, які були внесені в постанову №848 раніше, — каже очільниця департаменту соцполітики Валентина Войткова.
У постанові Уряду № 807 йдеться, що субсидію не призначать, якщо 18-річні члени домогосподарства не мають доходів; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати; та/або вони або за них не сплатили ЄСВ.
Але вищевказана норма не стосується 18-річних, які у 1-2 кварталі 2019-го:
навчалися за денною формою навчання у закладах загальної середньої освіти, профтехосвіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, навчалися в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості;
отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю
Скільки прогнозовано родин отримає зимову субсидію?
— На автоматичний перерахунок субсидії мають право близько 25 300 домогосподарств. Торік автоматично отримували перерахунок 22 тисячі сімей, але надалі було призначено субсидію 39 тисяч домогосподарств. Тож очікуємо, що на цю зиму ми матимемо приблизно таку ж кількість отримувачів субсидій, — каже директорка департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова.
Нагадаємо, з весни 2018 року поступово збільшують кількість обмежень для надання субсидій: тоді держдопомогу перестали давати тим, хто має великі квартири, у 2019 році — тим, у кого родичі на заробітках.
Загалом, через такі зміни, субсидії позбувся кожен другий-третій одержувач у Вінниці: взимку 2017/2018 року у місті було 73 тисячі субсидіантів.
Чи потрібна вам субсидія?
Читайте також:
Фото: архів «20хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
оно